Alexandria

Give a hand: To-do
Submit corrections

Search for a game
Tags
Alexandria in numbers

Calendar
Blog feeds
Awards
The Jost Game

Contact us
Privacy policy
Login:
Choose language:

dadeennbsv

Awards and prizes

Winners and nominees for Fastaval. Winners are marked with underline.

Fastaval

Fastaval - Otto in Space (2020)

Bedste Formidling

Changeling [+]
The Lesser Players' Tale [+]
Eventide [+]
The Temple of the Tides [+]
Children of the Island [+]

Bedste Fortælling

Chains of Power [+]
The Lesser Players' Tale [+]
Glemsel [+]
The Night before Europe [+]
Song of Simon [+]

Bedste Roller

Eventide [+]
Glemsel [+]
Chains of Power [+]
The Night before Europe [+]
Children of the Island [+]

Bedste Virkemidler

Glemsel [+]
Hexenjäger I: Vampirjäger [+]
The Lesser Players' Tale [+]
Song of Simon [+]
The Temple of the Tides [+]

Specialprisen

Changeling [+]
A Dream of Nothing [+]
Alike is Death [+]
Glorified [+]

Bedste Scenarie

The Lesser Players' Tale [+]
Glemsel [+]
Changeling [+]
Song of Simon [+]
The Temple of the Tides [+]

Bedste Brætspil

Pedigree Dogs [+]
Collectors [+]
Old Gertrude's Room [+]
Lagrange [+]
Ten Minute Towns [+]

Bedste Innovation

Prism Break [+]
Trolls from the Mist [+]
Old Gertrude's Room [+]
Little Woman [+]
Odyssey of Heroes [+]

Fastaval - Otto Under the Sea (2019)

Æresottoen

Joan Zenia Juhl Hansen [+]
Ole Sørensen [+]
Sofie Liv Støvelbæk [+]
Troels Ken Pedersen [+]
Nynne Søs Rasmussen [+]

Bedste Innovation

Parasite [+]
Eldritch Arkham [+]
Mice & Dragons [+]
Storm Chasers [+]
The Two Princes [+]

Bedste Brætspil

Whirling Witchcraft [+]
Parasite [+]
Storm Chasers [+]
The Machine [+]
The Two Princes [+]

Bedste Scenarie

By the Forest [+]
The Wondrous [+]
The Gates of Remembrance [+]
The Charcoal Devil [+]
The Racing Rats [+]

Juryens Specialpris

Cyberpunk: Inhumanity [+]
Save Some Light for Me [+]
Soul Whisperer [+]
The Abortionists [+]
To the Bitter End [+]

Bedste Fortælling

The Wondrous [+]
The Gates of Remembrance [+]
By the Forest [+]
The Charcoal Devil [+]
Stockholm Syndrome [+]

Bedste Roller

Save Some Light for Me [+]
The Wondrous [+]
By the Forest [+]
Remember the Amazons [+]
The Racing Rats [+]

Bedste Virkemidler

The Racing Rats [+]
The Wondrous [+]
The Gates of Remembrance [+]
Queen Bees [+]
The Black Pill [+]

Bedste Formidling

By the Forest [+]
The Charcoal Devil [+]
Queen Bees [+]
The Racing Rats [+]
To the Bitter End [+]

Den Gyldne Svupper

Gustav Winkel og Thorleif Adler
Louise Beck
Benedicte Würtz Uhrenholt

Deltagernes pris

Queen Bees
(Andenplads)
By the Forest
(Tredjeplads)

Game Rush

Mimirs brønd

Det Gyldne Æg

The Labyrinth of the Full Moon

Fastaval - Otto i Eventyrland (2018)

Æresottoen

Peter Lind [+]
Anders Berner [+]
Frederik "Storm" Nylev [+]
Fastaval Junior [+]
Fastaval Translator Task Force [+]

Bedste Formidling

Gone [+]
Joan the Vampire Slayer [+]
Hobbyhorse [+]
Road Rage [+]
Ten Thousand Light Years from Home [+]

Bedste Roller

Aokigahara [+]
Flowers on Svanevej [+]
Wilting of the Lotus Empire [+]
No Thing to Fear [+]
Gone [+]

Bedste Virkemidler

Hobbyhorse [+]
The Queen on the Emerald Throne [+]
Among Us [+]
Road Rage [+]
Gone [+]

Bedste Fortælling

Joan the Vampire Slayer [+]
Among Us [+]
No Thing to Fear [+]
Sons of the North [+]
Gone [+]

Bedste Scenarie

Gone [+]
Aokigahara [+]
Joan the Vampire Slayer [+]
Hobbyhorse [+]
Among Us [+]

Juryens Specialpris

Flowers on Svanevej [+]
No Thing to Fear [+]
Redshift [+]
Ten Thousand Light Years from Home [+]

Bedste Brætspil

Witch Hunt [+]
50 Clues: The Ritual [+]
Dungeon Contractors [+]
Galskab [+]
Knight Tales [+]

Bedste Innovation

Antasia [+]
Galskab [+]
Move It! [+]
Parts Per Million [+]
Rising Sands [+]

Den Gyldne Svupper

Kenneth Brylov [+]
Sebastian Bosted [+]
Panda [+]

Game Rush

Mutating Moles of Mayhem

Det Gyldne Æg

The A-List [+]

Deltagernes Pris

Joan the Vampire Slayer
(Delt førsteplads)
Gone
(Delt førsteplads)

Fastaval - Mad Science (2017)

Æresottoen

René Bokær [+]
Fastaval Junior (Maya Krone og Mette Finderup) [+]
Andreas Ravn Skovse [+]
Designerbrætspil (Troels Vastrup og Bo Thomasen) [+]
Bjarke Pedersen & Johanna Koljonen [+]

Bedste Innovation

Z [+]
Kingmaker [+]
Ragnarok [+]

Bedste Brætspil

Z [+]
Dværge og Diamanter [+]
Skycities [+]

Bedste Scenarie

The Homeowner's Association [+]
The Boiler [+]
Witch Fever [+]
House of Craving [+]
Out for Vengeance [+]

Bedste Virkemidler

House of Craving [+]
The Homeowner's Association [+]
Out for Vengeance [+]
Sexcraft [+]
The Wolves of Winter [+]

Bedste Formidling

Witch Fever [+]
Best Friends Forever [+]
House of Craving [+]
Midsummer [+]
The Wolves of Winter [+]

Bedste Roller

The Homeowner's Association [+]
Best Friends Forever [+]
Witch Fever [+]
I Will Know My Name [+]
Olsen Banden for Ever [+]

Bedste Fortælling

The Boiler [+]
The Homeowner's Association [+]
House of Craving [+]
Mars to Stay [+]
Rosenstrasse [+]

Specialprisen

Below a Free Sky [+]
Act V [+]
Grampa's Nimbus [+]
I Will Know My Name [+]

Den Gyldne Svupper

Martin Klokmose [+]
Østerskov Efterskole [+]
Emil Drevs [+]

Lady

Game Rush

Goblins and Gunpowder
Supernova: Planet Builder
(Andenpræmie)

Deltagernes Pris

House of Craving
(Delt andenplads)
The Wolves of Winter
(Delt andenplads)
Out for Vengeance
(Tredjeplads)

Fastaval (2016)

Æresottoen

Simon James Pettitt [+]
Anna Westerling [+]
Peter Lind [+]
Ida Kirstine Jensen [+]
Anders Berner [+]

Bedste Innovation

Kosmonaut Crisis [+]
Mother [+]
Air Traffic Control [+]
Counter Defense [+]
Stick Stack [+]

Bedste Brætspil

Mother [+]
Jumping Frog [+]
Midsummer [+]
Gears of Time [+]
Kosmonaut Crisis [+]

Bedste Scenarie

Until We Find Him [+]
I Don't Like Mondays [+]
Qivittoq | Fell Walker [+]
The Will [+]
Down'n'Out in Marienburg [+]

Bedste Fortælling

Until We Find Him [+]
Qivittoq | Fell Walker [+]
The City and the Beast [+]
The Will [+]
Down'n'Out in Marienburg [+]

Bedste Formidling

The Will [+]
I Don't Like Mondays [+]
Old Friends [+]
Until We Find Him [+]
Down'n'Out in Marienburg [+]

Bedste Roller

The Will [+]
Old Friends [+]
The Endless, Empty City [+]
Diego Amadeus [+]
Until We Find Him [+]

Specialprisen

Gargantuan [+]
Frankenstein's Creatures [+]
Trigger Warning [+]
The View from Sprogø [+]

Bedste Virkemidler

Down'n'Out in Marienburg [+]
I Don't Like Mondays [+]
Old Friends [+]
Socialismo y Muerte [+]
Until We Find Him [+]

Deltagernes Pris

Until We Find Him
(Andenplads)
The Will
(Tredjeplads)

Den Gyldne Svupper

Frank Oksanen [+]
Marcus Pedersen [+]
Kenneth Brylov [+]
Jonathan Jung Johanson [+]

Det Gyldne Æg

Fastaval - Dia de los Fastos (2015)

Æresottoen

Claus Raasted Herløvsen [+]
Peter Lind [+]
Lizzie Stark [+]
Brandvagten [+]
Bo Thomasen [+]

Bedste Scenarie

Deranged [+]
Grotesque [+]
Distance [+]
Six Months, Three Days [+]
Augusta's Shadow [+]

Bedste Virkemidler

Deranged [+]
Demons [+]
Room [+]
Distance [+]
Augusta's Shadow [+]

Deltagernes Pris

Teddy Says Hide
(Delt andenplads)
Augusta's Shadow
(Delt andenplads)
Children of Dunsain
(Tredjeplads)

Bedste Roller

Augusta's Shadow [+]
And I Lost My Fangs … [+]
Brasst Issinn [+]
Distance [+]
Hope Was the Last Thing in the Box [+]

Specialprisen

Hope Was the Last Thing in the Box [+]
Model Protectorates [+]
Sargasso: The Daughters of Clio [+]
Teddy Says Hide [+]
Six Months, Three Days [+]

Bedste Fortælling

Six Months, Three Days [+]
Naked as We Came [+]
Deranged [+]
Hope Was the Last Thing in the Box [+]
Augusta's Shadow [+]

Bedste Formidling

Distance [+]
Naked as We Came [+]
Grotesque [+]
Isabelle [+]
Augusta's Shadow [+]

Bedste Brætspil

Hivemind [+]
And then the sky turned dark [+]
Burning Rome [+]
Sneglefart [+]
Unwanted [+]

Den Gyldne Svupper

Michael Brunø Laursen

Lady

Trigger Warning [+]

Det Gyldne Æg

Fastaval (2014)

Bedste Formidling

All for One (and Metal for Me) [+]
Reunion [+]
The Strangers [+]
Juice Academy [+]
Mattanza [+]

Bedste Virkemidler

Reunion [+]
Mattanza [+]
The Black Pram [+]
Alice [+]
Galaxisk ekko [+]

Bedste Roller

The Strangers [+]
We Were WASP [+]
All for One (and Metal for Me) [+]
Reunion [+]
Alice [+]

Bedste Scenarie

The Strangers [+]
Reunion [+]
Mattanza [+]
Alice [+]
Mass Effect: 2157 [+]

Bedste Fortælling

The Black Pram [+]
The Strangers [+]
Historier fra Bona: Robotten [+]
Run Them Again [+]
We Were WASP [+]

Juryens Specialpris

Run Them Again [+]
De tre Jesus’er fra Ypsilanti [+]
Din medieluder [+]
Narzula City Noir [+]
XP Faktor [+]

Bedste Spiloplevelse

The Strangers
(Andenplads)
Paninaro
(Delt tredjeplads)
Alice
(Delt tredjeplads)

Bedste Brætspil

Honour among Thieves [+]
Mastersmith [+]
Metro Mess [+]
An Old Tweed Jacket and a Deerstalker [+]
Cults of Arkham [+]

Æresottoen

Dirtbusters [+]
Alex K. Uth [+]
Anders Gredal Berner [+]
Claus Raasted Herløvsen [+]
Jost L. Hansen [+]

Den Gyldne Svupper

Sune August Larsen [+]
Toastklapperne [+]
Alexander Andersen og Nathan Hook [+]

Det Gyldne Æg

Lady

Fastaval (2013)

Bedste Formidling

Thorvald Stauning – Varulvejæger [+]
Forsmåelse [+]
Suldrup [+]
Tabet [+]
The Curse [+]

Bedste Roller

Suldrup [+]
The Last Adventure [+]
Cirkus uden grænser [+]
Depereo [+]
PlexiGlass [+]

Bedste Fortælling

The Last Adventure [+]
Forsmåelse [+]
Suldrup [+]
Son of Israel [+]
Theatre of the Oppressed [+]

Bedste Virkemidler

Cirkus uden grænser [+]
Suldrup [+]
PlexiGlass [+]
Dulce et Decorum [+]
Ud Over Dig [+]

Juryens Specialpris

Depereo [+]
Thorvald Stauning – Varulvejæger [+]
Ud Over Dig [+]
Sarabande [+]
Skabt For Hinanden [+]

Bedste Scenarie

PlexiGlass [+]
Forsmåelse [+]
Suldrup [+]
The Last Adventure [+]
Son of Israel [+]

Bedste Spiloplevelse

Suldrup
(Tredjeplads)

Bedste Brætspil

Stock Bubbles [+]
1244: The Fall of Montsegur [+]
Kroket - a cardboard game [+]
Dunkelwald [+]
Heirs [+]

Æresottoen

Jesper Heebøl Arbjørn [+]
Astrid Andersen [+]
Tim Slumstrup Nielsen & Anna Sigrid Pii Svane [+]
Jakob Bavnshøj [+]
Claus Raasted Herløvsen [+]

Den Gyldne Svupper

Tore Vange [+]

Lady

I skyggen af en nørd
Niels' Skygger
(Andenplads)
I skyggen af én NØRD
(Tredjeplads)

Det Gyldne Æg

Magtroulette: Infinite City
Fra vand til land

Fastaval (2012)

Bedste Roller

Bette Liverpool [+]
Trails [+]
Let the World Burn [+]
Nazisatankirkecruise [+]
World's End [+]

Bedste Scenarie

Trails [+]
Bette Liverpool [+]
Relapse [+]
Let the World Burn [+]
World's End [+]

Bedste Formidling

Relapse [+]
Bette Liverpool [+]
En kærlighedshistorie [+]
Trails [+]
Vigilante: Justified Revenge? [+]

Bedste Fortælling

Let the World Burn [+]
Trails [+]
Relapse [+]
Husker du? [+]
Lydias begravelse [+]

Bedste Virkemidler

World's End [+]
Narrøve og Tidsmaskiner [+]
Evig [+]
Metropolis [+]
Min piges spurv [+]

Juryens Specialpris

Dancing with the Clans [+]
En kærlighedshistorie [+]
Elefanter & Eventyrere: Afrikas stjerne [+]

Publikumsprisen

Let the World Burn
(Andenplads)
Bette Liverpool
(Tredjeplads)
Min piges spurv
(Fjerdeplads)

Bedste Brætspil

Siege Perilous [+]
TPS (Third Person Shooter) [+]
Hospital Rush [+]
Trench War [+]
Keeper of the Seals [+]

Æresottoen

Klaus Meier & Kristoffer Rudkjær
Jesper Heebøl Arbjørn
Morten Tellefsen
Ezekiel Castor No Borg
Nynne Søs Rasmussen

Den Gyldne Svupper

Matthias Cronjäger og Emil Cronjäger

Lady

Malik Hyltoft [+]
Aaron Vanek
(Andenplads)
Mads Lunau
(Tredjeplads)

Fastaval (2011)

Bedste Formidling

Fifteen Men [+]
Sex, Drugs & Rock 'n' Roll [+]
Hvo intet vover [+]
The Family [+]
Skæbne-blade [+]

Bedste Virkemidler

Fifteen Men [+]
Sex, Drugs & Rock 'n' Roll [+]
BZ'at [+]
Easter - a Tragedy [+]
Eiyuu Tachi [+]

Bedste Scenarie

BZ'at [+]
Sex, Drugs & Rock 'n' Roll [+]
Fifteen Men [+]
The Family [+]
Easter - a Tragedy [+]

Bedste Roller

BZ'at [+]
Fifteen Men [+]
Skæbne-blade [+]
Adams venner [+]
Memoirs of a Hitman [+]

Bedste Fortælling

Scrapbog [+]
The Family [+]
Et hjerte af metal [+]
Heltens skygge [+]
Hunted Down [+]

Juryens Specialpris

Børnene fra boldbane 7 [+]
Adams venner [+]
Eiyuu Tachi [+]
[uden titel] [+]

Æresottoen

Lars Kaos Andresen [+]
Morten Greis Petersen [+]
Astrid Andersen [+]
Jost L. Hansen [+]
Peter Schønnemann Andreasen, Mathias Kromann Bonde, Kristoffer Thurøe, Peter Munthe-Kaas og Rasmus Høgdall [+]

Den Gyldne Svupper

Frederikke Høyer [+]
Edin Šumar [+]
Milton Felice Brambati Lund [+]
Manga Soterios [+]

Scenarieskrivningskonkurrencen

Kære Aisha

Fastaval (2010)

Bedste Scenarie

Vasen Road [+]
Fucking Mental! [+]
Dungeon [+]
Salvation [+]
Slavehandleren fra Ascalon [+]

Bedste Fortælling

Vasen Road [+]
Fucking Mental! [+]
Dungeon [+]
Salvation [+]
Som sendt fra himlen [+]

Bedste Roller

Salvation [+]
Vasen Road [+]
Fucking Mental! [+]
Dungeon [+]
Villa Clichélla [+]

Bedste Formidling

Slavehandleren fra Ascalon [+]
Vasen Road [+]
Fucking Mental! [+]
Dungeon [+]
Salvation [+]

Bedste Virkemidler

Heartburn [+]
Vasen Road [+]
Salvation [+]
Som sendt fra himlen [+]
Previous Occupants [+]

Juryens Specialpris

Magiens Endeligt [+]

Publikumsprisen

Stjernetegn
(Andenplads)
Salvation
(Tredjeplads)

Æresottoen

Vi Åker Jeep
Morten Greis
Dirtbusters
Kristoffer Mads Sørensen

Den Gyldne Svupper

Emil Refn [+]
Anne Skov [+]
Jonas Rassing [+]
Jens Nielsen [+]

Scenarieskrivningskonkurrencen

Precious Octopants
Et hjerte af metal
(Andenplads)
Easter - a Tragedy
(Tredjeplads)

Fastaval (2009)

Bedste Virkemidler

Dyst [+]
Fat Man Down [+]
Happy Ends [+]
Kreativ klasse [+]
SystemPerfekt [+]

Bedste Formidling

Kreativ klasse [+]
Dyst [+]
Fat Man Down [+]
Happy Ends [+]
Reservoir Elves [+]

Bedste Fortælling

Tortur [+]
Dyst [+]
Under My Skin [+]
En ridders fortælling [+]
Aftenstjerner [+]

Bedste Scenarie

Reservoir Elves [+]
Dyst [+]
Fat Man Down [+]
Tortur [+]
Imperiet [+]

Bedste Roller

A Thousand Stars and No Home [+]
Tortur [+]
Slægten [+]
Reservoir Elves [+]
Imperiet [+]

Juryens Specialpris

Imperiet [+]

Publikumsprisen

SystemPerfekt
(Andenplads)
Tortur
(Tredjeplads)

Æresottoen

Jesper Wøldiche [+]
Morten Greis [+]
Claus Raasted Herløvsen [+]
Lars Kaos Andresen [+]
Martin Svendsen [+]

Den Gyldne Svupper

Ninna "Stribe" Glatved Brink [+]
Kristoffer Thurøe [+]
Rene fra kiosken [+]
Eline Crossland [+]

Fastaval (2008)

Bedste Formidling

Løgstør [+]
K3M1 [+]
Felicias fortælling [+]
Før høsten [+]
Monsters [+]

Juryens Specialpris

Løgstør [+]

Bedste Virkemidler

Teknisk uheld [+]
K3M1 [+]
Løgstør [+]
Montsegur 1244 [+]
Skæbnespil [+]

Bedste Roller

Felicias fortælling [+]
Løgstør [+]
Før høsten [+]
Monsters [+]
Ønskeøen [+]

Publikumsprisen

Felicias fortælling [+]
Tricolor d'Amour [+]
(Andenplads)
Kompasset [+]
(Tredjeplads)

Bedste Scenarie

Før høsten [+]
K3M1 [+]
Løgstør [+]
Teknisk uheld [+]
Felicias fortælling [+]

Bedste Fortælling

Monsters [+]
K3M1 [+]
Felicias fortælling [+]
Før høsten [+]
Kvinden, der var [+]

Æresottoen

Brian Rasmussen
Jakob Bavnshøj
Martin Svendsen
Ole Sørensen
Frederik Berg
Max Møller

Den Gyldne Svupper

Daniel Benjamin Clausen [+]

Fastaval 007 (2007)

Bedste Scenarie

Sparta [+]
Auto de fe [+]
En lærke lettede [+]

Bedste Formidling

Sparta [+]

Bedste Roller

Sparta [+]
Auto de fe [+]
En lærke lettede [+]

Bedste Fortælling

Auto de fe [+]
En lærke lettede [+]

Juryens Specialpris

Bedste Virkemidler

Sparta [+]

Publikumsprisen

Doubt
(Andenplads)
En Fandens historie
(Tredjeplads)
Katedralens krigere
(Fjerdeplads)
Auto de fe
(Femteplads)

Æresottoen

Landsforeningen for Levende Rollespil
Absurth
Thomas Munkholt
TRoA
Jesper Ejsing

Den Gyldne Svupper

Ezekiel Castor No Borg [+]
GDS-Marie
Otte Østerskov Efterskole-elever [+]

Fastaval (2006)

Bedste Scenarie

Højt under solen [+]
Den Røde Pest [+]
Kongemord [+]
Superheroes 2 [+]
Ulfheðnar [+]

Publikumsprisen

Ulfheðnar
(Andenplads)
Kongemord
(Tredjeplads)
No Future?
(Fjerdeplads)
Dragens Dom
(Femteplads)

Bedste Spillermateriale

Ulfheðnar [+]
Den Røde Pest [+]
Højt under solen [+]
Badehotellet [+]
Bag Lyset [+]

Bedste Virkemidler

Kongemord [+]
Superheroes 2 [+]
Den brændende vinds ild [+]
Dragens Dom [+]
Tupelo - Skriget over byen [+]

Bedste Formidling

Den Røde Pest [+]
Højt under solen [+]
Superheroes 2 [+]
Dragens Dom [+]
Tupelo - Skriget over byen [+]

Juryens Specialpris

Bedste Fortælling

Guernica [+]
Den Røde Pest [+]
Højt under solen [+]
Kongemord [+]
Burgundia [+]

Æresottoen

Malik Hyltoft

Den Gyldne Svupper

Søren Høper

Fastaval (2005)

Bedste Scenarie

Det hemmelige selskab [+]
Superheroes™ [+]
A Day in the Life [+]
Feuerteufel [+]
Slackers - en sitcom [+]

Bedste Fortælling

A Day in the Life [+]
Superheroes™ [+]
Det hemmelige selskab [+]
Mørke Steder [+]
Krigen mellem Sol og Måne [+]

Publikumsprisen

Superheroes™
(Andenplads)
Det hemmelige selskab
(Tredjeplads)
9000 Beton
(Femteplads)

Bedste Spillermateriale

Det halve kongerige [+]
Port Charlotte [+]
Det hemmelige selskab [+]
Sidste års sne [+]
A Day in the Life [+]

Juryens Specialpris

Unik [+]

Bedste Live

Live-publikumsprisen

Bedste Virkemidler

Superheroes™ [+]
Mørke Steder [+]
9000 Beton [+]
Feuerteufel [+]
Slackers - en sitcom [+]

Bedste Formidling

Superheroes™ [+]
Port Charlotte [+]
Det hemmelige selskab [+]
Pædofili.dk [+]
Sidste års sne [+]

Æresottoen

Merlin P. Mann
Søren Høper
Sebastian Flamant
Hans Christian Molbech
Brian Rasmussen

Den Gyldne Svupper

GDS-konceptet

Fastaval (2004)

Bedste Scenarie

Samsara [+]

Bedste Spilpersoner

Samsara [+]

Bedste Redigering

Samsara [+]

Bedste Bipersoner

Luftguitar [+]

Bedste Effekter

Et lystspil [+]

Publikumsprisen

Chiaroscuro [+]
Luftguitar [+]
(Delt andenplads)
No Sign of Alex [+]
(Delt andenplads)
Efter år [+]
(Tredjeplads)

Æresottoen

Peter Brodersen
Alex Uth
Jacob Schmidt-Madsen
Sanne Harder
Palle Schmidt

Den Gyldne Svupper

Thais Munk [+]
En DirtBuster [+]

Hædrende omtale

Zaibatsu [+]
Efter år [+]
Ånden der vandrer [+]

Fastaval - Atlantis (1999)

Publikumsprisen

Bedste Bipersoner

Bedste Spilpersoner

Æresottoen

Ikke uddelt

Fastaval (1998)

Bedste Effekter

Bedste Spilpersoner

Publikumsprisen

Æresottoen

Mette Finderup og Kristoffer Apollo

Fastaval (1992)

Bedste spilleder

Aurin Ræder

Bedste Special Effects

Æresottoen

Mads Lunau


Send corrections for this page