Alexandria

Give a hand: To-do
Submit corrections

Search for a game
Tags
Alexandria in numbers

Calendar
Blog feeds
Awards
The Jost Game

Contact us
Privacy policy
Login:
Choose language:

dadeennbsv

Fastaval (2010)

Fastaval

Location: Skæring Skole, Århus, Denmark
Date: 31. March - 4. April 2010

Part of: Fastaval

About the convention:

General: Jost L. Hansen

Ottodommere: Jonas Arboe Harild (overdommer), Luisa Carbonelli, Jonas Trier-Knudsen, Anders Frost Bertelsen og Mike Ditlevsen

Æresgæst: Julia Bond Ellingboe.

Download

PDF Programme [Danish] (2.2 MB)
PDF Æresgæst [Danish] (0.6 MB)
PDF FastaMorgen - Onsdag [Danish] (2.5 MB)
PDF FastaMorgen - Torsdag dag [Danish] (1.9 MB)
PDF FastaMorgen - Torsdag aften [Danish] (2.8 MB)
PDF FastaMorgen - Fredag [Danish] (1.2 MB)
PDF FastaMorgen - Lørdag [Danish] (5.2 MB)
PDF FastaMorgen - Søndag [Danish] (2 MB)

Scenarios:

💾 Ascalon-dynastiet Troels Ken Pedersen
Morten Greis Petersen Fakkelskov
Hjemmelavet
💾 Bag din ryg Tina Heebøll Arbjørn
Cecilie Balling
Eva Fog
[…]Sanne Harder
Regitze Illum
Maya Krone
Helene Willer Piironen
Systemløst
💾 Before a Fall Mikkel Bækgaard Systemløst
De uskyldige Michael Erik Næsby Hjemmelavet
💾 Det halve kongerige Tobias Demediuk Bindslet Systemløst
Drengen og byen Niels Ladefoged Rasmussen
Anne Vinkel
Dungeon Lars Kaos Andresen Systemløst
💾 Epifani Michael Sonne-Jørgensen
💾 Erindringernes manuskript Brian Rasmussen Systemløst
💾 Farmer's Maze Malik Hyltoft
Regitze Illum
Systemløst
💾 Fucking Mental! Kristoffer Apollo
Kristoffer Rudkjær
💾 Ghosts Troels Barkholt-Spangsbo
Martin Qwist
Blackbox larp
💾 Growing up Anna Westerling
💾 Heartburn Jonas Ellemand
💾 Hul Peter Fallesen
💾 Imperiet 40K Mads Brynnum
Peter Fallesen
Elias Helfer
[…]Kristian Bach Petersen
Morten Greis Petersen Fakkelskov
Simon James Pettitt
Kristoffer Rudkjær
Martin Svendsen
Uffe Thorsen
René Toft
Systemløst / eget system
💾 Kat Lasse Blichfeldt Hansen Systemløst
💾 Magician: Impossible Kristian Bach Petersen D&D 3.5
Magiens Endeligt Louise Floor Frellsen
💾 Mod nulpunktet Peter Fallesen
Troels Ken Pedersen
Morten Greis Petersen Fakkelskov
Systemløst
💾 Monogami Morten Jaeger Systemløst
💾 New York Coppers: Gaden uden nåde! Palle Schmidt Basic Roleplaying
💾 Når kineserne kommer Marie Wolfsberg Oscilowski
Passion Fruit Nathan Hook
Previous Occupants Frederik Berg
Tobias Wrigstad
Jeepform
💾 Salvation Simon Steen Hansen Systemløst
💾 Slavehandleren fra Ascalon Johannes Busted Vestergaard D&D Basic Red Box Hack hack
💾 Som sendt fra himlen Rasmus Boldt
Andreas Lieberoth
💾 Stjernetegn Simon James Pettitt Hjemmelavet
💾 Tandhjulets krav Carsten Andreasen (II)
Martin Horn Pedersen
💾 The Journey Fredrik Axelzon
💾 Triskelen Julie Blegvad Systemløst
💾 Vasen Road Mikkel Bækgaard Systemløst
💾 Villa Clichélla Milton Felice Brambati Lund
Anders Bo Skov
Hjemmelavet
💾 What Are You Worth? Charles Bo Nielsen
Claus Raasted
LARP
What to do about Tam Lin Emily Care Boss
Julia Bond Ellingboe

Awards:

Bedste Scenarie

Vasen Road [+]
Fucking Mental! [+]
Dungeon [+]
Salvation [+]
Slavehandleren fra Ascalon [+]

Bedste Fortælling

Vasen Road [+]
Fucking Mental! [+]
Dungeon [+]
Salvation [+]
Som sendt fra himlen [+]

Bedste Roller

Salvation [+]
Vasen Road [+]
Fucking Mental! [+]
Dungeon [+]
Villa Clichélla [+]

Bedste Formidling

Slavehandleren fra Ascalon [+]
Vasen Road [+]
Fucking Mental! [+]
Dungeon [+]
Salvation [+]

Bedste Virkemidler

Heartburn [+]
Vasen Road [+]
Salvation [+]
Som sendt fra himlen [+]
Previous Occupants [+]

Juryens Specialpris

Magiens Endeligt [+]

Publikumsprisen

Stjernetegn
(Andenplads)
Salvation
(Tredjeplads)

Æresottoen

Vi Åker Jeep
Morten Greis
Dirtbusters
Kristoffer Mads Sørensen
Frederik Berg Østergaard
Daniel B. B. Clausen

Den Gyldne Svupper

Emil Refn [+]
Anne Skov [+]
Jonas Rassing [+]
Jens Nielsen [+]

Scenarieskrivningskonkurrencen

Precious Octopants
Et hjerte af metal
(Andenplads)
Easter - a Tragedy
(Tredjeplads)

Organizers

Avis Simon James Pettitt
Avis Helle Løyche
Avis Erik Sonne Georg
Avis Kristian Bach Petersen
Banket Karoline Cleo Lærke Hatting
Banket Thais Laursen Munk
Banket Susanne Meldgaard
Banket Bjarke Kronborg
Banket Mikkel Justesen
Bar Kenneth Juhl Hansen
Brandvagt Ezekiel No Castor Borg
Brandvagt Mikkel Justesen
Brandvagt Michael Mørk
Brandvagt Stine Tyrrestrup Graversen
Bunker Jesper Lindhard
Bunker Jannick Raunow
Bunker Nicoline Bro
Bunker, Økonomi Søren Parbæk
Cafe Rasmus Brandt Jørgensen
Cafe Rikke Julie Astrup Larsen
Cafe Kristian Rolle
Cafe Maria Petersen
Cafe Sigrid Stenkilde Lynæs
Dirtbusters Kristoffer Nyrup
El Henrik Krøjmand
El Mads Havshøj
GDS Marie Rosenørn
General Jost L. Hansen
Holdlægning Tim Slumstrup Aunkilde
Holdlægning Anna Sigrid Pii Aunkilde
Info Andreas Rettrup Ditlevsen
Info Oliver Nøglebæk
Info Sean Geggie
Info Peter Lind
Info Anne Serup Grove
Info Jesper Veje Walton Simonsen
Info Danni Rune
Info Joan Zenia Juhl Hansen
Info Elias Helfer
Info Bjarke Thomsen
Info Ole Sørensen
Infoboss Andreas Ravn Skovse
International kontakt Olle Jonsson
International kontakt Frederik J. Jensen
John TV Mette Pødenphant Andersen
John TV Jorgo A. Larsen
John TV Jakob Ponsgård
John TV Ebbe Valbak
John TV Thilde Maj Holgersen
John TV Kenneth Brynning
John TV Henrik Garde
John TV Jonas Sandager Møller
John TV Martin Marokko
John TV Rasmus Boldt Madsen
Kiosk Juliane Mikkelsen
Kiosk Lærke Stig
Kiosk Anders Midtgaard
Kiosk Jonas Schwartz Thomsen
Kiosk Thomas Riemenschneider
Kiosk Lasse Küchenthal
Kiosk Astrid Sigaard Andersen
Live Martin Horn Pedersen
Mad Mads Hauptmann
Mad Jens Peder Nielsen
Mad Helle Løyche
Ottodommer Jonas Trier
Ottodommer Luisa Carbonelli
Ottodommer Mike Ditlevsen
Ottodommer Anders Frost Bertelsen
Ottooverdommer Jonas Arboe Harild
Ottoproduktion Mads Havshøj
Sandwich Terese Damhøj Andersen
Sandwich Martin Ravnsgaard Jensen
Sandwich Per Nielsen
Sandwich Allan Hald
Sandwich Mette Markert
Scenarieansvarlig Kristoffer Rudkjær
Scenarieansvarlig Klaus Meier Olsen
Scenariedistribution Kenneth Mikkelsen
Scenarieskrivningskonkurrence Frederik J. Jensen
SMS og IT-troubleshooter Peter Brodersen
Transport Rasmus Holland
Trykt program Lars Kaos Andresen
Ungdomslounge Joan Ladekjær Ingwersen
Ungdomslounge Thomas Qvistorff Kanstrup
Ungdomslounge Mark Buje Hein Sørensen
Ungdomslounge Andreas Fjord Larsen
Wear Anders Gerlev Hansen
Web og IT Kristoffer Mads Sørensen
Web og IT Kasper Mosekjær
Web og IT Peter Lind
Æresottodommer Peter Brodersen
Æresottodommer Kristoffer Apollo
Æresottodommer Malik Hyltoft
Æresottooverdommer Jesper Wøldiche


Send corrections for this page