Alexandria

Om Alexandria
Indsend rettelser
Kontakt os

Søg efter spil
Tags
Alexandria i tal

Kalender
Jost-spillet
Blog-feeds

Priser

In English
Log ind:
Vælg sprog:

daennbsv

Fastaval (2010)

Fastaval

Sted: Skæring Skole, Århus
Dato: 31. marts - 4. april 2010

Del af: Fastaval

Om kongressen:

General: Jost L. Hansen

Ottodommere: Jonas Arboe Harild (overdommer), Luisa Carbonelli, Jonas Trier-Knudsen, Anders Frost Bertelsen og Mike Ditlevsen

Æresgæst: Julia Bond Ellingboe.

Download

PDF Program (2,2 MB)
PDF Æresgæst (0,6 MB)

Scenarier:

💾 Ascalon-dynastiet Troels Ken Pedersen
Morten Greis Petersen Fakkelskov
Hjemmelavet
💾 Bag din ryg Tina Heebøll Arbjørn
Cecilie Balling
Eva Fog
[…]Sanne Harder
Regitze Illum
Maya Krone
Helene Willer Piironen
Systemløst
De uskyldige Michael Erik Næsby Hjemmelavet
💾 Det halve kongerige Tobias Demediuk Bindslet Systemløst
Drengen og byen Niels Ladefoged Rasmussen
Anne Vinkel
Dungeon Lars Kaos Andresen Systemløst
💾 Epifani Michael Sonne-Jørgensen
💾 Erindringernes manuskript Brian Rasmussen Systemløst
💾 Farmer's Maze Malik Hyltoft
Regitze Illum
Systemløst
💾 Fucking Mental! Kristoffer Apollo
Kristoffer Rudkjær
💾 Genfærd Troels Barkholt-Spangsbo
Martin Qwist
Blackbox larp
💾 Growing up Anna Westerling
💾 Hjertebrand Jonas Ellemand
💾 Hul Peter Fallesen
💾 Hva' du værd? Charles Bo Nielsen
Claus Raasted
Live
💾 Højhus - Dybt at falde Mikkel Bækgaard Systemløst
💾 Imperiet 40K Mads Brynnum
Peter Fallesen
Elias Helfer
[…]Kristian Bach Petersen
Morten Greis Petersen Fakkelskov
Simon James Pettitt
Kristoffer Rudkjær
Martin Svendsen
Uffe Thorsen
René Toft
Systemløst / eget system
💾 Kat Lasse Blichfeldt Hansen Systemløst
💾 Magician: Impossible Kristian Bach Petersen D&D 3.5
Magiens Endeligt Louise Floor Frellsen
💾 Mod nulpunktet Peter Fallesen
Troels Ken Pedersen
Morten Greis Petersen Fakkelskov
Systemløst
💾 Monogami Morten Jaeger Systemløst
💾 New York Coppers: Gaden uden nåde! Palle Schmidt Basic Roleplaying
💾 Når kineserne kommer Marie Wolfsberg Oscilowski
Passion Fruit Nathan Hook
Previous Occupants Frederik Berg
Tobias Wrigstad
Jeepform
💾 Salvation Simon Steen Hansen Systemløst
💾 Slavehandleren fra Ascalon Johannes Busted Vestergaard D&D Basic Red Box Hack hack
💾 Som sendt fra himlen Rasmus Boldt
Andreas Lieberoth
💾 Stjernetegn Simon James Pettitt Hjemmelavet
💾 Tandhjulets krav Carsten Andreasen (II)
Martin Horn Pedersen
The Journey Fredrik Axelzon
💾 Triskelen Julie Blegvad Systemløst
💾 Vasen Mikkel Bækgaard Systemløst
💾 Villa Clichélla Milton Felice Brambati Lund
Anders Bo Skov
Hjemmelavet
What to do about Tam Lin Emily Care Boss
Julia Bond Ellingboe

Priser:

Bedste Scenarie

Vasen [+]
Fucking Mental! [+]
Dungeon [+]
Salvation [+]
Slavehandleren fra Ascalon [+]

Bedste Fortælling

Vasen [+]
Fucking Mental! [+]
Dungeon [+]
Salvation [+]
Som sendt fra himlen [+]

Bedste Roller

Salvation [+]
Vasen [+]
Fucking Mental! [+]
Dungeon [+]
Villa Clichélla [+]

Bedste Formidling

Slavehandleren fra Ascalon [+]
Vasen [+]
Fucking Mental! [+]
Dungeon [+]
Salvation [+]

Bedste Virkemidler

Hjertebrand [+]
Vasen [+]
Salvation [+]
Som sendt fra himlen [+]
Previous Occupants [+]

Juryens Specialpris

Magiens Endeligt [+]

Publikumsprisen

Stjernetegn
(Andenplads)
Salvation
(Tredjeplads)

Æresottoen

Vi Åker Jeep
Morten Greis
Dirtbusters
Kristoffer Mads Sørensen

Den Gyldne Svupper

Emil Refn [+]
Anne Skov [+]
Jonas Rassing [+]
Jens Nielsen [+]

Scenarieskrivningskonkurrencen

Precious Octopants
Et hjerte af metal
(Andenplads)
Påske - en tragedie
(Tredjeplads)

Arrangører

Avis Simon James Pettitt
Avis Helle Løyche
Avis Erik Sonne Georg
Avis Kristian Bach Petersen
Banket Karoline Cleo Lærke Hatting
Banket Thais Laursen Munk
Banket Susanne Meldgaard
Banket Mikkel Justesen
Banket Bjarke Kronborg
Bar Kenneth Juhl Hansen
Brandvagt Ezekiel No Castor Borg
Brandvagt Mikkel Justesen
Brandvagt Michael Mørk
Brandvagt Stine Tyrrestrup Graversen
Bunker Nicoline Bro
Bunker Jannick Raunow
Bunker Jesper Lindhard
Bunker, Økonomi Søren Parbæk
Cafe Sigrid Stenkilde Lynæs
Cafe Maria Petersen
Cafe Kristian Rolle
Cafe Rikke Julie Astrup Larsen
Cafe Rasmus Brandt Jørgensen
Dirtbusters Kristoffer Nyrup
El Mads Havshøj
El Henrik Krøjmand
GDS Marie Rosenørn
General Jost L. Hansen
Holdlægning Tim Slumstrup Aunkilde
Holdlægning Anna Sigrid Pii Aunkilde
Info Ole Sørensen
Info Bjarke Thomsen
Info Elias Helfer
Info Joan Zenia Juhl Hansen
Info Danni Rune
Info Jesper Veje Walton Simonsen
Info Sean Geggie
Info Oliver Nøglebæk
Info Peter Lind
Info Anne Serup Grove
Info Andreas Rettrup Ditlevsen
Infoboss Andreas Ravn Skovse
International kontakt Frederik J. Jensen
International kontakt Olle Jonsson
John TV Ebbe Valbak
John TV Jakob Ponsgård
John TV Jorgo A. Larsen
John TV Thilde Maj Holgersen
John TV Kenneth Brynning
John TV Henrik Garde
John TV Jonas Sandager Møller
John TV Mette Pødenphant Andersen
John TV Rasmus Boldt Madsen
John TV Martin Marokko
Kiosk Astrid Sigaard Andersen
Kiosk Lasse Küchenthal
Kiosk Juliane Mikkelsen
Kiosk Lærke Stig
Kiosk Anders Midtgaard
Kiosk Jonas Schwartz Thomsen
Kiosk Thomas Riemenschneider
Live Martin Horn Pedersen
Mad Mads Hauptmann
Mad Jens Peder Nielsen
Mad Helle Løyche
Ottodommer Luisa Carbonelli
Ottodommer Jonas Trier
Ottodommer Anders Frost Bertelsen
Ottodommer Mike Ditlevsen
Ottooverdommer Jonas Arboe Harild
Ottoproduktion Mads Havshøj
Sandwich Mette Markert
Sandwich Terese Damhøj Andersen
Sandwich Martin Ravnsgaard Jensen
Sandwich Per Nielsen
Sandwich Allan Hald
Scenarieansvarlig Kristoffer Rudkjær
Scenarieansvarlig Klaus Meier Olsen
Scenariedistribution Kenneth Mikkelsen
Scenarieskrivningskonkurrence Frederik J. Jensen
SMS og IT-troubleshooter Peter Brodersen
Transport Rasmus Holland
Trykt program Lars Kaos Andresen
Ungdomslounge Andreas Fjord Larsen
Ungdomslounge Joan Ladekjær Jørgensen
Ungdomslounge Thomas Qvistorff Kanstrup
Ungdomslounge Mark Buje Hein Sørensen
Wear Anders Gerlev Hansen
Web og IT Peter Lind
Web og IT Kristoffer Mads Sørensen
Web og IT Kasper Mosekjær


Indsend rettelser for denne side