Om Alexandria
Giv en hånd
Indsend rettelser

Søg efter spil
Tags
Alexandria i tal

Kalender
Blog-feeds
Priser
Jost-spillet

Kontakt os
Privatlivspolitik
Log ind:
Language icon Vælg sprog:

dadeennbsv

Arrangementer i 2023

1977197819791980
1981198219831984198519861987198819891990
1991199219931994199519961997199819992000
2001200220032004200520062007200820092010
2011201220132014201520162017201820192020
2021202220232024

84 arrangementer:

(ukendt dato)

Summer Larpin'
The Nexus Realm

Januar

6.-8. Midvintermørket
19.-22. Blackbox Cph
20. Bjergtaget
21. Bjergtaget
27.-29. Brætspilsfestival
27.-29. Con2 - Ude af CONtext
27.-29. Københavns Spilfestival
28. LV Vintertræf - Markedsdag i Kringelstad

Februar

1.-5. Giovanni: The Last Supper
1.-5. Ravnshøj akademi - For utilpassede unge
2. Before Dawn
3.-5. Retford Moot - Retcon!
8.-12. Giovanni: The Last Supper
15.-19. Epos Rollespilscamp
15.-19. Giovanni: The Last Supper
17.-19. J-Popcon
17.-20. OrCCon
22.-26. Giovanni: The Last Supper
24.-26. CalCon XXIX
24.-26. Høstspillet
25. SPILMESSE: Slagelse Spiller Brætspil

Marts

1.-5. Giovanni: The Last Supper
2.-5. Intercon U
3.-5. Convention de Supaero XLIV
3.-5. Aarhus Brætspilsfestival '23
4. Karls konfirmation
4.-5. GorrCon Vinter 2023
8.-12. Giovanni: The Last Supper
9.-12. AireCon 8
10.-12. Gangs of Umbar - Silence Before the Storm
11. Nybyggerne på Stormøen
11. ÅbyCon
17.-19. PapJam Scratch
24.-26. The Smoke
25. Tandland
31.-1. Big Bad Online
31.-1. Daemon
31.-2. Chop Con 2023
31.-2. Lies and Liability

April

1. NitriCon
5.-9. Fastaval: Otto for folket
7.-8. Daemon
7.-9. GothCon XLVI
13.-16. Nordic Game Jam
18.-23. The Forbidden History
20.-23. Perfect Match

Maj

5.-7. Daemon
17.-21. Knudepunkt
17.-21. LinCon
18.-21. FamilieCon
18.-21. Fort Nowhere
26.-28. Nybyggerne på Stormøen
27.-29. Daemon

Juni

2.-4. Ein Fest für Hobbits
2.-4. UK GamesExpo
14.-17. COPENHELL Con
27.-1. Jordens salt

Juli

12.-14. The Road to Daggerford
16.-19. Længslernes hus
17.-20. Længslernes hus
18.-21. Længslernes hus
19.-22. Længslernes hus
20.-23. Længslernes hus
20.-23. Rom og Dukater 5 – in Space
21.-24. Længslernes hus
26.-30. Orkerne Kommer Sommerskole
28.-31. Continuum

August

18.-21. Lord of Lies
22.-25. Lord of Lies

September

1.-3. MidgardCon VII
2.-5. Bruidsprijs - A story about love, honour and patriarchy
8.-10. Fantasydage
16.-17. Fantasyfestival
21.-24. Saga of the Five Gods
22.-24. The Shiretown Shindig

Oktober

13.-15. Viking-Con 42
20.-22. Daemon
20.-22. Firefly: Tell Them I Ain’t Coming Back
27.-30. Big Bad Con

November

3.-5. Daemon
23.-26. Passionate Consequences
24.-26. Daemon