Alexandria

About Alexandria
Submit corrections
Contact us

Search for a game
Tags
Alexandria in numbers

Calendar
The Jost Game
Blog feeds

Awards

In English
Login:
Choose language:

daennbsv

Fastaval 007 (2007)

Fastaval 007

Location: Tranbjerg Skole, Århus
Date: 4. - 8. April 2007

Part of: Fastaval

Download

PDF Program (2,2 MB)
PDF Forfatterkompendium: Det praktiske (6,3 MB)
PDF Forfatterkompendium: Kreativt magasin (2,6 MB)
PDF Spillederkompendium (0,3 MB)

Scenarios:

Asylum Nicoline Bro
Niels Brian Sørensen
Systemløst
💾 Auto de fe Peter Fallesen Systemløst
Byens... Asbjørn Odsten Boel Christensen World of Darkness (light)
De gale i Arkham Flemming R. P. Rasch Call of Cthulhu
💾 De sorte høge Thor Fejerskov Jensen
Stefan Skriver Lægteskov
Warhammer Fantasy Roleplay 2nd. edition
Den sidste rejse Jakob Clausen Systemløst
Djævelens Advokater Peter Brodersen Savage Worlds
Elsket og æret Morten Jaeger Hjemmelavet
💾 En Fandens historie Jorgo A. Larsen
Anna Lawaetz
Jakob Ponsgård
Hjemmelavet
💾 En lærke lettede Mikkel Bækgaard Systemløst
Evighedens Sommer Karen Collatz Eget simpelt system
Fra Ilden til asken Cecilie Balling Systemløst
Galehuset Torben Ussing GURPS ultra light
Gentagelsen Martin Svendsen Systemløst
💾 Grimme ællinger Peter Bengtsen Basic Roleplaying D20
Hotel Commodore Simon James Pettitt Live
💾 I nat... Kristian Lund Systemløst
💾 Katedralens krigere Lars Kaos Andresen d20 (middel til high level)
Lidt buschauffør er man vel altid Jakob Bavnshøj
Katrine Lynge Egholm
Malik Hyltoft
[…]Michelle Kjær Hæstrup
Tobias Nyegaard Jelkær Larsen
Live
💾 Maskefald Olav Junker Kjær Systemløst
💾 Memoratoriet: Det rare sted Morten Greis Petersen Fakkelskov
Monica Traxl
Live
💾 Mødregruppen Frederik Berg
💾 Nibelungentreue Ask Agger Via Prudensiae
💾 Revisor Nr. Et's Sørgelige Kortslutning Michael Erik Næsby
Salomons Segl Nis Haller Baggesen Adventure!
💾 Sparta Morten Hougaard
Kristoffer Rudkjær
Hjemmelavet
Stone of Destiny Louise Floor Frellsen
Johanne Schilling
Systemløst
💾 Superheroes 3 Kristoffer Apollo
Sebastian Flamant
Mutants & Masterminds
💾 The Making of Titanic II Sanne Harder Systemløst
The World IS Enough Jost L. Hansen Basic Roleplaying
Tidsvogterne Anne Vinter Ratzer GURPS
💾 Tvivl Fredrik Axelzon
Tobias Wrigstad
Jeepform
💾 Zombies DK René Toft Systemløst råkn rål

Board games:

Black metal: The Board Game Emil Cronjäger
Benjamin S. Jørgensen
Mårten Krammer
Maðraun Lauge Luchau Rosendahl
Okavango Lauge Luchau Rosendahl
Shoot Erik Atzen
Vesuv Lauge Luchau Rosendahl

Awards:

Bedste Scenarie

Sparta [+]
Auto de fe [+]
En lærke lettede [+]

Bedste Formidling

Sparta [+]

Bedste Roller

Sparta [+]
Auto de fe [+]
En lærke lettede [+]

Bedste Fortælling

Auto de fe [+]
En lærke lettede [+]

Juryens Specialpris

Bedste Virkemidler

Sparta [+]

Publikumsprisen

Tvivl
(Andenplads)
En Fandens historie
(Tredjeplads)
Katedralens krigere
(Fjerdeplads)
Auto de fe
(Femteplads)

Æresottoen

Landsforeningen for Levende Rollespil
Absurth
Thomas Munkholt
TRoA
Jesper Ejsing

Den Gyldne Svupper

Ezekiel Castor No Borg [+]
GDS-Marie
Otte Østerskov Efterskole-elever [+]

Organizers

Brætspilscafé Morten Andersen
Brætspilscafé Christina Perry
Brætspilscafé Susanne Sig
Brætspilscafé Jeanette Pinderup
Brætspilscafé Rikke Bendlin
Brætspilscafé Lene Mejlby
Brætspilscafé Erik Mejer Hansen
Brætspilscaféboss Anders Labich
Cafe Ulrik Lehrskov
Cafe Sigrid Stenkilde Lynæs
Cafe Maria Petersen
El-ansvarlig Mads Havshøj
Forfatterkompendium, korrektur Thomas Munkholt
Forfatterkompendium, redaktion Mette Finderup
Forfatterkompendium, redaktion Johannes Busted Vestergaard
Forfatterkompendium, redaktion og layout Lars Kaos Andresen
General Joan Zenia Juhl Hansen
Info Bo Thomasen
Info Ole Sørensen
Info Sean Geggie
Info Danni Rune
Info Gorm Reventlow
Info Kristian Juel Neergaard
Info Nicoline Bro
Info Elias Helfer
Info Adam Langwadt
Info Mads Dehlholm Holst
Info Jakob Bavnshøj
Info Andreas Kyng
Info Daniel Zaza
Info Anders Gerlev Hansen
Info Bjarke Thomsen
Infoboss Andreas Ravn Skovse
IT Peter Brodersen
John TV Jakob Ponsgård
Ottodommer Maya Krone
Ottodommer Lars Vensild Hörnell
Ottodommer Klaus Meier Olsen
Ottodommer Tobias Demediuk Bindslet
Ottooverdommer Max Møller
Ottoproduktion Mads Havshøj
Programansvarlig, layout Lars Kaos Andresen
Scenarieansvarlig Johannes Busted Vestergaard
Scenarieansvarlig Mette Finderup
Spillederkompendium, layout Magnus Udbjørg
Spillederkompendium, redaktion Anders Frost Bertelsen
Spillederkompendium, redaktion Kristoffer Rudkjær
Tema Jens Thorup Rasmussen
Tilmeldingsansvarlig Tim Slumstrup Aunkilde
Tilmeldingsansvarlig Anna Sigrid Pii Aunkilde

Links

Kongressens hjemmeside: http://www.fastaval.dk/2007/



Send corrections for this page