Om Alexandria
Giv en hånd
Indsend rettelser

Søg efter spil
Tags
Alexandria i tal

Kalender
Blog-feeds
Priser
Jost-spillet

Kontakt os
Privatlivspolitik
Log ind:
Language icon Vælg sprog:

dadeennbsv

Fastaval - Rokoko? (2022)

Sted: Mariagerfjord Gymnasium, Hobro, Danmark
Dato: 13. - 17. april 2022

Del af: Fastaval

Scenarier:

A Plague Among Us Moyra Turkington
Agents of SHIELD Lars Kroll
Artemisia Ann Kristine Eriksen
Den fortabte fane Martin Andreas Dahl Sinding
Den Gamle Gedde Mikkel Bækgaard
Den sidste dør Mikkel Bistrup Andersen
Diamond 20 Evan Torner
Ellekongen Lars Kaos Andresen
Encore - en rokokopunk-opera Ras Bolding
Jeppe Bergmann Hamming
Maria Bergmann Hamming
LARP
Festivalfortællinger Anne Vinter Ratzer
Gode Personlige Forhold Troels Ken Pedersen
Grauballemandens skat Thor Fejerskov Jensen
Marie Wolfsberg Oscilowski
How's mum doing Mo Holkar
Influencer Extortion August Palving Blauner
Pil Koch Gregersen
Mama Kat Jones
Morguls grav Ryan Rohde Hougaard Hinterlandet
My Alien Mind Asbjørn Olsen
Olympus Jamboree Elias Helfer
Rebellion Bridge Frida Sofie Sterten Jansen
Skrevet i stjerne Ingrid Kaaber Pors
Soldat 327
Stakkels Bergman Frederik Berg
Rasmus Høgdall Mølgaard
Tidevandet Sebastian Nemeth
Under et gymnasium i Jylland Michelle Vang Aagaard
What would Selma do Fia Idegård
Anna Westerling
Zâr Henrik Dithmer
Ørkenvandring Johannes Busted Vestergaard

Brætspil:

Attack Right Jonas Rønn Bohnsen
Bisonspillet Morten Blaabjerg
Capital Pax Meier
Fairytale Forest Martin van Rossum
Forest Run Nikolaj H. Christensen
Kenneth Lenander
Hunters in the mist Tobias Alban Nielsen
Movie Mogul Max Møller
Penguin Pirates Bjarke Thomsen
Politeia Nicholas Hjelmberg
Politique Felix Baran
Project: ARMADA Søren Brandborg
Mark Elsdon
Pushin' Dice: Deities of the Old Kingdom Tobias Olsson Grahn
Road trip with a vampire Allan Kirkeby
Rolling Trolls Morten Månsson
Silent Planet Peter Møller
Sold Out Otto Plantener Jensen
SP4x Morten Brøsted
Tangle Felix Falk
The Red Wolves Bastian Borup
The Slimy Slippery Rat Slope Maila Persson
Tower Architect Katie Tam
Vanessa Tam
Transylvanian Lottery Chris Backe

Arrangører

Brætspilsansvarlig Max Møller
Brætspilsansvarlig Kåre Torndahl Kjær
Brætspilsansvarlig Allan Kirkeby
Brætspilsansvarlig Tina Christensen
Brætspilsottodommer Mads Fløe
Brætspilsottodommer Kathrine Abel
Brætspilsottodommer Danny Meyer Wilson
Brætspilsottodommer Rikke Munchkin Sørensen
Brætspilsottooverdommer Sofie Liv Støvelbæk
Bunker Hilde Amalie Koch
Bunker Kalle Hunnerup Jacobsen
Bunker Tim Slumstrup Aunkilde
Bunker Sofie Falk
Bunker Ole Sørensen
Game Rush Mads Fløe
General Karen Bech Sørensen
General Rebecca Møller Alkjær
Ottodommer René Toft
Ottodommer Mads Brynnum
Ottodommer Signe Løndahl Hertel
Ottodommer Mette Finderup
Ottodommer Nicolai Strøm Steffensen
Ottooverdommer Tina Heebøll Arbjørn
Scenarieansvarlig Mads Egedal Kirchhoff
Scenarieansvarlig Marie Skouenborg
Æresottodommer Kathrine Abel
Økonomi Andreas Ravn Skovse


Indsend rettelser for denne side