Om Alexandria
Giv en hånd
Indsend rettelser

Søg efter spil
Tags
Alexandria i tal

Kalender
Blog-feeds
Priser
Jost-spillet

Kontakt os
Privatlivspolitik
Log ind:
Language icon Vælg sprog:

dadeennbsv

Fastaval (2023)

Sted: Mariagerfjord Gymnasium, Hobro, Danmark
Dato: 5. - 9. april 2023

Del af: Fastaval

Scenarier:

Apocalypse Board Alexander Tindal Eklund
At Være eller ikke At Være Mikkel Bækgaard
Clemency Frederik J. Jensen
Deep State Henrik Dithmer
Det perfekte kup Lars Kaos Andresen
En lille ring af gul Milton Felice Brambati Lund
Escape from the past Michelle Vang Aagaard
Forhandling og Forfald Benjamin Borød
Emil Damgaard Sørensen
Systemløst
Go To Hell Lasse Blichfeldt Hansen
Hemmelighedernes fængsel Troels Ken Pedersen D&D 5th Edition
Huset der blev Vådt – Director's Cut Jost L. Hansen
Hvor skyggerne ender Amalie Holmstrøm Sichlau
Ingen titel Rasmus Høgdall Mølgaard
Intruder in the dust Mads Lund
Jernkansleren og hypnosestrålen Morten Brøsted
Kimærens orden Lars Kroll
Kloakkens Ungdom Peter Brichs
Kolonien Terese M. O. Nielsen
Kun for børn Stefan Skriver Lægteskov
Kunsten at male en solsikke Sebastian Nemeth
Kys nu det Satans liv Anne Serup Grove
Bjørn-Morten Vang Gundersen
Moviestar Jacob Sørensen
Nede i børnehuset Jacob Nielsen
💾 Pesten og dragen Sebastian Odsgaard Kristensen
Nicklas Thorsen
Prøvesvar Jonathan Wenstrup
På den anden side Mikkel Bistrup Andersen
Ingrid Kaaber Pors
Siegfried Jonas Sanberg Ljungdalh
Steffen og de dumme kloner Kristoffer Rudkjær
Stålsat Anders Frost Bertelsen
Simon Steen Hansen
Systemløst
Tapperhed Maria Holzleitner
Anton Storm Wich
Tugt Tim Slumstrup Aunkilde
Vampyrfangen Mads Egedal Kirchhoff

Brætspil:

50 Clues: Sunshine Island trilogien Jakob Bang
Jeppe Norsker
City of Masks Vitus Benzon
Andreas Miller
Diesel Mads Fløe
Divided Bodies Bastian Borup
Fantasy Planet Daniel Olai
Feed The Beast Pax Meier
Genesis Engine Anders Gerlev Hansen
Julius Larsen Seerup
Glasnost Nicholas Hjelmberg
Goblins and Gunpowder Eevi Korhonen
Lies upon lies Aske Severin Juul Christiansen
My Favorite Food Kristoffer Jetmundsen
Nabokrig Anna E. Jensen
Out of Time Morten Andersen
Lone Gram Larsen
Flemming Lindblad
[…]Claes Schütt
Troels Vastrup
Pirate Treasure Map Jesper Kjær
Publicani Humbert Vallés Teixidó
Robotprins Simon Lindén
Skvalderkål Henrik Sterndorff Jessen
Spellplague Kristian Karlberg
Kenny Zetterberg
The Being Kåre Torndahl Kjær
The Secret Commonwealth Stefan Jacob Bierrings Jensen
Matthias Kaalund Keller
Wildwoods Sjoerd van der Linde

Arrangører

Brætspilsansvarlig Rikke Munchkin Sørensen
Brætspilsansvarlig Morten Lund
Brætspilsansvarlig Max Møller
Brætspilsansvarlig Bjarke Thomsen
Brætspilsansvarlig Allan Kirkeby
Brætspilsdommer Steen Bach Hansen
Brætspilsdommer Martin Lindhardt
Brætspilsdommer Thor Fejerskov Jensen
Brætspilsdommer Kamilla Kate Brichs
Brætspilsottooverdommer Kathrine Abel
Dark overlord of Fastaval Paul Sinding
Fastaval Junior Mette Markert
Fastaval Junior Anne Vinter Ratzer
General Rebecca Møller Alkjær
General Karen Bech Sørensen
Grafik og Wear-ansvarlig Denise Brødløs Færge
Hovedarrangør Marie Wolfsberg Oscilowski
Hovedarrangør Henrik Krøjmand
Hovedarrangør Ole Sørensen
Hovedarrangør Paul Sinding
Hovedarrangør Louise Skriver Lægteskov
Ottodommer Cecilie Balling
Ottodommer Signe Løndahl Hertel
Ottodommer Martin Andreas Dahl Sinding
Ottodommer Mads Brynnum
Ottodommer Jeppe Nybo Jørgensen
Ottooverdommer René Toft
Ottoproduktion Mads Havshøj
Scenarieansvarlig Danny Meyer Wilson
Scenarieansvarlig Nina Runa Essendrop
Æresottodommer Kathrine Abel


Indsend rettelser for denne side