Alexandria

Om Alexandria
Skicka in rättelser
Kontakta oss

Sök efter spel
Etiketter
Alexandria i siffror

Kalender
Jost-spelet
Bloggflöden

Priser

In English
Logga in:
Välj språk:

daennbsv

Fastaval - Otto in Space (2020)

Plats: Mariagerfjord Gymnasium, Hobro
Datum: 8. - 12. april 2020

Del av: Fastaval

Om konventet:

Æresgæster: Fatima Abdulkarim (Palæstina) og Juhana Pettersson (Finland)

Scenarion:

Ahriman Henrik Dithmer
💾 Blodhævn Alex Uth Systemløst
Blændværksnat Jon Cole
Bohemian Rhapsody Muriel Algayres
Drømmen om Intet Piotr Zbigniew
Emotions of War Kenneth Christian Niemann
En dårlig fabel Ingrid Kaaber Pors
Ens er døden Nikolaj Gedionsen
💾 Fortæl mig Jorgo A. Larsen
Alex Uth
Systemløst
Glemsel Mads Egedal Kirchhoff
Glorified Thomas Christophel
Grauballemandens skat Thor Fejerskov Jensen
Gudeterapi Martin Andreas Dahl Sinding
Hexenjäger I: Vampirjäger Martin Svendsen
Johannes Busted Vestergaard
Jægernes løfte Mads Lund
💾 Kampen om kælderen Olav Junker Kjær
Alex Uth
Sturmbanger
Magtens lænker Lars Kroll
Mens vi venter på bussen Simon James Pettitt Live
Natten til Europa Ann Kristine Eriksen
Operation B.O.X. Troels Rohde Hansen Paranoia
Pesten og dragen Sebastian Odsgaard Kristensen
Nicklas Thorsen
Skifting Lars Kaos Andresen
Mikkel Bækgaard
Skumringstimen Signe Løndahl Hertel
Song of Simon Tor Kjetil Edland
Danny Meyer Wilson
💾 Spor Alex Uth Fusion
The Lesser Players' Tale Jason Morningstar
Lizzie Stark
Tidevandets Tempel Troels Ken Pedersen D&D 5th Edition
Ultraviolence Anna Emilie Groth
Undergang Klaus Meier Olsen
When in Doubt Sarah Jane Murdock
Øens børn Peter Dalby

Brädspel:

A War of Spirit Kieran Symington
Collectors Erik Andersson Sundén
Comic Book Dan Halstad
Ctrl Brain Benny Wallin
Defense of Kings Keep Bastian Borup
Lau Korsgaard
Gertrudes Værelse Rikke Munchkin Sørensen
Hellspawn Allan Kirkeby
HeroVerse Stefan Hansson
Hexed Hanna Björkman
Alexander Kazen
Junkyard Mayhem Kristian Fabricius
Jeppe Meier Johansen
Tobias Ritzau
Lagrange Morten Andersen
Tina Christensen
Claes Schütt
Troels Vastrup
Lille De Malik Hyltoft
Mutating Moles of Mayhem Morten Brøsted
Nag'Dor på kanten af ukendt rum Pim Thunborg
Odyssey of Heroes Kasper Christiansen
Kåre Storgaard
Pedigree Dogs Jesper Kjær
Playful Gods Søren Brandborg
Prism Break Jonathan Palmer
Ian Schreiber
Scotland WISS Alexander Poulsen
Joakim Poulsen
Seize the Power Tiz Creel
Bez Shahriari
Taverns of Briarbuck Simon Jeppsen
Jeppe Mygh
Taynikma Mads Brynnum
Ten Minute Towns Mads Fløe
Trolls from the Mist Michael Lindgaard Sørensen
Urds Råd Emilie Johansen

Arrangörer

Brætspilsansvarlig Tina Christensen
Brætspilsansvarlig Max Møller
Brætspilsansvarlig Kåre Torndahl Kjær
Brætspilsansvarlig Allan Kirkeby
Brætspilscaféansvarlig Morten Andersen
Brætspilsoverdommer Sofie Støvelbæk
Bunker, kommunikation Ann Kristine Eriksen
Bunker, miljø, salgssteder og mad Henrik Krøjmand
Bunker, rolle- og brætspil Kristian Bach Petersen
Bunker, tilmelding og it Jesper Wøldiche
Bunker, tryghed og andre aktiviteter Kathrine Abel
Bunker, økonomi Andreas Ravn Skovse
General Marie Wolfsberg Oscilowski
Junior arrangør Kenneth Brynning
Junior arrangør Mette Markert
Scenarieansvarlig Louise Floor Frellsen
Scenarieansvarlig Niels Jensen
Scenarieoverdommer Nynne Søs Rasmussen
Æresottooverdommer Joan Zenia Juhl Hansen


Skicka in rättelser om den här sidan