Alexandria

Hjälp oss: Att-göra
Skicka in rättelser

Sök efter spel
Etiketter
Alexandria i siffror

Kalender
Bloggflöden
Priser
Jost-spelet

Kontakta oss
Integritetspolicy
Logga in:
Välj språk:

dadeennbsv

Kristoffer Rudkjær

(aka: Kristoffer Kjær Jensen)

Scenarion

✏️ Daisy Town Manifestet Viking-Con 21 (2002)
✏️ Deterministisk Fiktion Viking-Con 21 (2002)
💾 ✏️ ... Og tre fod beton Viking-Con 22 (2003)
💾 ✏️ Et lystspil Fastaval (2004)
💾 ✏️ South Central Dreaming ConTakt II (2004)
💾 ✏️ Den brændende vinds ild ConFetti II (2005)
💾 ✏️ Sparta Fastaval 007 (2007)
💾 ✏️ Dyst Fastaval (2009)
💾 ✏️ Imperiet Fastaval (2009)
💾 ✏️ Imperiet 40K LepreCon2 (2010)
💾 Arrangör Imperiet 40K LepreCon2 (2010)
💾 ✏️ Fucking Mental! Fastaval (2010)
✏️ Zombieval Fastaval (2012)
💾 ✏️ Juice Academy Fastaval (2014)
✏️ Summers of Love  
💾 ✏️ Augustas skygge Fastaval - Dia de los Fastos (2015)
💾 ✏️ Heksefeber Fastaval - Mad Science (2017)
💾 ✏️ Joan the Vampire Slayer Fastaval - Otto i Eventyrland (2018)

Utmärkelser

Fastaval (2004)

Et lystspil: Vinnare, Bedste Effekter [+]

Fastaval (2005)

South Central Dreaming: Nominerad, Publikumsprisen (Fjerdeplads)

Fastaval (2006)

Den brændende vinds ild: Nominerad, Bedste Virkemidler [+]

Fastaval 007 (2007)

Sparta: Vinnare, Bedste Roller [+]
Sparta: Nominerad, Bedste Formidling [+]
Sparta: Nominerad, Bedste Virkemidler [+]
Sparta: Nominerad, Bedste Scenarie [+]
Nominerad, Æresottoen (Absurth)

Fastaval (2009)

Dyst: Vinnare, Bedste Virkemidler [+]
Imperiet: Vinnare, Juryens Specialpris [+]
Dyst: Nominerad, Bedste Formidling [+]
Dyst: Nominerad, Bedste Fortælling [+]
Dyst: Nominerad, Bedste Scenarie [+]
Imperiet: Nominerad, Bedste Roller [+]
Imperiet: Nominerad, Bedste Scenarie [+]

Fastaval (2010)

Fucking Mental!: Nominerad, Bedste Formidling [+]
Fucking Mental!: Nominerad, Bedste Fortælling [+]
Fucking Mental!: Nominerad, Bedste Roller [+]
Fucking Mental!: Nominerad, Bedste Scenarie [+]

Fastaval (2012)

Vinnare, Æresottoen (Klaus Meier & Kristoffer Rudkjær)

Fastaval (2014)

Juice Academy: Nominerad, Bedste Formidling [+]

Fastaval - Dia de los Fastos (2015)

Augustas skygge: Vinnare, Bedste Roller [+]
Augustas skygge: Nominerad, Bedste Formidling [+]
Augustas skygge: Nominerad, Bedste Virkemidler [+]
Augustas skygge: Nominerad, Bedste Fortælling [+]
Augustas skygge: Nominerad, Bedste Scenarie [+]
Augustas skygge: Nominerad, Deltagernes Pris (Delt andenplads)

Fastaval - Mad Science (2017)

Heksefeber: Vinnare, Bedste Formidling [+]
Heksefeber: Vinnare, Deltagernes Pris
Heksefeber: Nominerad, Bedste Scenarie [+]
Heksefeber: Nominerad, Bedste Roller [+]

Fastaval - Otto i Eventyrland (2018)

Joan the Vampire Slayer: Vinnare, Bedste Fortælling [+]
Joan the Vampire Slayer: Vinnare, Deltagernes Pris (Delt førsteplads)
Joan the Vampire Slayer: Nominerad, Bedste Formidling [+]
Joan the Vampire Slayer: Nominerad, Bedste Scenarie [+]

Arrangörsposter:

Fastaval 007 (2007) Spillederkompendium, redaktion
Fastaval (2010) Scenarieansvarlig
Fastaval (2011) Scenarieansvarlig
Fastaval (2012) Scenarieansvarlig + Grind Night
Fastaval (2013) Ottodommer
Fastaval (2013) Toasthalla
Fastaval (2013) Æresottooverdommer
Knudepunkt (2015) Best of Denmark
Fastaval - Dia de los Fastos (2015) Æresottodommer
Fastaval - Otto Under the Sea (2019) Ottodommer
Fastaval - Otto in Space (2020) Scenariedommer

Trivia



Skicka in rättelser om den här sidan