Alexandria

Om Alexandria
Indsend rettelser
Kontakt os

Søg efter spil
Tags
Alexandria i tal

Kalender
Jost-spillet
Blog-feeds

Priser

In English
Log ind:
Vælg sprog:

daennbsv

Fastaval (2016)

Fastaval

Sted: Mariagerfjord Gymnasium, Hobro
Dato: 23. - 27. marts 2016

Del af: Fastaval

Om kongressen:

General: Astrid Andersen

Tema: Tilbage til 80'erne

Æresgæst: Jackson Tegu

Download

PDF Program (1,8 MB)

Scenarier:

💾 "Heroes" Mo Holkar
#Feminism Muriel Algayres
Frederik Berg
Emily Care Boss
[…]Sarah Bowman
Misha Bushyager
Baptiste Cazes
Rowan Cota
Tora de Boer
Karin Edman
Julia Bond Ellingboe
Ann Kristine Eriksen
Katrin Førde
Kajsa Greger
Laura Guedes
Elsa Helin
Kat Jones
Kaisa Kangas
Dominika Kovacova
Frida Karlsson Lindgren
Kira Magrann
Jason Morningstar
Elin Nilsen
Siri Sandquist
Laura Simpson
Lizzie Stark
Sofia Stenler
Agata Świstak
Leïla Teteau-Surel
Cathriona Tobin
Evan Torner
Moyra Turkington
Susanne Vejdemo
Livia von Sucro
Anna Westerling
Tobias Wrigstad
💾 600 Jonas Trier
💾 Avanceret gruppeterapi Edin Janković Šumar
💾 Byen og bæstet Mikkel Bækgaard Systemløst
Captive in Crystal Pathfinder
CULT Simon Steen Hansen
💾 Da Capo Jacob Schmidt-Madsen
Dancing Across the Universe Aaron Vanek Songlines
💾 Death of a Playwright Elias Helfer
💾 Deep One Daiquiri Lars Kroll Call of Cthulhu
💾 Den uendelige, tomme by Mads Egedal Kirchhoff
Det' bare Johnny Anne Vinkel
Diego Amadeus Morten Jaeger
Dobbeltbinding Morten Jaeger Systemløst semilive
Drillehobbitter Johannes Busted Vestergaard
💾 Eden i haven Lasse Arnsdorf Pedersen
💾 En (slags) kærlighedshistorie Mads Brynnum
Jonas Ellemand
Eye of the Beholder Morten Greis Petersen Fakkelskov Hinterlandet
Faithless and Forgotten, Part 1: Let Bygones Be Pathfinder
Faithless and Forgotten, Part 2: Lost Colony of Taldor Pathfinder
💾 Felicide Lasse Blichfeldt Hansen
Fladlandssagaen Live
Forest Ghosts Jackson Tegu Live
Frankenstein's Creatures Graham Walmsley
💾 Gargantuan Troels Ken Pedersen
Glitch Iteration Jackson Tegu
Greven og dragen Sebastian Odsgaard Kristensen
Benjamin Odgaard Mikkelsen
D&D 5th Edition
💾 Hinterlandet: Dragen vågner Morten Greis Petersen Fakkelskov Hinterlandet
💾 Hinterlandet: Dragen vågner - Byen, der sank Morten Greis Petersen Fakkelskov Hinterlandet
💾 Hinterlandet: Dragen vågner - Den gyldne hånd Tore Benjamin Parmo Bro
Morten Greis Petersen Fakkelskov
Hinterlandet
💾 Hinterlandet: Dragen vågner - Den syngende vinds tempel Morten Greis Petersen Fakkelskov Hinterlandet
💾 Hinterlandet: Dragen vågner - Porten til Drømmeriget Morten Greis Petersen Fakkelskov Hinterlandet
💾 Hinterlandet: Dragen vågner - Tårnet i skoven Morten Greis Petersen Fakkelskov Hinterlandet
💾 I Don't Like Mondays Ann Kristine Eriksen
💾 I mit sted Terese M. O. Nielsen
💾 Indtil vi finder ham Anders Troelsen
Rasmus Troelsen
Systemløst
💾 Legenderne om Kamelot Louise Floor Frellsen
Johanne Schilling
💾 Når den sidste sol dør Mads Egedal Kirchhoff
Old Friends Ole Peder Giæver
Jason Morningstar
Ond død Lars Kaos Andresen
Outpost Live
💾 Paladins lampe Kristoffer Apollo
Christian Savioli
Systemløst
💾 Paninaro Oliver Nøglebæk
Kristian Bach Petersen
Pastwatch Denise Brødløs Færge
Pirates of Zabor II - Det sunkne tempel Jens Thorup Rasmussen
Prinsessen og dragen Anne Vinter Ratzer
💾 På røven i Marienburg Kristian Bach Petersen (Warhammer-setting / eget system)
💾 Qivittoq│Fjeldgænger René Toft
See Me Now Liz Gorinsky
Sara Williamson
💾 Skridt for skridt Mikkel Bækgaard
Socialismo y Muerte Jorgo A. Larsen
💾 Testamentet Lars Kaos Andresen Systemløst
Thank You Kindly Jackson Tegu
The Blakros Connection Pathfinder
The Bronze House Reprisal Pathfinder
The Consortium Compact Pathfinder
The Deepmarket Deception Pathfinder
The Intrepid Seven: A Space Colony Diary of a Septad Jacqueline Bryk
Evan Torner
The Silverhex Chronicles Pathfinder
💾 Trigger Warning Oliver Nøglebæk
💾 Udsigten fra Sprogø Marie Skouenborg
💾 Under regnbuen Nina Runa Essendrop
💾 Vil du se vores klamme zombie? Jesper Stein Sandal
💾 Werwolf René Toft
Wong Feis kro Morten Greis Petersen Fakkelskov Kineserier
💾 YOLO Lasse Blichfeldt Hansen

Brætspil:

A Dishonest Adventure Jonas Boel
Sarah Iversen Damm
Stefan Nordborg Eriksen
Christian Kajsing
Air Traffic Control Morten Lund
Battleground Morten Hartelius
Blades, Bows & Fireballs Allan Kirkeby
Box Office Max Møller
Café Life Kåre Storgaard
Care & Love Thomas Felding
Asbjørn Olsen
Counter Defense Jens Christian von Holck
Dværgekongens Nye Rustning Sven Schiøtte Strandbygaard
Grand Theft Otto Peter Brodersen
Heroes of the Burning Suns Emil Larsen
Ia! Ia! Martin Bødker Enghoff
💾 Jumping Frog Lars Wagner Hansen
Kosmonauter i Krise Morten Brøsted
Midsummer Nathan Hook
Mother Håkan Almer
Orbit Troels Vastrup
Pax Solaris Johannes Følsgaard
Stick Stack Mads Havshøj
Kåre Torndahl Kjær
Stranded Per Alexander Bruhn

Priser:

Æresottoen

Simon James Pettitt [+]
Anna Westerling [+]
Peter Lind [+]
Ida Kirstine Jensen [+]
Anders Berner [+]

Bedste Innovation

Kosmonauter i Krise [+]
Mother [+]
Air Traffic Control [+]
Counter Defense [+]
Stick Stack [+]

Bedste Brætspil

Mother [+]
Jumping Frog [+]
Midsummer [+]
Orbit [+]
Kosmonauter i Krise [+]

Bedste Scenarie

Indtil vi finder ham [+]
I Don't Like Mondays [+]
Qivittoq│Fjeldgænger [+]
Testamentet [+]
På røven i Marienburg [+]

Bedste Fortælling

Indtil vi finder ham [+]
Qivittoq│Fjeldgænger [+]
Byen og bæstet [+]
Testamentet [+]
På røven i Marienburg [+]

Bedste Formidling

Testamentet [+]
I Don't Like Mondays [+]
Old Friends [+]
Indtil vi finder ham [+]
På røven i Marienburg [+]

Bedste Roller

Testamentet [+]
Old Friends [+]
Den uendelige, tomme by [+]
Diego Amadeus [+]
Indtil vi finder ham [+]

Specialprisen

Gargantuan [+]
Frankenstein's Creatures [+]
Trigger Warning [+]
Udsigten fra Sprogø [+]

Bedste Virkemidler

På røven i Marienburg [+]
I Don't Like Mondays [+]
Old Friends [+]
Socialismo y Muerte [+]
Indtil vi finder ham [+]

Deltagernes Pris

Testamentet
(Tredjeplads)

Den Gyldne Svupper

Frank Oksanen [+]
Marcus Pedersen [+]
Kenneth Brylov [+]
Jonathan Jung Johanson [+]

Det Gyldne Æg

Arrangører

Aktiviteter + Holdlægning Simon Steen Hansen
App, android Troels Thylstrup
App, iOS Peter Lind
App, Windows phone Emil Refn
App, Windows phone Sune Larsen
Barchef Jacob Hansen
Barvagt Per Frederiksen
Brætspilsboss Morten Andersen
Brætspilsdesign Mads Havshøj
Brætspilsdesign Rasmus Ragnvald Olofsson
Brætspilsottodommer Elias Helfer
Brætspilsottodommer Bo Thomasen
Brætspilsottodommer Jakob Givskud
Brætspilsottodommer Kasper Lapp
Brætspilsottooverdommer Andreas Ravn Skovse
Butiksansvarlig Poul Thomsen
Cafe Luciano Foschi
Cafe Peter Fallesen
Cafémutter + økonomi Pia Wiid Jakobsen
Database, udvikling Peter Lind
Den store Bazar Simon James Pettitt
Dirt Busters Lisa Iversen Damm
Evaluering Camilla Hollesen
Fastaval Junior Mette Finderup
Fastaval Junior Maya Krone
Fastaval Reallocation Bo Thomasen
General Astrid Sigaard Andersen
Grafiker Denise Brødløs Færge
Grafisk design (art lead) Henrik Maegaard
Granee Trucker Lorda Jesper Lindhard
Holdlægning + Æresgæstansvarlig Anders Frost Bertelsen
Indkøbsansvarlig Martin Lindhardt
Indkøbsføl Kamilla Kate Brichs
Infoboss Anders Gerlev Hansen
Infonaut Bjarke Thomsen
Infonaut Christian Antonsen
Infonaut Mark Buje Hein Sørensen
Infonaut Mathias "Heltehår" Østrup Jensen
Infonaut Regitse Jensen
Infonaut Tanja Brøchner-Nielsen
Infonaut Mikkel Overgaard Nielsen
Infonaut Casper Skyum Høgh
Infonaut Jonas Glad
Infonaut Nynne Johanne Bruun Brandt
Infonaut Rebecca Møller Alkjær
Infonaut Julius Larsen Seerup
Infonaut Christian Ursell-Smith
Infonaut Lærke Niemann Flott Jespersen
Infonaut Karen Bech
Infonaut Frederik Rungø Johansen
Infonaut Kiara Mai Cederfeldt Mendes
Infonaut Karen Bech Sørensen
International kontakt Cheresse Burke
IT Peter Lind
Kioskansvarlig Henrik Thorndal
Kioskansvarlig Ida Kirstine Jensen
Kommunikation Peter Brichs
Lokation Ole Sørensen
Lokation, opsætning Benjamin Willy Engel-Andreasen
Lokation, opsætning Jonas Rassing
Loungepersonale Line Philipson
Loungepersonale Sandra Hickl
Major setup Jonas Rassing
Områdeleder Peter Lind
Opvasken - hovedansvarlig Maj Kondrup
Otto Channel Jost L. Hansen
Otto Channel Natascha Lerche-Jensen
Otto Channel René Bokær
Otto Channel Tora de Boer
Otto Channel Mai Hedegaard
Otto Channel Joachim Dittman Jepsen
Otto Channel Danni Christensen
Otto Channel Jonathan "Owen" Vesth
Otto Channel Gustav Eliasson
Otto Channel Hans Christian Skaarup
Otto Channel Frederik Nissen
Ottodommer Maria Bergmann Hamming
Ottodommer Asbjørn Olsen
Ottodommer Tina Heebøll Arbjørn
Ottodommer Nynne Søs Rasmussen
Ottodommer Niels Jensen
Ottofestansvarlig Johannes Busted Vestergaard
Ottooverdommer Klaus Meier Olsen
Ottoproduktion Sigrid Stenkilde Lynæs
Ottoproduktion Sigrid Stenkilde Lynæs
PDF-program Lars Kaos Andresen
Scenarieansvarlig Marie Wolfsberg Oscilowski
Scenarieansvarlig Troels Ken Pedersen
Service Kristoffer Nyrup
Skyggegeneral Charles Bo Nielsen
SMS og IT-troubleshooter Peter Brodersen
Spillederansvarlig Martin Horn Pedersen
Spillederansvarlig-hjælper Edin Janković Šumar
Temadesign Cecilie Hornstrup Nemeth
Tilmelding, udvikling Kristoffer Mads Sørensen
Ungdomsskoleansvarlig Line Philipson
Wear Sune August Larsen
Webredaktør Alex Uth
Æresottooverdommer Claus Raasted

Links

Fastavals hjemmeside: http://www.fastaval.dk/
Begivenhed på Facebook: https://www.facebook.com/events/1695000794068527/



Indsend rettelser for denne side