Alexandria

Om Alexandria
Indsend rettelser
Kontakt os

Søg efter spil
Tags
Alexandria i tal

Kalender
Jost-spillet
Blog-feeds

Priser

In English
Log ind:
Vælg sprog:

daennbsv

Fastaval - Mad Science (2017)

Fastaval - Mad Science

Sted: Mariagerfjord Gymnasium, Hobro
Dato: 12. - 16. april 2017

Del af: Fastaval

Om kongressen:

General: Astrid Andersen

Download

PDF Programmet (3,5 MB)

Scenarier:

💾 ... And That's It Simon James Pettitt Live
💾 Akt V Signe Løndahl Hertel
💾 Bag masken Max Møller
Klaus Meier Olsen
💾 Bedste venner Lars Kaos Andresen
💾 De hævngerrige Thor Fejerskov Jensen
💾 Deep One Daiquiri Lars Kroll Call of Cthulhu
Den skumle doktor i Højager Mette Finderup
💾 Et hjerte af guld Sanne Harder Systemløst
💾 Et kapløb om Sydpolen Christoffer Hoeck
💾 Farfars Nimbus René Toft Systemløst
From the Tome of Righteous Repose Pathfinder
Giga Mega Monster Bash! René Toft
💾 Grundejerforeningen Marie Skouenborg
💾 Guder Mads Egedal Kirchhoff
💾 Heksefeber Anders Frost Bertelsen
Simon Steen Hansen
Kristoffer Rudkjær
Hinterlandet: Vanviddets videnskab Morten Greis Petersen Fakkelskov Hinterlandet
Honor's Echo Pathfinder
💾 Horrordeck - Horror på holodecket Ferdinand Brødløs
Denise Brødløs Færge
House of Harmonious Wisdom Pathfinder
Hrethnar’s Throne Pathfinder
💾 Højt under solen Jacob Schmidt-Madsen
I Will Know My Name Brand Robins
💾 Immunpatruljen Signe Bech Sørensen Systemløst
💾 Junior nanospil – På eventyr Mads Egedal Kirchhoff
Terese M. O. Nielsen
Asbjørn Olsen
Troels Ken Pedersen
Juniorpokemon: Vejen til Tinby Ryan Rohde Hougaard
💾 Kongemord Mikkel Bækgaard Systemløst
💾 Kup i klosteret Thomas Jakobsen
💾 Længslernes hus Tor Kjetil Edland
Danny Meyer Wilson
Magiskolen Rothfuss Martin Svendsen
Johannes Busted Vestergaard
💾 Maja vil dø Cecilie Juel Greis Fakkelskov
💾 Mars to Stay Frederik J. Jensen Apocalypse World Powered by the Apocalypse
💾 Midsommer Mikkel Bækgaard
💾 Olsen Banden for evigt Elias Helfer
Outpost Live
💾 Paninaro Oliver Nøglebæk
Kristian Bach Petersen
Pirates of Zabor III – The Temple of T’a Jens Thorup Rasmussen
Portent’s Peril Pathfinder
💾 Reservoir Elves Kristian Bach Petersen D&D 3.5
Rosenstrasse Jessica Hammer
Moyra Turkington
💾 Sexcraft Tor Kjetil Edland
Frida Sofie Sterten Jansen
Skår Jeppe Nybo Jørgensen
💾 Små problemer Jesper Stein Sandal D&D 5th Edition
💾 Starship Troopers: En ny fjende Mads Brynnum
The Boiler Jackson Tegu
The Confirmation Pathfinder
The Consortium Compact Pathfinder
The Pill Frederik Berg
The Silverhex Chronicles Pathfinder
The Story of Jamie Fame Flame Karoline Cleo Lærke Hatting
The Twisted Circle Pathfinder
To Seal the Shadow Pathfinder
💾 Tvivl Fredrik Axelzon
Tobias Wrigstad
Jeepform
Tyranny of Winds, Part 1: The Sandstorm Prophecy Pathfinder
Tyranny of Winds, Part 2: Secrets of the Endless Sky Pathfinder
Tyranny of Winds, Part 3: Caught in the Eclipse Pathfinder
💾 Under frie stjerner Louise Floor Frellsen
Louis Martinus Kehlet
Systemløst
Ungrounded But Unbroken Pathfinder
💾 Vinterulvene Kristian Bach Petersen (Warhammer-setting / eget system)
Ward Asunder Pathfinder

Brætspil:

Alcubierre Morten Barklund
Architects of Reality Morten Brøsted
Battle Race Manager Mads Havshøj
Martin Lindhardt
Claim to Fame Morten Jaeger
Rasmus Høgdall Mølgaard
DIYSPY Christy Dena
Dværge og Diamanter Sofie Støvelbæk
Holiday Resort Kåre Storgaard
Kingmaker Kåre Torndahl Kjær
Le Mans Team Manager Morten Lund
💾 Pizza Delivery Lars Wagner Hansen
Ragnarok Sven Schiøtte Strandbygaard
Skycities Allan Kirkeby
Snake Shadows Jeppe Norsker
Z Mads Brynnum

Priser:

Æresottoen

René Bokær [+]
Fastaval Junior (Maya Krone og Mette Finderup) [+]
Andreas Ravn Skovse [+]
Designerbrætspil (Troels Vastrup og Bo Thomasen) [+]
Bjarke Pedersen & Johanna Koljonen [+]

Bedste Innovation

Z [+]
Kingmaker [+]
Ragnarok [+]

Bedste Brætspil

Z [+]
Dværge og Diamanter [+]
Skycities [+]

Bedste Scenarie

Grundejerforeningen [+]
The Boiler [+]
Heksefeber [+]
Længslernes hus [+]
De hævngerrige [+]

Bedste Virkemidler

Længslernes hus [+]
Grundejerforeningen [+]
De hævngerrige [+]
Sexcraft [+]
Vinterulvene [+]

Bedste Formidling

Heksefeber [+]
Bedste venner [+]
Længslernes hus [+]
Midsommer [+]
Vinterulvene [+]

Bedste Roller

Grundejerforeningen [+]
Bedste venner [+]
Heksefeber [+]
I Will Know My Name [+]
Olsen Banden for evigt [+]

Bedste Fortælling

The Boiler [+]
Grundejerforeningen [+]
Længslernes hus [+]
Mars to Stay [+]
Rosenstrasse [+]

Specialprisen

Under frie stjerner [+]
Akt V [+]
Farfars Nimbus [+]
I Will Know My Name [+]

Den Gyldne Svupper

Martin Klokmose [+]
Østerskov Efterskole [+]
Emil Drevs [+]

Lady

Game Rush

Goblins and Gunpowder
Supernova: Planet Builder
(Andenpræmie)

Deltagernes Pris

Længslernes hus
(Delt andenplads)
Vinterulvene
(Delt andenplads)
De hævngerrige
(Tredjeplads)

Arrangører

Aktivitetsansvarlig Simon Steen Hansen
Brætspilsansvarlig Rasmus Ragnvald Olofsson
Brætspilsansvarlig Max Møller
Brætspilsottodommer Bo Thomasen
Brætspilsottodommer Uffe Thorsen
Brætspilsottodommer Mette Markert
Brætspilsottodommer Elias Helfer
Brætspilsottooverdommer Jakob Givskud
Butiksansvarlig Poul Thomsen
Cafe Peter Fallesen
Café Pia Wiid Jakobsen
Dirt Busters Lisa Iversen Damm
Fastaval Junior Mette Finderup
Fastaval Junior Maya Krone
Fastaval Ungdom Line Philipson
Fastaval Ungdom Frederik Vindal Andersson
Festkommandør og App Troels Thylstrup
Game Rush Mads Fløe
General Astrid Sigaard Andersen
Grafiker Denise Brødløs Færge
Holdlægning Anders Frost Bertelsen
Holdlægning Simon Steen Hansen
Indkøb - optælling Sune August Larsen
Infoboss Christian Antonsen
Infoboss Mathias Østrup Jensen
Infonaut Karen Bech Sørensen
Kaffekro Danni Rune
Kaffekro Max Møller
Kaffekro Bo Thomasen
Kiosk hovedarrangør Tanja Brøchner-Nielsen
Kioskninja Amalie Holmstrøm Sichlau
Kioskninja Andreas Skov Jensen
Kioskninja Anton Houmann
Kioskninja Lukas Sørensen
Kommunikation Peter Brichs
Major setup Jonas Rassing
Opvask hovedarrangør Maj Kondrup
Ottodommer Jakob Ponsgård
Ottodommer Kristoffer Apollo
Ottodommer Marie Wolfsberg Oscilowski
Ottodommer Ann Kristine Eriksen
Ottodommer Stefan Skriver Lægteskov
Ottofest - vært Natascha Lerche-Jensen
Ottofest - Vært René Bokær
Ottooverdommer Asbjørn Olsen
Ottoproduktion Sigrid Stenkilde Lynæs
Ottos Kaffekro Danni Rune
Ottos Kaffekro Frederikke Sofie Bech Høyer
PDF-program Lars Kaos Andresen
Scenarieansvarlig Anders Frost Bertelsen
Scenarieansvarlig Tina Heebøll Arbjørn
Service og logistik Martin Lindhardt
Service og logistik Kristoffer Nyrup
Skyggegeneral Charles Bo Nielsen
SMS og IT-troubleshooter Peter Brodersen
Spillederansvarlig Martin Horn Pedersen
Temadesign Cecilie Hornstrup Nemeth
Temadesign Henrik Maegaard
Temadesign Denise Brødløs Færge
Tilmelding Kristoffer Mads Sørensen
Trucker Jannick Vangkilde
Trucker Sam Lond
Trucker Ulrik Sinius Larsen
Trucker Morten Warrer-Madsen
Trucker Jacob Kronby Schulze
Trucker Theis Werner
Trucker Stineke Elise Tomikas
Trucker - Kordinator Peter Just Jensen
Wear Kamilla Kate Brichs
Webredaktør Johannes Busted Vestergaard
Æresottodommer Emma Greve
Æresottodommer Sofie Støvelbæk
Æresottodommer Anne Serup Grove
Æresottodommer Nina Runa Essendrop
Æresottodommer Alex Uth
Æresottooverdommer Simon James Pettitt
Økonomi Andreas Ravn Skovse
Øvrige aktiviteter Simon James Pettitt

Links

Fastavals hjemmeside: http://www.fastaval.dk/
Facebook-begivenhed for kongressen: https://www.facebook.com/events/1869563193280843/



Indsend rettelser for denne side