Alexandria

Om Alexandria
Indsend rettelser
Kontakt os

Søg efter scenarie
Alexandria i tal

Kalender
Jost-spillet
Blog-feeds

In English

Priser
Log ind [via Facebook]
Log ind [via Twitter]

Fastaval (2018)

Pil: forrige Inaktiv pil: næste

Sted: Mariagerfjord Gymnasium og Hobro Idrætscenter, Hobro
Dato: 28. marts - 1. april 2018

Del af: Fastaval

Vi har ikke haft noget program for denne kongres, så oversigten over spil er blot baseret på eksterne referencer, hukommelse, tidlige rygter, etc., og er derfor måske ikke komplet.
Har du en ændring, eller ligger du inde med et program, så send os en rettelse.

Scenarier:

30 scenarier, heraf 27 nye og 3 reruns
17th and MarketThe Countess Dillymore 
AokigaharaRasmus Høgdall Mølgaard 
BavnevagterJakob Kjær Zimmermann 
BirkenauJonas Sanberg Jensen 
Blomster på SvanevejJorgo A. Larsen 
Christmas on the MoonsMichael Mørk 
Dronningen på smaragdtronenStefan Skriver Lægteskov
Kristian Bach Petersen
 
Et håb om kærlighedJacob V. Nielsen 
Fønikssværdets rigeLouise Floor Frellsen
Louis Martinus Kehlet
 
Havet og de hule højeTroels Ken Pedersen 
Hurtigere. Stærkere. Sammen.Thor Fejerskov Jensen
Marie Wolfsberg Oscilowski
 
Joan the Vampire SlayerMads Brynnum
Kristoffer Rudkjær
 
KobanîSigne Løndahl Hertel 
KæphestNynne Søs Rasmussen 
Mellem menneskerNina Runa Essendrop 
MIALasse Arnsdorf Pedersen 
No Thing to FearBrand Robins
Moyra Turkington
 
Post-ITHenrik Dithmer 
RedshiftTayler Stokes 
Road RageTina Heebøll Arbjørn 
SisyfosMads Egedal Kirchhoff 
Star Wars: A New HomeStefan Lerbech 
Sølvnøglens døreThais Laursen Munk 
TeselskabetDenise Brødløs Færge
Ida Mia Thylstrup
 
The Naked TruthArttu Hanska
Joonas Katko
 
Ti tusinde lysår hjemMorten Havmøller Laursen 
Troldsplint og BlåøjeMarie Skouenborg 
UledsagetSimon James PettittLive
VækKlaus Meier Olsen 
WavingJackson Tegu 

Brætspil:

17 brætspil
7 DaysTina Christensen
Camilla Dalsgaard
Claes Schütt
Troels Vastrup
 
Abstract NetworkJonas Lidstrøm Isegrim 
AntasiaOtto Plantener Jensen 
ClockDownFloyd Pretz 
Dungeon ContractorKåre Torndahl Kjær 
EvLEthan Weber 
GalskabAnders Fischer Riber 
GidsletJeppe Norsker 
Move It!Sofie Støvelbæk 
Omega Fighters 3000Lillian Chiassai
Simon Chiassai
 
Parts pr millionAske Christiansen 
PsyberwarJamie Brown 
Rising SandsAsger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
 
SnekullerThomas Felding
Jost L. Hansen
 
The Last ClansStefan Hansson 
WindjammerAllan Kirkeby 
Witch HuntKasper Christiansen
Kåre Storgaard
 

Arrangører:

General Charles Bo Nielsen
Skyggegeneral Anders Gerlev Hansen
Brætspilsansvarlig Max Møller
Brætspilsansvarlig Morten Lund
Brætspilsansvarlig Uffe Thorsen
Bunker - HR-ansvarlig Bjarke Thomsen
Bunker Caroline Koren Raffnsøe
Bunker - Serviceansvarlig Joan Ladekjær Jørgensen
Bunker - Kommunikationsansvarlig Laura Gerlev Hansen
Bunker - Aktivitetsansvarlig Kathrine Abel
Bunker - IT og brætspil Martin Lindhardt
Bunker - Logistikansvarlig Christian Antonsen
Scenarieansvarlig Tina Heebøll Arbjørn
Scenarieansvarlig Anders Frost Bertelsen
Major setup Jonas Rassing
Grafiker Denise Brødløs Færge
Ottooverdommer Asbjørn Olsen
Ottodommer Johannes Busted Vestergaard
Ottodommer Marie Holm-Andersen
Ottodommer Danny Meyer Wilson
Ottodommer Lars Kaos Andresen
Ottodommer Anna Sigrid Pii Aunkilde


Indsend rettelser for denne side