Alexandria

Om Alexandria
Indsend rettelser
Kontakt os

Søg efter scenarie
Alexandria i tal

Kalender
Jost-spillet
Blog-feeds

In English

Priser
Log ind [via Facebook]

Scenarie-oversigt:

Vælg begyndelsesbogstav:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Æ Ø Å 0-9

Eller genre:
Action, Drama, Efterforskning, Fantasy, Gyser, Intrige, Komedie, Sci-Fi, Thriller

Titel: Af: Skrevet til:
A Case of Murder Carsten Graakjær Pentacon (1996)
  Line Young Peteri  
A Midsummer Night’s Scream Niels-Martin Trier Josefsen ForumCon (2004)
A Play of Shadows Jeppe Bergmann Hamming Black Box Horsens (2017)
  Maria Bergmann Hamming  
Action-Adventure (FE Con 1) Søren E. Jensen Fenris Efterårs Con (2011)
AD&D (VF Con 91)   Vor Frelsers Con (1991)
AD&D Ravenloft (Chop Con '95) Michael Jacobsen Chop Con (1995)
African Dawn Michael Sonne-Jørgensen Fastaval (1998)
Airglow Carsten Daugaard Con Dôme (1999)
💾 Aliens: Det frisiske korps Morten Greis Petersen Fakkelskov LepreCon2 (2010)
Aliens: Ild og Vand Morten Greis Petersen Fakkelskov Viking-Con 21 (2002)
💾 Aliens: Kold sol Morten Greis Petersen Fakkelskov Viking-Con 27 (2008)
💾 Aliens: Morgenglorie Morten Greis Petersen Fakkelskov Viking-Con 28 (2009)
Alle børn til Jerusalem Sara Hald TRoA-Con - Heltemod & Håndtegn (2003)
Alting har en pris Mads Vogt-Nielsen Vintersol (2008)
An Age of Ideas Mathias Thøger Kristensen RusCon 23 (2015)
💾 Angel of Death Asger Hansen Vintersol (2006)
Ansigtet Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2010)
Arachnophobia Joan Ladekjær Jørgensen Bodega-con (2014)
Arven Heinz Martin Bense Fastaval (1994)
Arvingen Lars Kaos Andresen UnConventional (1995)
At stå på egne ben Andreas Lieberoth Claustrum Con II (1997)
💾 Barcleys Brødre Thomas Munkholt Fastaval (1995)
💾 Bedste venner Lars Kaos Andresen Fastaval - Mad Science (2017)
Besked fra Mr. Olbaid Kåre L. Jensen Pentacon (1996)
Beyond The Supernatural (Chop Con '95) Martin Oddershede Chop Con (1995)
Biogenetisk Mareridt Rasmus Nord Jørgensen Hong Con (1996)
Blodig måne Jesper "99" Larsen TRoA X (1995)
  Sven Schiøtte Strandbygaard  
Blomstergården Adam Fridal Illemann Chop Con - Dommedag (2000)
Braubach - På røven i Saarland Thomas Svendsen Fastaval XI - Paranormal Con (1997)
Broken Promises Krister M. Michl ForumCon (2004)
BSD Nicholas Demidoff Fastaval (1998)
Bunker 666 Joan Ladekjær Jørgensen Bodega-con (2014)
BärWald Kåre Torndahl Kjær ConFusion (2002)
Børn er dumme Henrik Vagner Fastaval XI - Paranormal Con (1997)
Børnehjemmet Mads Hauptman Krikkit Con Mk III - Flumantigopanal (1997)
Børnehjemmet Anders Sinding Orkon (2003)
Call (ARL 03) Hanne Benedikte Zehmann Ziegler ARL MiniCon (2003)
Call Thule Mogens Christensen Claustrum Con III (1998)
Carva Cardialica Søren Hjortdahl Sørensen Spiltræf XII (2000)
Castle Rock Maiken Klünder Ba-Con (2010)
💾 Christmas on the Moon Michael Mørk Fastaval (2015)
Cirkus uden grænser Danny Meyer Wilson Fastaval (2013)
Citadel of Pain Tore Lange RusCon 11 - Kino (2002)
City Z Jakob Overgaard Christensen RusCon 23 (2015)
💾 Copenhagen Streetlights II Niels K. Handest Viking-Con 35 (2016)
Crossroads (Claustrum Con II) Finn Norman Pedersen Claustrum Con II (1997)
Crossroads (Fastaval 93) Jesper Skou Pedersen Fastaval (1993)
D'Angleterre Isabel Bloch Christensen RusCon 13 (2004)
Dagens sidste time Asbjørn Lauridsen RusCon 14 (2005)
Darkness Alexander Buchberg Avacon (2014)
Days of Survival Aske Sauer  
De blodige tegn Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2016)
De døde ved kysten Rasmus Nord Jørgensen Fastaval XI - Paranormal Con (1997)
  Michael Bjørn Poulsen  
De gale i Arkham Flemming R. P. Rasch Fastaval 007 (2007)
💾 De Jager mest om Natten Stefan Skriver Lægteskov Vintersol (2007)
De kommer om natten Karsten Rasmussen ConFusion (2002)
De sultne Matthijs Holter Fastaval (2008)
De Udstødte Merlin P. Mann Viking-Con 14 (1995)
De udødeliges nætter Asher Lennon Ware UnConventional (1996)
De uskyldige Michael Erik Næsby Fastaval (2010)
DEEP Morten Nørsøller "Tanken?!" Con II Take 2 (1998)
💾 Deep One Daiquiri Lars Kroll Fastaval (2016)
Den 5. Substans Pelle Klit Christensen Fastaval (1996)
💾 Den danske forbindelse Lars Kaos Andresen Orkon - Aspiranteksamen (2004)
Den enes død den andens ... Mads Bang Pedersen Fastaval - Atlantis (1999)
Den gode historie Henrik Jensen Viking-Con 30 (2011)
Den mørke engel Morten Blaabjerg Pentacon V (1994)
Den nat den sorte sne faldt Morten Sønderlund InConsekvent ReConstruktion II (1997)
💾 Den sidste aften Mikkel Bækgaard Fastaval (1998)
Den sidste ekspedition Thomas Bregnegaard Knudsen Viking-Con 25 (2006)
Den Skjulte Verden Jhez Salin Viking-Con 23 (2004)
💾 Den spejlvendte virkelighed Michael G. Schmidt Fastaval (1995)
💾 Den trettende gang Anne Vinkel Viking-Con 35 (2016)
💾 Det Fortabte Barn Danny Meyer Wilson Vintersol (2012)
💾 Det hemmelige selskab Lars Kaos Andresen Fastaval (2005)
Det nye spejderhus Jakob Bavnshøj FiskeCon (1993)
  Tonni Frydendahl  
  Christian Nørgaard  
  Bo Thomasen (II)  
Det Røde Cirkus Tobias Jørgensen Ba-Con (2012)
💾 Det sidste korstog Ask Agger Fastaval (2000)
💾 Diagnose Michael Erik Næsby Fastaval - Rollespilleren og samfundet (2003)
Dingman's Hallow Mads Aleksander Bovbjerg RusCon 12 - Tema (2003)
Do You Want to Live...? Nanna Knak Sondrup FE-Con 4 (2014)
Dommedag nu! Jesper Jensen Pentacon (1996)
Dr. Brinks rekreationscenter Morten Larsen UnConventional (1996)
Drengestreger (Fønix) Mads Pedersen  
Du er den heldige vinder! Helle Lepianka Poulsen VannaCon 6 (2015)
Dunkelt Polen Jan Roed Chop Con - Dommedag (2000)
Dødemands Marchen Mads Vogt-Nielsen Vintersol (2009)
Dødens Cirkel Søren Bengtsen TRoA Intern Con (1996)
Dødens Fristad Flemming Sander Jensen Fastaval (1995)
Edelkreuz Nicholas Demidoff Spiltræf XI (1996)
Elysium Helle Lepianka Poulsen VannaCon 7 (2016)
💾 En anden virkelighed Peter Bengtsen TRoA Intern Con (1996)
En familieaffære   RusCon 14 (2005)
En gammel fjende Hans Lindhardt Jørgensen FE Con 2 - Den er go' (2012)
En hvisken i vinden Gitte Søe-Larsen ESFROAG (2014)
En lykkelig barndom Louise Kragh InConsekvent ReConstruktion II (1997)
En nat på byens hotel Leon Larsen Vintersol (2007)
  Jacob Svenstrup  
En rejse i mørket Morten Bach Nielsen CONgratulations20 (2017)
En Rejse Ind I Mørket Jakob Munk TRoA Con - Dybet (2006)
En rift Jonas Dam Krikkit Con Mk III - Flumantigopanal (1997)
En tyv i natten Thomas S. Pedersen RusCon 12 - Tema (2003)
En Vinternats Eventyr    
💾 En æskefuld Ondskab Thomas Bregnegaard Knudsen Viking-Con 24 (2005)
Esoterrorists: Sagen om Jæger-bogen Torben Ussing Viking-Con 28 (2009)
Esoterrorists: Sagen om Saddam Husseins ridderkors Torben Ussing Viking-Con 26 (2007)
Esoterrorists: Sagen om Tivolis halloween-spil Torben Ussing Viking-Con 35 (2016)
Et lille juleeventyr Hans Peter Spang Hartsteen Pentacon (1996)
Et morderisk spil Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2014)
Et strejf af lykke Lasse Mark Pedersen Viking-Con 13 (1994)
Evil Dead Classics Bent Hammerum Holm B-Con (1998)
Expanding boundaries Theo Christensen RusCon 11 - Kino (2002)
Extra Persuasion Nicolai H. Wium ForumCon (2004)
Falkenborgs fanger Nina Runa Essendrop ConCarneval 2 (2003)
Familiefesten Glenn Andersen Hyggecon (1998)
  Jost L. Hansen  
  Per Kring  
  Jan Rytter  
  Ann Sehested  
Fanget, forfulgt og fortabt Matthias Kaalund Keller ESFROAG (2011)
Fem fede dværge på eventyr V - det endelige opgør Danni Rune RusCon 13 (2004)
💾 Fjendebilleder Michael Erik Næsby Fastaval (2006)
Flammernes spejl Thomas Kruse DrageCon 12 (2010)
Forsøget Theo Christensen RusCon 12 - Tema (2003)
Forår på Kovad keep Mikkel Mørkeberg Confekt IIb (2001)
  Kasper Nyberg  
Fossilet Thomas Mikkelsen Chop Con - The Evolution (2001)
Frankenstein's Creatures Graham Walmsley Fastaval (2016)
Frightened Eyes Never Lies Hanne Benedikte Zehmann Ziegler Calling All Heroes 2nd Edition (1994)
💾 Fødselsforberedelser Christian Hviid Mortensen Fastaval (2004)
  Jeppe Norsker  
Følger heldet de tossede? Sune Schmidt-Madsen Fastaval XI - Paranormal Con (1997)
Gammelt nag Elias Helfer RusCon 14 (2005)
Genfødt Gabriel Bredvig RusCon 14 (2005)
Gnierens skat Troels Ken Pedersen Viking-Con 19 (2000)
Golem Adam Bindslev  
Græsset er altid grønnere (Fønix) Kasper Nørholm  
Guru Sanne Harder Viking-Con 21 (2002)
Heksebrænding Pelle Klit Christensen TRoA Con - Trolddom og Hekseri (2005)
Heksejagt Preben Pedersen Viking-Con 19 (2000)
Heksens dagbog Gitte Søe-Larsen ESFROAG (2016)
💾 Hellig Viborg Lars Kaos Andresen UnConventional (1996)
💾 Historier fra sanatoriet Tim Slumstrup Aunkilde Fastaval (2015)
Hjerteblod Torben Ussing Vintersol (2012)
Hornbech Horror Benjamin Isar Jørgensen ConTakt II (2004)
Horror (FE Con 1) Hans Lindhardt Jørgensen Fenris Efterårs Con (2011)
Horror Live (FE Con 2016) Kirstine Godiksen FE-Con - På med hatten (2016)
  Nanna Knak Sondrup  
Horror og realityshows Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2016)
Horror-Investigation 1 (FE Con 1) Kasper Sangill Fenris Efterårs Con (2011)
Horror-Investigation 2 (FE Con 1) Daniel Bloch Christensen Fenris Efterårs Con (2011)
💾 Horrordeck - Horror på holodecket Ferdinand Brødløs Fastaval - Mad Science (2017)
  Denise Brødløs Færge  
Hotel Lelopele Aske Sauer VannaCon 6 (2015)
Huset 9, Zombie hunt Jesper Schnipper Viking-Con 24 (2005)
Hvem var Sir Edward? Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2013)
Hvide striber Martin Svendsen TRoA Con - Trolddom og Hekseri (2005)
Hyakumonogatari Kaidankai Julia Ellingboe Fastaval (2013)
I nattens mørke Anders Østergaard ESFROAG (2011)
I sindets dyb Lasse Mark Pedersen Viking-Con 15 (1996)
  Michael Wolthers  
I sindets dyb III Lasse Mark Pedersen Viking-Con 19 (2000)
I skovens dybe stille ro Michael Guldager Matthiesen RusCon 21 (2013)
I skyggens kulde Thomas Knudsen (II) "Tanken?!" Con (1996)
I Think, Therefore...   Chop Con - The Evolution (2001)
I Zombi Martin Hansen Con Dôme (2006)
Ia! Ia!   Fastaval (2016)
In the Grip of ... Winter? Jacob Schmidt-Madsen Fastaval (1995)
💾 In the Memory of Mary Ann Martin Svendsen TRoA-Con - Heltemod & Håndtegn (2003)
InCarne (MuCon 2016) Gabriel Bredvig MuCon - ReAnimation (2016)
InCarne (RusCon 13) Gabriel Bredvig RusCon 13 (2004)
Inderst inde Anders Rosenlund Orkon (2003)
Inferno Brian Gravesen Claustrum Con III (1998)
Insanity Bites Jesper Dyreholt Con Dôme (1997)
Into the Abyss I Michael Eklund Con 92 (1992)
Into the Abyss II Michael Eklund Con 92 (1992)
Into the Void Nikolaj Olesen  
Into Their Own Jhez Salin Viking-Con 24 (2005)
💾 Isabelle Lars Kaos Andresen Fastaval (2015)
Iskold sommer Christian Nørgaard FiskeCon part 2 (1994)
Istid Per Fabricius ARL MiniCon (2003)
  Jeanet Kirch Jensen  
It Came From the Swamp Jesper Schnipper Viking-Con 19 (2000)
Jacques Paspiers arv Peter Dyrbye "Tanken?!" Con II Take 2 (1998)
Juleleg Lærke Hvid Pedersen  
Jupiters måne Lars-Ulrik Eiset-Andersen Nordcon (1995)
  Kristian Hyttel  
Jægerne Julie Streit Pilegaard Fastaval (2002)
Kaffe, Dæmoner og Banankage Asger Hansen Vintersol (2012)
Kamp for frihed Hanne O. Jensen The Battle (1995)
  Morten K. Pedersen  
  Helle Zinck  
Kaos på kasernen Ian G. Kristensen ARL MiniCon (2005)
  Maria K. R. Kristensen  
Kids of Holyn Manor Ole Sørensen RusCon 12 - Tema (2003)
Klassefesten Aske Lange RusCon 14 (2005)
Klassefesten II - Genforeningen   Vintersol (2007)
Klostret ved Montfoix Kjeld Johansen Confekt IIb (2001)
Kollektivet Michael Sonne-Jørgensen Fastaval (1996)
Kult-weekend on Tour Mads Brynnum  
  Esben Sejer Pedersen  
💾 Kup i klosteret Thomas Jakobsen Fastaval - Mad Science (2017)
La Sorcière Misarade Line Young Peteri Pentacon VI (1995)
Lab 13 René Andersen Hyggecon (2005)
Laden Benjamin Isar Jørgensen ConCarneval 2 (2003)
💾 Le Dernier Combat Lars Kaos Andresen Fastaval (1998)
  Thomas Munkholt  
💾 Le Pacte des Ghoules Thomas Jakobsen Orkon (2003)
Lebensraum Michael Erik Næsby Fastaval XI - Paranormal Con (1997)
Lejesoldater Klaus Nielsen Vintersol (2007)
Lejrtur til slottet Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2011)
Lille Træ Kristoffer T. Lassen UnConventional (1995)
London 1900 René Wulff Nielsen Sorø-Con (2012)
Luna Lupina Jacob Berg Fastaval (1994)
  Thomas Jakobsen  
💾 Længslernes hus Tor Kjetil Edland Fastaval - Mad Science (2017)
  Danny Meyer Wilson  
Løgnens sandhed Peter Dyring-Olsen  
M/S Titanic II Sigurd Rubech Fastaval XI - Paranormal Con (1997)
Madness from Outer Space Dan Ponce RusCon 13 (2004)
Manden i Bjerget Jakob Overgaard Christensen RusCon 14 (2005)
  Mathias Thøger Kristensen  
💾 Manden med barnevognen Alex Uth Fastaval (2014)
Masters of Darkness Jacob Johannesen Claustrum Con III (1998)
Memories of Sanity Christian Nislev Fastaval (2008)
Menighedsrådet Jens Højlund Andersen Orkon (2003)
  Anders Rosenlund  
💾 Messe for en Galning Michael Erik Næsby Fastaval (2000)
💾 Midsommer Mikkel Bækgaard Fastaval - Mad Science (2017)
Minder Jacob Sørensen RusCon 21 (2013)
Mission 29A Jacob V. Nielsen Con Artist 2 (2016)
Modus Operandi Caspar Vang Mystifisticon II (1998)
💾 Monstre Simon Steen Hansen Fastaval (2008)
Mord i mørket Hans Lindhardt Jørgensen FE Con 2 - Den er go' (2012)
Mordet i laden Mikkel Kaas Viking-Con 21 (2002)
  Nick Price  
Murder at 1600 Michael Guldager Matthiesen RusCon 12 - Tema (2003)
💾 My Little Pony Lena Kikko Siggaard Henriksen Conspiration II (2009)
Mystery In The Class Isabel Bloch Christensen RusCon 14 (2005)
Mørke sandheder Bjørn-Morten Vang Gundersen ESFROAG (2011)
  Pálína Ýr Þórsdóttir  
Mørket i Mit Indre Alex Uth UnConventional (1994)
Mørket over Jylland Karsten Rasmussen TRoA 2000 (2000)
Mørket over Jylland - ”ARVEN” Karsten Rasmussen ARL MiniCon (2003)
Mørket over Jylland II - Krigsråd Karsten Rasmussen TRoA-Con - Heltemod & Håndtegn (2003)
Mørkets Ord Daniel Christensen RusCon 11 - Kino (2002)
  Steen Larsen  
Månens Bjerge Peter Brodersen Orkon (2002)
  Thomas Jakobsen  
  Louise Kusk  
💾 Nazi Zombies of World War One Troels Ken Pedersen Fastaval (2014)
💾 Nazisatankirkekrig 2: Unholy Raptor Edition Benjamin Isar Jørgensen Fastaval (2011)
  Milton Felice Brambati Lund  
  Sune Terkelsen  
Never Lose Hope Hospital René Wulff Nielsen Sorø-Con (2013)
Noget om Helte Michael Heilberg  
Nothing Nanna Knak Sondrup FE Con 2 - Den er go' (2012)
Nothing to Fear - Part 1 Martin Lindof DrageCon 14 (2011)
Nuss el-leil nam tiban simm Thomas Mikkelsen Chop Con (1996)
  Steen Stanley Olsen  
Når pingviner synger Tim Slumstrup Aunkilde UnConventional (1994)
💾 Oculus Tertius Jacob Schmidt-Madsen Fastaval (1996)
Odd Investigations Hans Rancke-Madsen  
Odense Zombie Live Gert Hansen  
  Jens-Peter Nielsen  
Og han skal vandre som en skygge iblandt jer Ian G. Kristensen ARL MiniCon (2005)
Old Friends Ole Peder Giæver Fastaval (2016)
  Jason Morningstar  
On any Sunday   RusCon 12 - Tema (2003)
Ond Rasmus Høgdall Mølgaard Fastaval (2000)
Ond død Lars Kaos Andresen Forum (2013)
Onkel Agathes Testamente - en familie i stridighed Ruddi Oliver Bodholdt Dal TRoA-Con - Heltemod & Håndtegn (2003)
Optagelsesprøven   RusCon 13 (2004)
Panik i Galehuset Torben Ussing ConThulhu vs. Science II - this time it's personal (2012)
Paradis Pálína Ýr Þórsdóttir ESFROAG (2013)
Paradise Alley Jesper Skou Pedersen Fastaval (1992)
  Henrik Sylow  
Party for Life Nanna Knak Sondrup FE Con 2 - Den er go' (2012)
💾 Patient 2.0 Michael Erik Næsby Viking-Con 32 (2013)
Pokethulu - Too Cute to Live? Troels Rohde Hansen Krikkit Con XI - Elgens Prøve (2003)
Politik og Praksis: K5-Z1 Bjørn-Morten Vang Gundersen ESFROAG (2010)
Projekt Poveglia Bjarke Vangsøe Sunesen ESFROAG (2009)
Proteus Claus Kragh Jensen "Tanken?!" Con II Take 2 (1998)
Pudor Søren A. Agerbæk Maskespil (1999)
💾 Påskemorgen Røde Paul Hartvigson Fastaval (1987)
Ramlösa Nina Hoel Fenris Efterårs Con (2011)
Red October Daniel Bloch Christensen RusCon 14 (2005)
Regnskovens hemmelighed Torben Ussing Viking-Con 26 (2007)
Remember Me Nanna Knak Sondrup Sagacon 4 - A Convention to Kill for (2016)
Rene Hænder Rasmus Aggerholm Placebo-Con (1995)
  Pelle Klit Christensen  
  Christian Nørgaard  
  Anders Trolle  
Renfields Sidste Dage Sebastian Flamant Con Dôme (1997)
💾 Requiem Martin Kleszez Henriksen Fastaval (2008)
  Jemima Jansfort  
Revenge of the Serpent Cult Michael Eklund Pentacon V (1994)
Rising Sun Mads Aleksander Bovbjerg RusCon 14 (2005)
💾 Run Them Again Brand Robins Fastaval (2014)
  Moyra Turkington  
Rundefortælling Anders Sinding TRoA - Rock'n'Roll (2004)
Running out of time Tore Lange RusCon 11 - Kino (2002)
💾 Salvation Simon Steen Hansen Fastaval (2010)
Sandet løber ud Thomas Nyrup UnConventional (1995)
Satans lærer   Maskespil (1999)
Sentimental Colloquy Morten Vestergaard Fisker Viking-Con 24 (2005)
Servi Sunt Valdemar Lemche Fastaval (1996)
💾 Shadyvill Simon James Pettitt Fastaval (2006)
Sidste nat i storbyen Kim Mikkelsen  
💾 Sig nærmer tiden Jesper Stein Sandal Fastaval (1998)
SIND Anders Sinding  
Sindsro D. Y. Chop Con - The Evolution (2001)
Skriften på Væggen Nicholas Demidoff Fastaval (1994)
  Paul Hartvigson  
  Peter C. G. Jensen  
  Rasmus Rasmussen  
  Asta Wellejus  
Skygger af Død Lars Kaos Andresen UnConventional (1994)
Skygger over Spøttrup Kim Westergaard Hansen Ba-Con (2012)
Slasher ’96 Niels-Martin Trier Josefsen Ba-Con (2010)
Slægt skal følge slægters gang Jost L. Hansen Fastaval (1998)
  Yth Jedrzejczyk  
  Jesper Jühne  
  Lars Konzack  
  Anja Kristensen  
  Jais Lytje  
  Christian Otkjær  
Sneen   RusCon 13 (2004)
Snehvides Sorte Sjæl Michael Erik Næsby  
Som i Helvede således også på Jorden...! René Deleuran TRoA-Con - Tusind og én nats Eventyr (1999)
Splittelsen Theo Christensen RusCon 13 (2004)
Stemmerne Michael Guldager Matthiesen RusCon 11 - Kino (2002)
Stjerneklare ritualer Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2015)
Stop den lille Cthulhu før den hopper igen Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2016)
Surprise at 3 Ulf Porup Thomasen RusCon 13 (2004)
Surrounded and Trapped Nanna Knak Sondrup Ruscon 25 (2017)
Survivor 2001! Inge Jessen Chop Con - The Evolution (2001)
  Jan Roed  
Syndens Paradis Andreas Lieberoth Spiltræf XI (1996)
Syrano Point Mads Aleksander Bovbjerg RusCon 20 (2012)
💾 Sænk U-243 Per von Fischer Fastaval (1993)
Taffy Apples and Razor Blades Peter Løgkær Avacon (2013)
Teknisk hjælp ønskes Torben Knudsen "Tanken?!" Con II Take 2 (1998)
💾 Testamentet Lars Kaos Andresen Fastaval (2016)
The Actions of Sir Gregory James Ulf Porup Thomasen RusCon 20 (2012)
The Armitage Cabal Troels Frostholm Søe-Larsen Ruscon 25 (2017)
The Beginning of the End Asher Lennon Ware TRoA X (1995)
The Black Mandarin Jesper Sørensen TRoA-Con - Tusind og én nats Eventyr (1999)
The Dagon Club Niki Nicolas Grigoriou Spiltræf (1990)
The Dark Below Nikolaj Olesen VannaCon 7 (2016)
The Experiment Christian Meyer RusCon 14 (2005)
The Eyes of Seth Jesper Jensen Claustrum Con II (1997)
The Game Michael G. Schmidt Fastaval (1993)
The House on the Hill   Claustrum Con II (1997)
The Long Orbit Rachel E.S. Walton Fastaval (2015)
The Night Of The Bloodhanded Neptune Jeppe Buchreitz UnConventional (1994)
The Spanish Inquisition Niels Just Rasmussen ForumCon (2004)
The Stranger Beside Me Tina Manstrup Kruse DrageCon 17 (2013)
TMNT vs. Dark Dragon Rising Lars Rune Jørgensen Viking-Con 28 (2009)
💾 Tomhedens Identitet Asger Hansen Vintersol (2008)
Tomhedens Tid Hanne Benedikte Zehmann Ziegler TRoA 2000 (2000)
Tordenfuglen Jørgen Becker-Christensen  
  Mads Lunau  
  Anette V. Petersen  
Transsylvanian Tales Simon Andersen Vintersol (2008)
Trapped In Paradise Daniel Bloch Christensen RusCon 20 (2012)
Tryg i moders arme Jacob Schmidt-Madsen  
Tunnelen Mikkel Berget Confekt IIa (1999)
Udnyttelsens Vildveje Lars Konzack Fastaval (1995)
💾 Ulloq nunaqarfinnguagaluami Kristoffer Apollo Fastaval (1989)
  Ole Wesenberg Nielsen  
  Peter Petersen  
  René Schalburg  
Under overfladen Nils Dam-Madsen Maskespil (1999)
Under the Ice! Nikolaj Olesen VannaCon 4 (2013)
Undying Love VI: Awakening of The Green Dragon Per M. Møller ARL MiniCon (2005)
Valborgnat Sven Münther  
Valravnen Ian G. Kristensen TRoA 2000 (2000)
Vanviddets melodi Bjarne Sinkjær EreCon II - HorrorCon (1997)
💾 Venus-passagen Per von Fischer Fastaval (1995)
💾 Villa Clichélla Milton Felice Brambati Lund LepreCon2 (2010)
  Anders Bo Skov  
Vredens Katedral Peter K. Madsen Fastaval (1996)
Væsnerne fra det hinsides Balder Asmussen Pentacon VI (1995)
Weekend med en morder Kent H. Trustrup FiskeCon part 2 (1994)
Werewolf (Nordcon 95) Mads Poulsen Nordcon (1995)
What do you want Tue Thorstvad Krikkit Con MkIV - Elgen Resurrection (1998)
What Happened? Pálína Ýr Þórsdóttir ESFROAG (2015)
What Have We Done …? Nanna Knak Sondrup RusCon 23 (2015)
When Angels Fall... Bent Hammerum Holm TRoA's Interne Jule-Hygge-Con (1996)
  Hans B. Petterson  
When the World Died Nanna Knak Sondrup Ruscon 25 (2017)
Whispers of Promises, Screams of Pain Martin Hansen Con Dôme (2000)
Whitemore Morten Nørgaard TRoA Con - Trolddom og Hekseri (2005)
Z   Fastaval - Mad Science (2017)
💾 Z.A.W. - Return of the Wrestling Dead Carsten Andreasen (II) Fastaval (2011)
  Andreas Lieberoth  
  Sigurd Rubech  
ZOM-BZE Anders Østergaard ESFROAG (2012)
Zombie Horror (FE Con 1) Henrik Fomsgaard Fenris Efterårs Con (2011)
Zombie Survival Aske Sauer VannaCon 6 (2015)
💾 Zombies DK René Toft Fastaval 007 (2007)
Ønskeleg Jeanet Kirch Jensen TRoA-Con - Tusind og én nats Eventyr (1999)