Alexandria

Om Alexandria
Indsend rettelser
Kontakt os

Søg efter scenarie
Alexandria i tal

Kalender
Jost-spillet
Blog-feeds

In English

Priser
Log ind [via Facebook]
Log ind [via Twitter]

Scenarie-oversigt:

Vælg begyndelsesbogstav:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Æ Ø Å 0-9

Eller genre:
Action, Drama, Efterforskning, Fantasy, Gyser, Intrige, Komedie, Sci-Fi, Thriller

Titel: Af: Skrevet til:
S.S. Manticore André Glasius Tischer Viking-Con 17 (1998)
S/S Iron Princess   TRoA VI (1993)
Sabbat Henrik Vagner Fastaval - Atlantis (1999)
Sadam in space Steen Jacobsen Chop Con (1998)
Sagaen om de Rigtige Helte Anders Hertz Calling All Heroes 8th Edition (1998)
Sagen Om Den Forsvundne Mor Tue Andersen Nexø  
Sagen om Dr. Slem Dennis Gadgaard Con Dôme (2002)
Sagførerens Kone Vitus Vestergaard Vintersol (2006)
💾 Sagnet om Bidselranerne Paul Hartvigson Spiltræf (1988)
Sagnet om Egolden Michael Paulsen Pentacon V (1994)
Salomons Segl Nis Haller Baggesen Fastaval 007 (2007)
Saltwater and Champagne Martin Nielsen Blackbox Cph IV (2014)
  Grethe Sofie Strand  
💾 Salvation Simon Steen Hansen Fastaval (2010)
SAM, Super soldaten Henrik Petersen Chop Con (1996)
Sammenholdet Adam Fridal Illemann Chop Con (1997)
Sammenstødet II    
Sammensværgelsen Lisa Irene Hau Fastaval (2002)
💾 Samsara Jacob Schmidt-Madsen Fastaval (2004)
San Bernadino 2021 Thomas Jensen TRoA IX (1994)
Sand kærlighed Sven Münther Viking-Con 17 (1998)
Sandet løber ud Thomas Nyrup UnConventional (1995)
💾 Sandhed eller Konsekvens Mikkel Bækgaard Horrorcon (1999)
Sandheden Asger Hansen Vintersol (2007)
Sandhedens mørke timer Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2017)
  Pálína Ýr Þórsdóttir  
Sandhedens timer Ida Farver Blackbox Cph (2012)
  Peter Kongsbak  
  Caroline Koren Raffnsøe  
  Kristian Worm  
Sandheder Jonas Arboe Harild Fastaval (2011)
Sangerheksen Gunver Weidemann Con Dôme (1996)
💾 Sankt Hansen Ryan Rohde Hougaard TRoA-Con - Heltemod & Håndtegn (2003)
Santa Maria del Fiore   Calling All Heroes 2nd Edition (1994)
💾 Sarabande Jeppe Bergmann Hamming Fastaval (2013)
  Maria Bergmann Hamming  
💾 Sarajevo 2001 Ask Agger Spiltræf IX (1993)
💾 Sargasso: Clios døtre Morten Greis Petersen Fakkelskov Fastaval - Dia de los Fastos (2015)
Sarkofag Kaia Aardal Blackbox Cph III (2013)
  Jone Aarenskiold  
Satan Has a New Name Tore Vange Pedersen Fastaval (1996)
Satans lærer   Maskespil (1999)
Saturday Night Live   Calling All Heroes 2nd Edition (1994)
Saturday Nite   Spiltræf IX (1993)
Save Our Souls Mads Højlyng X-CON (1995)
Save the Emperor Kristian Jensen Con 92 (1992)
Saving Private-R-YAN-6    
💾 Saving Private-R-YAN-6 Troels Rohde Hansen Viking-Con 35 (2016)
Saving Pvt. Bacon Vince Kingston Ba-Con (2013)
Saving Selena Magnus Nygaard Viking-Con 29 (2010)
Sayonara Ying-san Steen Marquard Chop Con (1997)
Scareclaw's Revenge Jesper Dyreholt Con Dôme (1998)
Scars of the Third Crusade    
Sceleris Diabolus Joan Høj Jacobsen DrageCon 6 (2007)
Scheherezades Hånd Peter Kristiansen TRoA-Con - Tusind og én nats Eventyr (1999)
School of Spirits    
Sci-fi (MuCon 2016) Johannes Søllingwraae Fjord MuCon - ReAnimation (2016)
Sci-Fi Samurai   Nordic Game Jam (2014)
Scotland Yard - revisited Søren Ligaard Hald Krikkit Con V: Mac&Ronni (1999)
Scourge of the new order   Calling All Heroes (1994)
💾 Scrapbog Eva Fog Fastaval (2011)
Screwing the Crew Trine Lise Lindahl  
  Elin Nilsen  
💾 Sea of Darkness Ask Agger Spiltræf X (1994)
Season   Chop Con - The Evolution (2001)
Secret of the Moongate Steffen Lerke Pentacon VI (1995)
  Hans B. Petterson  
Secret Whispers   Nordic Game Jam (2014)
Section 4 Lucas Allan Hansen RusCon 13 (2004)
Sector 4 Michael Houmann RusCon 7 (1998)
  Hans Christian Molbech  
Sector CAL   Calling All Heroes 2nd Edition (1994)
Sedud Neerg Elttil Esoht Attacks Rasmus Nørregaard Chop Con (1999)
See Me Now Liz Gorinsky Fastaval (2016)
  Sara Williamson  
Seek and Destroy   Calling All Heroes 2nd Edition (1994)
Seek of the Weirdoe Martin Svendsen TRoA VIII (1994)
Selene Andreas Lieberoth Hyggecon - Vive la Résistance (2004)
Selka IV   TRoA V (1992)
Selv i lyset er vi alle alene Rasmus Teilmann Blackbox Cph III (2013)
Semi-Advanced D&D   The Realms of Roleplay II (1991)
Sentimental Colloquy Morten Vestergaard Fisker Viking-Con 24 (2005)
Septen Under Vogteren kalder til Storblot under nymånen   Ba-Con (2010)
Serenity (DrageCon 2) Morten Christensen DrageCon 2 (2006)
Servi Sunt Valdemar Lemche Fastaval (1996)
Settled? Anna Emilie Groth  
  Louise Amalie Juul Sønderskov  
Seventh Avenue Express Nina Hoel Ruscon 25 (2017)
Sex, Drugs & Rock 'n' Roll Morten Jaeger Fastaval (2011)
💾 Sexcraft Tor Kjetil Edland Fastaval - Mad Science (2017)
  Frida Sofie Jansen  
Shadow Bay Christian Hastrup Con Dôme (2000)
Shadow Wind Gunver Weidemann Con Dôme (2000)
Shadowrun (CAH1)   Calling All Heroes (1994)
Shadowrun (Chop Con '96) Micky Jensen Chop Con (1996)
Shadowrun (Chop Con 92)   Chop Con (1992)
Shadowrun (DRF-Con 92) Matias Stuven DRF-Con (1992)
Shadowrun (GW91)   Games Weekend (1991)
Shadowrun (GW92) Carsten Bernstorph Games Weekend (1992)
Shadowrun (JuleCon) Karsten Hrenczuk JuleCon (1992)
  Martin "Magnet" Pedersen  
Shadowrun (SC94)   Stonehenge Con (1994)
Shadowrun (Sct. Georg Con 1992)   Sct. Georg Con (1992)
Shadowrun (Spiltræf 90)   Spiltræf (1990)
Shadowrun (Spiltræf 91) Lasse Jensby Spiltræf (1991)
Shadowrun (TM93)   The Movement (1993)
Shadowrun (TRoA 90)   TRoA-Con 90, intern (1990)
Shadowrun (TRoA VI)   TRoA VI (1993)
Shadowrun (TRoA VIII) Kenneth Mortensen TRoA VIII (1994)
Shadowrun (VC10) Robin Steen Viking-Con 10 (1991)
Shadowrun (VC11) Sune Nødskou Viking-Con 11 (1992)
Shadowrun (VF Con 91)   Vor Frelsers Con (1991)
Shadowrun (VF Con 92)   Vor Frelsers Con (1992)
Shadowrun (VF Con 93)   Vor Frelsers Con (1993)
Shadows and Light   Blackbox Cph VII (2018)
Shadows of Twilight Rikke Nielsen ESFROAG (2009)
Shady Evictions Dan True Con Artist 2 (2016)
💾 Shadyvill Simon James Pettitt Fastaval (2006)
Shallyas smil Danny Kristensen DrageCon 18 (2013)
Shamanens kurér Torben Ussing Viking-Con 28 (2009)
Shamanens magt Thais Laursen Munk Viking-Con 26 (2007)
Shamhain    
Shamhain II    
Shamhain III    
Shamhain-slaget    
Shell Shock Søren Ligaard Hald Krikkit Fantasy XIV (2007)
Shenton Island Hans Christian Molbech RusCon 5 (1996)
💾 Shima no narawashi Malik Hyltoft Fastaval (2005)
Ship! Ship!   PapJam (2017)
Shock of Impact   Calling All Heroes 2nd Edition (1994)
Shogons Rose Michael Poulsen Hong Con (1996)
Shoot   Fastaval (2005)
Short People   TRoA-Con 92, intern (1992)
Show Low Malik Hyltoft Viking-Con 21 (2002)
💾 Showdown at the Magic Dragon Thomas Jakobsen Orkon - A Disco Odyssey (2001)
Showdown in Wolfenburg   TRoA-Con 92, intern (1992)
💾 Showdown in Zermark Paul Hartvigson  
💾 Shradan    
Shutdown Jesper Hyllested Fastaval (1996)
  Gimle Larsen  
Sidney City Blues Allan G. Andersen UnConventional (1994)
Sidste afsnit af Beverly Hills Andrea Jørgensen Claustrum Con III (1998)
Sidste nat i storbyen Kim Mikkelsen  
Sidste nat med kliken Joan Høj Jacobsen DrageCon 5 (2007)
Sidste nat med kliken Ulrik Kristiansen Fastaval XI - Paranormal Con (1997)
Sidste Skoledag Max Møller Fastaval (2000)
💾 Sidste Stik Sebastian Flamant Viking-Con 19 (2000)
Sidste stop før evigheden Julie Streit Pilegaard Fastaval (2002)
💾 Sidste års sne Martin W. Jürgensen Fastaval (2005)
  Jacob Holm Krogsøe  
Siege of the Diamond City    
Siege Perilous   Fastaval (2012)
💾 Sig nærmer tiden Jesper Stein Sandal Fastaval (1998)
Sightseeing in Seattle Morten Hvid Andersen Con Dôme (1997)
Sigridsdotter Elvira Fallsdalen  
  Rosalind Göthberg  
  Lukas Renklint  
  Eva Wei  
Sikken En Herlig Krig Sven Münther Viking-Con 22 (2003)
Sikkerhedens pris Clara Bettina Behrmann Viking-Con 21 (2002)
  Sabine Behrmann  
Silva locus Haraldii Birgitte Vince Heuschkel Calling All Heroes (1994)
Silver Chain Kenneth Gravesen RusCon 11 - Kino (2002)
Simon Says Anders Kern Kernel Viking-Con 17 (1998)
  Jesper Mortensen  
SIND Anders Sinding  
Sindelag Michael Madsen Fastaval (2000)
Sindsro D. Y. Chop Con - The Evolution (2001)
Sindssygescenarie   InConsekvent ReConstruktion II (1997)
Singing the BlueNode Jesper Hansen Calling All Heroes 8th Edition (1998)
Single? Anna Emilie Groth  
  Louise Amalie Juul Sønderskov  
Sions de Nostradame Sally Khallash Fastaval (2000)
Sir Edwards fantastisk røde rubiner Christian Engelhardt Johansen  
Sisyfos Mads Egedal Kirchhoff Fastaval (2018)
Sitting on a Bomb   The Realms of Roleplay II (1991)
Six Months, Three Days James Stuart Fastaval - Dia de los Fastos (2015)
  Sara Williamson  
Sjælemaskinen Pelle Klit Christensen TRoA X (1995)
Sjælens Vindue Lene Frederiksen Vintersol (2006)
  Per Tetzschner  
Skabninger Simon James Pettitt Blackbox Cph V (2015)
Skabt For Hinanden Oliver Nøglebæk Fastaval (2013)
Skakten Gaffa Brandt Vintersol (2008)
  Lau K. Lauritzen  
Skalpejægerne   TRoA V (1992)
Skattejagt Kenneth Mortensen ARL MiniCon (2004)
  Bo Mosberg  
Skatten   TRoA V (1992)
Skibe i Luften Jesper Lycke Petersen Con Dôme (1995)
Skibet er ladet med primadonnanykker Hans Skovfoged Con 92 (1992)
Skindeep Pelle Tejsner Pentacon (1993)
Skindet bedrager   TRoR IV (1992)
Skindet bedrager Johnny Rasmussen TRoA X (1995)
Skingrende vanvittig Luis Blach Castro ESFROAG (2010)
Skoro Rassvet Martin Buchtík  
  Markéta Haladová  
  Tomáš Hampejs  
  Sarah Komasová  
  Petr Platil  
  Jaromír Vybíhal  
Skovens hjerte Michelle Sørensen DrageCon 15 (2011)
💾 Skridt for skridt Mikkel Bækgaard Forum (2015)
Skriften på Væggen Nicholas Demidoff Fastaval (1994)
  Paul Hartvigson  
  Peter C. G. Jensen  
  Rasmus Rasmussen  
  Asta Wellejus  
Skriget Morten Vestergaard Fisker Chop Con - The Evolution (2001)
💾 Skt. Peters Disciple Mikkel Bækgaard Hyggecon (1999)
  Søren Koch Dalsgaard  
  Troels Rohde Hansen  
  Ryan Rohde Hougaard  
  Ulrik Høyer Kold  
Skummelskov 8    
Skummelskov 9: En ny tyran?    
Skummelskov X: De hellige hensigter    
💾 Skumring Mads Egedal Kirchhoff Viking-Con 32 (2013)
Skumringens Ø Sven Schiøtte Strandbygaard TRoA 2000 (2000)
Skycities   Fastaval - Mad Science (2017)
Skygge sider Hans Christian Larsen Chop Con (1996)
Skyggebilleder Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2014)
Skyggedans i helvedes forgård Michael Erik Næsby Spiltræf X (1994)
💾 Skyggekongen vender tilbage Morten Greis Petersen Fakkelskov Viking-Con 36 (2017)
Skyggen Søren Jønsson Spiltræf X (1994)
Skyggen af en nørd Anne Serup Grove ESFROAG (2013)
  Bjørn-Morten Vang Gundersen  
Skyggen over Hirtsholm Jakob Klausen TRoA Con (2011)
  Bo Fahlberg Madsen  
Skygger af Død Lars Kaos Andresen UnConventional (1994)
Skygger fra fortiden Matias Stuven  
💾 Skygger over Danmark Mads Brynnum Fastaval (2009)
Skygger over Spøttrup Kim Westergaard Hansen Ba-Con (2012)
Skyggernes Land Henrik Johnsen Claustrum Con (1996)
Skyggernes Sang    
💾 Skyggernes spil Maria Bergmann Hamming Fastaval (1998)
  Maiken "Malle" Nielsen  
Skyggesiden Michael Sonne-Jørgensen Orkon - Wild West ORKON (2000)
💾 Skyggespil Martin Svendsen Fastaval - Rollespilleren og samfundet (2003)
💾 Skyldig?! Peter Fallesen Viking-Con 22 (2003)
  Rasmus Husted Schimming  
💾 Skæbne-blade Tina Heebøll Arbjørn Fastaval (2011)
  Cecilie Balling  
Skæbnens magt Christina Biangslev TRoA Intern Con (1996)
  Kasper Bie  
💾 Skæbnespil Mads Brynnum Fastaval (2008)
Skæbnespil Tina Manstrup Kruse DrageCon 9 (2008)
Skæret fra Fortiden Paul Hartvigson Spiltræf (1991)
  Merlin P. Mann  
💾 Skønheden og udyret Ole Frej Christiansen Chop Con (1996)
  Jakob Weldingh  
Skønjomfruernes skæbne Thomas Møller Necronomicon (1992)
Skår Jeppe Nybo Jørgensen Fastaval - Mad Science (2017)
Slackers - en sitcom Klaus Meier Olsen Fastaval (2005)
Slaget om G.O.B Sektor Morten Zinck TRoA IX (1994)
Slaget Om Thalathyn Matias Stuven  
Slaget ved Isted   Viking-Con 26 (2007)
Slangen i Paradiset Alvin Gellert Calling All Heroes 6th Edition (1996)
Slapstone   Nordic Game Jam (2014)
Slasher ’96 Niels-Martin Trier Josefsen Ba-Con (2010)
Slave New World Jesper Olsen X-CON (1995)
Slave Ships of Absalom    
💾 Slavehandleren fra Ascalon Johannes Busted Vestergaard Fastaval (2010)
Slavernes Sang Michael Erik Næsby Fastaval - Atlantis (1999)
Slayer of Sheep Alvin Gellert Calling All Heroes 4th Edition (1995)
  Birgitte Vince Heuschkel  
Slitheren Thomas Holm ConFusion (2002)
Slotte i sandet Mette Finderup Fastaval (1992)
Slotte i Sandet II Alex Uth TRoA V (1992)
Slægt skal følge slægters gang Jost L. Hansen Fastaval (1998)
  Yth Jedrzejczyk  
  Jesper Jühne  
  Lars Konzack  
  Anja Kristensen  
  Jais Lytje  
  Christian Otkjær  
💾 Slægten Lars Kaos Andresen Fastaval (2009)
Slægten Rasmus Alexander Krzesinski CONtrafaktisk 2014 (2014)
Slægtsfejden Michael Guldager Matthiesen RusCon 20 (2012)
Smelly-smelly-thing go Jens Krog Overgaard DrageCon 17 (2013)
Smilet (Fønix) Kåre Kristiansen  
Smølf ! Rasmus Bøg Hansen Viking-Con 24 (2005)
Smølf (TRoA VII)   TRoA VII (1993)
Smølf (VC32) Morten Fisker Viking-Con 32 (2013)
Smølf in Space Rasmus Bøg Hansen Chop Con - Killer Robots (2004)
Smølfe-krigen   TRoA VI (1993)
Smølfens kald Morten Vestergaard Fisker Viking-Con 26 (2007)
  Niels Ladefoged Rasmussen  
💾 Små problemer Jesper Stein Sandal Fastaval - Mad Science (2017)
Små problemer - en kæmpefortælling Jesper "99" Larsen TRoA Intern Con (1996)
  Sven Schiøtte Strandbygaard  
Smådjævlene synger II. Se den lille kattekilling. Henrik Bisgaard Con Dôme (1996)
  Ditte Nordsted  
  Peter Weiss Poulsen  
Snack Box Søren Bogaard Bodega-Con 3 (2016)
  Gert Hansen  
Snake Shadows   Fastaval - Mad Science (2017)
Sneen   RusCon 13 (2004)
Sneglefart   Fastaval - Dia de los Fastos (2015)
Snehvides Sorte Sjæl Michael Erik Næsby  
Snekuller   Fastaval (2018)
💾 Snestorm på midsommerdag Nis Haller Baggesen Viking-Con 34 (2015)
  Peter Brichs  
  Tore Bro  
  Cecilie Juel Greis Fakkelskov  
  Elias Helfer  
  Ryan Rohde Hougaard  
  Troels Ken Pedersen  
  Morten Greis Petersen Fakkelskov  
  Kristoffer Mads Sørensen  
  Erik Warming  
Snow White   The Realms of Roleplay III (1991)
Snow White II   TRoA-Con 91, intern (1991)
Snuff i sneen Christian Hviid Mortensen IRIIB (1999)
  Steffen Nielsen  
  Jeppe Norsker  
SOAPLive II Jan Gramkow Calling All Heroes 9th Edition (1999)
SoapLive: The Italian Connection Jan Gramkow Calling All Heroes 8th Edition (1998)
Socialismo y Muerte Jorgo A. Larsen Fastaval (2016)
Society 41    
Soldaterkammerater i kulden   X-CON (1995)
Soldiers of Misfortune   The Realms of Roleplay (1990)
Solfolket Rikke Munchkin Sørensen Claustrum Con IV (1999)
Solskin Jonas Sanberg Jensen Vintersol (2010)
Solvang Rasmus Alexander Krzesinski Black Box Horsens (2015)
  Nickie Kühnel  
Som en skygge kastet gennem tiden Kristoffer Marner  
Som en tyv i natten Svend Erik Jepsen  
Som i Helvede således også på Jorden...! René Deleuran TRoA-Con - Tusind og én nats Eventyr (1999)
💾 Som sendt fra himlen Rasmus Boldt Fastaval (2010)
  Andreas Lieberoth  
Som tingene ændrer sig... Pelle Klit Christensen TRoA VIII (1994)
Somalia Olav Junker Kjær Claustrum Con IV (1999)
Some things are better left alone Steen Marquard Chop Con - Dommedag (2000)
Something Rotten in Kalgaram   TRoA V (1992)
Something Rotten in the State of Denmark   Vor Frelsers Con (1992)
Something Wicked... Danni Börm Fastaval (1996)
Sommerhyttetur Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2014)
Sommersmølfen Morten Vestergaard Fisker Viking-Con 14 (1995)
  Morten Leerhøy  
Sommetider vender de tilbage... Dennis Godballe Claustrum Con IV (1999)
💾 Sort Adam Bindslev Fastaval - Atlantis (1999)
  Susanne Bindslev  
💾 Sort blod Troels Bording Fastaval (2011)
Sort Høst Bjarne Sinkjær Viking-Con 27 (2008)
Sort i hvidt Allan Joe Broch Pentacon V (1994)
Sort Sand over Sahara Steen Stanley Olsen Chop Con (1998)
Sort sol Mathias Kromann Rode Blackbox Cph (2012)
  Kristoffer Thurøe  
Sort Søvn Torben Ussing Vintersol (2006)
💾 Sort/Hvid Johannes Busted Vestergaard Fastaval (2006)
💾 Sort/Hvid - remake-antologi Thais Laursen Munk Viking-Con 30 (2011)
  Asbjørn Olsen  
  Morten Greis Petersen Fakkelskov  
Sorte Skyer Alex Borg DrageCon 6 (2007)
Sorte Øjne Paul Hartvigson  
Sorte-Peer Anders Rosenlund Orkon (2003)
💾 South Central Dreaming Kristoffer Rudkjær ConTakt II (2004)
Space Bastards   Nordic Game Jam (2016)
Space Explorers Charles Bo Nielsen Blackbox Cph VI (2016)
Space Libia Anders Hess Games Weekend (1992)
Space Master (Fastaval 87) Philip Marquard Fastaval (1987)
  René Schalburg  
Space Master (FV90)    
Space Master (TRoA 90)   TRoA-Con 90, intern (1990)
Space Port Hyberion Karl Georg Holm Laursen  
Space: 1889 (Spiltræf V)   Spiltræf (1989)
SpaceMaster (Spiltræf VI)   Spiltræf (1990)
Spaghetti with Blood Claus Larsen DrageCon 16 (2012)
💾 Spaghetti-Gambling Mikkel Arnbjerg Chop Con (1993)
  Ole Frej Christiansen  
  Jacob Wehldingh  
💾 Sparta Morten Hougaard Fastaval 007 (2007)
  Kristoffer Rudkjær  
Speaking into Silence   A Love Piece (2017)
Special Ops Jonas Friis Sørensen Krikkit Con MkIV - Elgen Resurrection (1998)
💾 Spejlinger Jacob Schmidt-Madsen Orkon - Wild West ORKON (2000)
Spejlkabinettet Sabine Behrmann Viking-Con 23 (2004)
Spil et maleri Andreas C. Rosmon  
Spil og lær, Totalspil Malik Hyltoft Fastaval (1989)
Spin world gambit Sven Münther Viking-Con 2 (1983)
Spionen   TRoR IV (1992)
Spionen der forsvandt eller Intet nyt fra Endor Morten Clausen Spiltræf (1989)
  Svend Erik Jepsen  
Spirit of the century (Vintersol 2010) Torben Ussing Vintersol (2010)
Spirit of the century (Vintersol 2011) Torben Ussing Vintersol (2011)
Spirit-King   The Realms of Roleplay III (1991)
Splatt! Sune Tønning Sørensen Krikkit Con MkIV - Elgen Resurrection (1998)
Splint & Co Christian Andersen Krikkit Con Mk XIII (2006)
Splittelsen Theo Christensen RusCon 13 (2004)
💾 Spor Alex Uth Fastaval (2012)
💾 Spor der skræmmer! Paul Hartvigson Vor Frelsers Con (1992)
💾 Sporskifte Michael Erik Næsby Fastaval - Rollespilleren og samfundet (2003)
Sprawl 2090   The Realms of Roleplay (1990)
Springtime Für Hitler Simon Aakjær UnConventional (1995)
Spøgelsesskibet på Borneovej Olav Junker Kjær UnConventional (1995)
Spøgelsesspillet   Viborg Con (1993)
Spøgelset fra Calliva Bjarne Sinkjær Viking-Con 30 (2011)
SS Floria Tonni Frydendahl FiskeCon part III (1995)
Stahlbrügge am Nacht Martin Svendsen TRoA Con (2011)
💾 Stalkers Flemming D. Andersen Viking-Con 20 (2001)
  Sebastian Flamant  
Stammen er truet! Tina Siig Sagacon 5 - Gangs of Jylland (2017)
Stand Off   Nordic Game Jam (2014)
💾 Stanniol og fordomme Lasse Arnsdorf Pedersen Fastaval - Dia de los Fastos (2015)
  Jakob Kjær Zimmermann  
Star Frontiers Sune Auken Nielsen Viking-Con 5 (1986)
Star Trek (Magnetic 2001) Mark Bladt Magnetic (2001)
Star Wars (Chop Con 92)   Chop Con (1992)
Star Wars (DrageCon 1) Thomas Kruse Dragen Minicon (2005)
Star Wars (Fastaval 91) Morten Vadgaard Fastaval (1991)
Star Wars (Fastaval 93) Jacob R. Schmidt Fastaval (1993)
  Morten Vadgaard  
Star Wars (Fastaval 94) Morten Vadgaard  
Star Wars (FRB-con 89)   FRB-con (1989)
Star Wars (JuleCon) Lars Paulsen JuleCon (1992)
Star Wars (KC XI) Lars Hammer Andersen  
Star Wars (TM93)   The Movement (1993)
Star Wars (TRoA 2005) Hanne Benedikte Zehmann Ziegler TRoA Con - Trolddom og Hekseri (2005)
Star Wars (TroA 90)   TRoA-Con 90, intern (1990)
Star Wars (TRoA VII)   TRoA VII (1993)
Star Wars (TRoR II)   The Realms of Roleplay II (1991)
Star Wars (VF Con 92)   Vor Frelsers Con (1992)
Star Wars Live    
Star Wars Live Sune Tønning Sørensen Krikkit Con MkIV - Elgen Resurrection (1998)
Star Wars Universet Lars Hammer Andersen Krikkit Con VI: Laksen vender tilbage (2000)
Star Wars: A New Home Stefan Lerbech Fastaval (2018)
Stardate 51013,1 Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2009)
Starfarer's demise   Viborg Con (1993)
STARK Troels Chr. Jakobsen Fastaval (1990)
  Kasper Emanuel Nielsen  
Stars of 2000 Katja Boysen TRoA X (1995)
Starship Olympic Gert Hansen  
  Mårten Krammer  
  Jens-Peter Nielsen  
💾 Starship Troopers: En ny fjende Mads Brynnum Fastaval - Mad Science (2017)
Staying Alive René Deleuran Necronomicon (1992)
  Thomas Møller  
  Michael G. Schmidt  
  Morten Øgendahl  
Stemmerne Michael Guldager Matthiesen RusCon 11 - Kino (2002)
Step away from the blender ma'am Steen Marquard Chop Con (1999)
Stereo Hearts Maria Ljung  
  Helene Willer Piironen  
Sterlingtons arv Jeppe Nybo Jørgensen "Tanken?!" Con II Take 2 (1998)
Stick Stack   Fastaval (2016)
Stilhed før storm    
Stilhed over Tamworth Abbey Kristian Bach Petersen  
Still Earth Steen Jacobsen Chop Con - Dommedag (2000)
Stille Lyn kommer hjem? Søren Koch Dalsgaard TRoA Con - Trolddom og Hekseri (2005)
Stille synd Louise Hammerbak Fastaval (2005)
  Morten Pedersen  
Stjerne for en dag!!! eller A Journey of a Lifetime Kenneth Michel Jensen Chop Con - The Evolution (2001)
Stjerne til støv! Martin Brinks  
Stjerneklare ritualer Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2015)
💾 Stjernekrig Flemming R. P. Rasch Viking-Con 20 (2001)
💾 Stjernetegn Simon James Pettitt LepreCon2 (2010)
Stock Bubbles   Fastaval (2013)
Stolthedens kvarter Henrik Petersen Chop Con (1998)
Stone of Destiny Louise Floor Frellsen Fastaval 007 (2007)
  Johanne Schilling  
Stop den lille Cthulhu før den hopper igen Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2016)
Stop Tyven Martin Hansen Con Dôme (1999)
STOR TING Tina Manstrup Kruse DrageCon 7 (2007)
Storbyen   Viking-Con 20 (2001)
Store høvding, hvad gør vi nu? Morten Havmøller Laursen CONtiki2 - Der sad en con på en tømmerflåde?! (2015)
Store Problemer Jean Smith Christensen Claustrum Con IV (1999)
Storfilmens Magi Sune Tønning Sørensen Krikkit Con VI: Laksen vender tilbage (2000)
  Lea Weinreich  
Stormbringer (Spilletræf)   Spilletræf (1989)
Stormbringer (VF Con 93)    
💾 Stormen Jeppe Bergmann Hamming Fastaval (2008)
  Maria Bergmann Hamming  
  Jonas Sanberg Jensen  
Stormen Thomas Lønvig ARL MiniCon (2004)
Stormødet Carsten Andreasen (II) Vintersol (2010)
  Jonas Leisner  
Storvildtsjagt Bent Holm DrageCon 2 (2006)
Storyteller (Chop Con '96) Adam Fridal Illemann Chop Con (1996)
  Micky Jensen  
Storytelling Tango: In Fair Verona Short Stories Jesper Bruun Blackbox Cph II (2012)
  Tue Beck Saarie  
💾 Straks vinden har lagt sig, hvisker ingen hans navn Frederik Berg Orkon (2003)
  Dennis Gade Kofod  
Stranded   Fastaval (2016)
Strandet   Aftermath - Armageddon II (1991)
Strandet Morten Christensen DrageCon 11 (2009)
Stranger in a strange land Claus Peter Clemmensen Viking-Con 12 (1993)
Strike Michael Schierup Spiltræf XI (1996)
Strike Force Trylle Johs Sondrup TRoR IV (1992)
Strømsvigt   TRoA V (1992)
Studietur i 3.g Troels Frostholm Søe-Larsen ESFROAG (2017)
Studietur..... with a twist!!! Steen Marquard Chop Con (1998)
Stykket Jannick Raunow Hyggecon (2005)
Styx Sven Münther Viking-Con 24 (2005)
💾 Stærkodder og Vikingerne i Øster Salt   Viking-Con 7 (1988)
Støt står den danske sømand Lars Bech Nielsen Fastaval (1998)
Sub Rosa Oliver Nøglebæk Krikkit Con XVI (2010)
Sub Specie Æternitatis   Mystifisti-Con (1997)
Subantarctica Mads Ahola Pentacon V (1994)
  Anders Berner  
  René Bokær  
  Hans Peter Spang Hartsteen  
  Birgitte Hollegaard  
  Mikkel Sander  
💾 Suiter Sigurd Buch Kristensen Hyggecon (2005)
💾 Sukkerde Ole Frej Christiansen Chop Con (1997)
  Jakob Weldingh  
Suldrup Mikkel Bækgaard Fastaval (2013)
💾 Summer Lovin’ Trine Lise Lindahl Fastaval (2012)
  Elin Nilsen  
  Anna Westerling  
Summers of Love Kristoffer Apollo  
  Kristoffer Rudkjær  
Summit Magnus Nygaard Fantask Spilfestival (2005)
Sumumba Anders Tychsen Viking-Con 17 (1998)
Sunday Bloody Sunday Carsten Bernstorph Games Weekend (1992)
Sunfall    
Sunfall 2018 - we're going back!    
Sunfall Metro    
Sunfall Wasteland    
Super Børge RPG Robert Jønsson Darkpart V (1995)
💾 Super Duper Mega Space Hulk Special   Warhammer Træf (1991)
Superheltenes verden Emma Edlund  
  Aleksandra Franskevich  
  Emma Greve  
  Maria Kolseth Jensen  
  Mohamed Rabah  
  Nastassia Sinitsyna  
Superheroes (Spiltræf I)   Spillermøde (1985)
💾 Superheroes 2 Kristoffer Apollo Fastaval (2006)
  Sebastian Flamant  
💾 Superheroes 3 Kristoffer Apollo Fastaval 007 (2007)
  Sebastian Flamant  
💾 Superheroes™ Kristoffer Apollo Fastaval (2005)
  Sebastian Flamant  
Superjul Per Frederiksen TRoA's Interne Jule-Hygge-Con (1996)
Supermaster   The Realms of Roleplay III (1991)
Supernatural Daniel Andersen ESFROAG (2010)
Supernova Thomas Kruse DrageCon 8 (2008)
Supers! (ESFROAG 2016) Christian Engelhardt Johansen ESFROAG (2016)
Suppe, steg og is Nicholas Demidoff  
Surprise   Darkpart V (1995)
Surprise at 3 Ulf Porup Thomasen RusCon 13 (2004)
Surprise party Thomas Mikkelsen Chop Con (2002)
Surrounded and Trapped Nanna Knak Sondrup Ruscon 25 (2017)
Survival Games Special   Spiltræf IX (1993)
Survival of the fittest   SeCONd Chance (2007)
Survival of the Fittest Søren Suhr Hansen Chop Con (2002)
  Brian S. Merkel  
Survival of the Fittest (Live) Henrik Schou TRoA XI (1996)
Survivor 2001! Inge Jessen Chop Con - The Evolution (2001)
  Jan Roed  
Svalbard By Night Morten Jacobsen Chop Con - Killer Robots (2004)
  Hans Christian Larsen  
💾 Svanen Uffe Thorsen LepreCon2 (2010)
💾 Svanevang Mikkel Bækgaard Fastaval - Rollespilleren og samfundet (2003)
Sven Søfarers Skat   The Realms of Roleplay III (1991)
Svigter du mig? Hanne Benedikte Zehmann Ziegler  
Svinedrengene Maiken Klünder Ba-Con (2010)
Sværd og tikkende bomber Line Mikkelsen Orkon - Aspiranteksamen (2004)
Sværd og Trolddom (KAOS #11) Lars Wagner Hansen  
Sværdfisken Christian Andersen Fastaval (2000)
  Sigurd Rubech  
Sweet Alice Peter Thestrup Viking-Con 23 (2004)
Swinevik 1: Sensommersult    
Swinevik 3: Niddingsdåd ved midvinter    
Swingtime Kristoffer Apollo Fastaval (1990)
  Thomas Knudsen  
Swords of Liberty Kåre Torndahl Kjær TRoA Con - Dybet (2006)
💾 Symposion - et spil om kærlighed Christina Goddard Christensen Ude af ConTrol^2 (2013)
  Troels Ken Pedersen  
Syndebukkene Tue Nielsen  
Syndefaldet Micky Jensen Chop Con (1998)
Syndens Paradis Andreas Lieberoth Spiltræf XI (1996)
Syndflodens disciple Mads Aleksander Bovbjerg RusCon 11 - Kino (2002)
Syrano Point Mads Aleksander Bovbjerg RusCon 20 (2012)
System Danmarc    
System løs Ruddi Oliver Bodholdt Dal Calling All Heroes 3rd Edition (1995)
💾 SystemPerfekt Simon James Pettitt Hyggecon (2008)
Syv byer af ... Merde! Mads Jakobsen Viking-Con 24 (2005)
💾 Syvsoverne Sebastian Flamant Orkon - A Disco Odyssey (2001)
💾 Sænk U-243 Per von Fischer Fastaval (1993)
Sød single søger Jakob Juel Hansen Orkon - A Disco Odyssey (2001)
  Esben William Holm-Hoppe  
  Morten Sønderlund  
Søgen for hævn Nicolai H. Wium Con Dôme (1999)
Sølvnøglens døre Thais Laursen Munk DefCon 2 (2018)
Søn Af Dragen Samuel Krygier EreCon II - HorrorCon (1997)
💾 Søn af Klokmand Flemming R. P. Rasch Viking-Con 12 (1993)
Søn af Landet Sanne Harder Fastaval (2013)
Søndag eftermiddag på Plejebo Per Thor Hansen Fastaval - Atlantis (1999)
  Anders Jørgensen  
  Mikkel Heise Kofoed  
  Jakob Larsen  
  Henning Martinussen  
💾 Sønder og sammen Martin Svendsen Fastaval (2004)
  Johannes Busted Vestergaard  
💾 Sønner og døtre Jonas Arboe Harild Fastaval - Rollespilleren og samfundet (2003)
Søslottet I    
Søslottet II - Længe leve Kongen    
Søslottet III - Envirônaderne    
Søslottet IV - Daggry?    
Søslottet V - Kongens sendebud    
Søslottet VI - Prinsessens Hjerte    
Så er den gal... igen? Anne-Kathrine Guldberg Agger Madsen Calling All Heroes 9th Edition (1999)
💾 Så er det, du vågner Morten Greis Petersen Fakkelskov Viking-Con 32 (2013)
Så går den vilde prinsessejagt Daniel Kappers DrageCon 12 (2010)
Så går den vilde tidsjagt   Armageddon III - Føniks (1992)
💾 Så sagde vi, at du var faren Stefan Skriver Lægteskov Forum (2012)
  Kristian Bach Petersen  
Så smølfer vi   TRoA-Con 91, intern (1991)
Så' der kaffe Morten Juul Orkon - Mafia (1998)