Alexandria

Om Alexandria
Indsend rettelser
Kontakt os

Søg efter scenarie
Alexandria i tal

Kalender
Jost-spillet
Blog-feeds

In English

Priser
Log ind [via Facebook]
Log ind [via Twitter]

Fastaval (2011)

Pil: forrige Pil: næste

Sted: Silkeborg Seminarium og Langsøskolen, Silkeborg
Dato: 20. - 24. april 2011

Del af: Fastaval

Om kongressen:

General: Bo Thomasen

Otto-juryen: Anders Frost Bertelsen (overdommer), Frederik Berg Østergaard, Jeppe Nybo Jørgensen, Jesper Heebøll-Christensen, Luisa Carbonelli og Mikkel Bækgaard.

Æresotto-juryen: Luisa Carbonelli, Frederik Berg Østergaard, Tina Arbjørn, Kristoffer Apollo og Nynne Søs Rasmussen.

Scenarier:

31 scenarier, heraf 26 nye, 4 reruns og 1 aflyst
[uden titel]Rasmus Høgdall Mølgaard
Magnus Udbjørg
 
💾1+1Simon James Pettitt 
💾 Adams vennerMichael Erik NæsbySystemløst
BrabrandKristian Bach PetersenFusion
💾 BZ'atJonas Ellemand 
Børnene fra boldbane 7Sally Khallash
Morten Greis Petersen Fakkelskov
 
Den mørke sideAnne Vinter RatzerStar Wars D6
DKClaus Kliplev Jacobsen
Jacob Holm Krogsøe
 
Eiyuu TachiMichael Sonne-Jørgensen 
💾 Et hjerte af metalAnna Sigrid Pii Aunkilde 
💾 FamilienMax Møller 
💾 Femten mandSimon Steen Hansen
Niels Jensen
Anders Troelsen
Hjemmelavet
HardcoreTobias Wrigstad 
Heltens skyggeLouise Floor Frellsen 
💾 Horny Rock'n'Roll Dirtbusters in the Wet Cave of ChaosKristoffer Apollo 
Hunted DownAndrej Tokarcik 
💾 Hvo intet voverJonas Sanberg Jensen 
💾 IKEANis Haller Baggesen 
💾 Ingen Vej UdJesper Stein Sandal 
💾 Memoirs of a HitmanPeter Fallesen 
💾 Nazisatankirkekrig 2: Unholy Raptor EditionBenjamin Isar Jørgensen
Milton Felice Brambati Lund
Sune Terkelsen
 
💾 Påske - en tragedieTim Slumstrup Aunkilde 
💾 Rorschach RedemptionStefan Skriver LægteskovPathfinder
SandhederJonas Arboe Harild 
💾 ScrapbogEva Fog 
Sex, Drugs & Rock 'n' RollMorten Jaeger 
💾 Skæbne-bladeTina Heebøll Arbjørn
Cecilie Balling
 
💾 Sort blodTroels BordingLady Blackbird
The Venetian TragedyJason Morningstar 
Velkommen til frihedenThais Laursen Munk 
💾 Z.A.W. - Return of the Wrestling DeadCarsten Andreasen (II)
Andreas Lieberoth
Sigurd Rubech
 

Priser:

Bedste Formidling

Femten mand [+]
Sex, Drugs & Rock 'n' Roll [+]
Hvo intet vover [+]
Familien [+]
Skæbne-blade [+]

Bedste Virkemidler

Femten mand [+]
Sex, Drugs & Rock 'n' Roll [+]
BZ'at [+]
Påske - en tragedie [+]
Eiyuu Tachi [+]

Bedste Scenarie

BZ'at [+]
Sex, Drugs & Rock 'n' Roll [+]
Femten mand [+]
Familien [+]
Påske - en tragedie [+]

Bedste Roller

BZ'at [+]
Femten mand [+]
Skæbne-blade [+]
Adams venner [+]
Memoirs of a Hitman [+]

Bedste Fortælling

Scrapbog [+]
Familien [+]
Et hjerte af metal [+]
Heltens skygge [+]
Hunted Down [+]

Juryens Specialpris

Børnene fra boldbane 7 [+]
Adams venner [+]
Eiyuu Tachi [+]
[uden titel] [+]

Æresottoen

Lars Kaos Andresen [+]
Morten Greis Petersen [+]
Astrid Andersen [+]
Jost L. Hansen [+]
Peter Schønnemann Andreasen, Mathias Kromann Bonde, Kristoffer Thurøe, Peter Munthe-Kaas og Rasmus Høgdall [+]

Den Gyldne Svupper

Frederikke Høyer [+]
Edin Šumar [+]
Milton Felice Brambati Lund [+]
Manga Soterios [+]

Scenarieskrivningskonkurrencen

Kære Aisha

Arrangører:

General Bo Thomasen
Bunker Ole Sørensen
Bunker, Økonomi Søren Parbæk
Bunker Jesper Lindhard
Bunker Joan Zenia Juhl Hansen
Bunker Jost L. Hansen
Bunker Kristian Bach Petersen
Kiosk Astrid Sigaard Andersen
Kiosk René Bokær
Kiosk Julie Lynggaard
Kiosk Juliane Mikkelsen
Kiosk Emil Refn
Kiosk Laura Gerlev
Bar Kenneth Juhl Hansen
Bar Ernst Jensen
Bar Jacob Hansen
Bar Per Frederiksen
Bar Christian Ørbech Pedersen
Cafe Sigrid Stenkilde Lynæs
Cafe Julius
Cafe Rolle
Cafe Anders Labich
Cafe Rikke Julie Astrup Larsen
Cafe Lennart
Cafe Peter Fallesen
Cafe Maria Petersen
Jubilæumsfest Mads Havshøj
Jubilæumsfest David Thorhauge
Jubilæumsfest Karoline Cleo Lærke Hatting
Mad - aftensmad Sven Schiøtte Strandbygaard
Mad - køkkenchef Rasmus Jørgensen
Mad - kok Elisabeth Nørresø Haase
Mad - morgenmad Jens Peder Nielsen
Mad - opsætningsmad Søren Ligaard Hald
Mad - sandwich (kiosk- og cafémad) Allan Hald
Mad - sandwich (kiosk- og cafémad) Terese Damhøj Andersen
Mad - sandwich (kiosk- og cafémad) Martin Ravnsgaard Jensen
Mad - sandwich (kiosk- og cafémad) Jesper Wøldiche Rahkonen
Mad - opvaskeansvarlig Helle Løyche
Mad - opvaskeansvarlig Erik Sonne Georg
GDS Marie Rosenørn
Transport Peter Søgaard Rasmussen
El Henrik Krøjmand
Skole, opstilling og nedtagning Thomas Riemenschneider
Skole, opstilling og nedtagning Mikkel Justesen
Brandvagt Ezekiel No Castor Borg
Brandvagt Mikkel Justesen
Brandvagt Michael Mørk
Brandvagt Joan Ladekjær Jørgensen
Dirtbusters Kristoffer Nyrup
Scenarieansvarlig Klaus Meier Olsen
Scenarieansvarlig Kristoffer Rudkjær
Brætspilsboss Morten Andersen
Brætspil Rasmus Ragnvald Olofsson
Brætspil Jeanette Pinderup
Brætspil Emil Rosenstrøm
Brætspil Michael Drud
Brætspil Mathias Tågholt
Brætspil Hans Lerche
Magic Henrik Kantstrup
Warhammer Aslak Lynæs Stenkilde
Warhammer Anders Midtgaard
Ungdomslounge Mark Buje Hein Sørensen
Ungdomslounge Jonas Horstmann
Ungdomslounge Jeppe S. Hansen
Ungdomslounge Simon Eriksen
Workshops, oplæg og andre aktiviteter Martin Horn Pedersen
Scenarieudlån Christina Vedel-Smith
Spillederansvarlig Charles Bo Nielsen
Holdlægning Anna Sigrid Pii Aunkilde
Holdlægning Tim Slumstrup Aunkilde
Infoboss Andreas Ravn Skovse
Info Elias Helfer
Info Nis Haller Baggesen
Info Peter Lind
Info Oliver Nøglebæk
Info Anne Serup Grove
Info Anne Skov Bærentsen
Info Bjarke Thomsen
Info Anders Gerlev Hansen
Info Anna Madsen
Info Erik Warming
Info Jesper Veje Walton Simonsen
Info Sean Geggie
Info Regitse Jensen
Webredaktør Lars Nyberg
Database, udvikling Peter Lind
Tilmelding, udvikling Kristoffer Mads Sørensen
SMS, deltager-wifi, IT-usability Peter Brodersen
Onsite IT-support Peter Lind
Grafisk identitet, arrangørskilte Morten Lund
Skilte, grafisk design onsite, årsudtryk Oliver Nøglebæk
International kontakt Frederik J. Jensen
Knudepunkt-kontakt Bo Thomasen
Ottooverdommer Anders Frost Bertelsen
Ottodommer Frederik Berg
Ottodommer Jeppe Nybo Jørgensen
Ottodommer Jesper Heebøll Arbjørn
Ottodommer Luisa Carbonelli
Ottodommer Mikkel Bækgaard
Æresottodommer Luisa Carbonelli
Æresottodommer Frederik Berg
Æresottodommer Tina Heebøll Arbjørn
Æresottodommer Kristoffer Apollo
Æresottodommer Nynne Søs Rasmussen
Wear Anders Gerlev Hansen
Ungdomsskoleansvarlig Helle Løyche
Oppyntning af fællesområde Anne Serup Grove
Oppyntning af fællesområde Thais Laursen Munk
Engelskoversætter Anna Sigrid Pii Aunkilde
Engelskoversætter Nis Haller Baggesen
TV Ebbe Valbak
TV Anna
TV Valdemar
TV Isabella Natassja Kaufmann
TV Kasper Qatke
TV Leila Hansen
TV Niels Ladefoged Rasmussen
TV Simon Østergaard
Ottoproduktion Mads Havshøj
Scenarieskrivningskonkurrence Frederik J. Jensen
Info Mark Buje Hein Sørensen
Fotokonkurrence Simon James Pettitt


Indsend rettelser for denne side