Alexandria

Om Alexandria
Give a hand: To-do
Send inn rettelser

Søk etter spill
Nøkkelord
Alexandria i tall

Kalender
Blogg-feeds
Priser
Jost-spillet

Kontakt oss
Privacy policy
Logg inn:
Language icon Velg språk:

dadeennbsv

LinCon (1989)

LinCon

Sted: Linköpings Universitet, Campus Valla, Linköping, Sverige
Dato: 12. - 15. mai 1989

Del av: LinCon

Om kongressen:

Lista över dem som vann de olika tävlingarna:

AD&D, individuellt (90):
1. Paul Padoan
2. Peter Olauson
3. Thomas Bull

AD&D, individuellt, DM-omgång (25): Ulf Jiretorn

Bröllop i Svart(AD&D, lag, final) (14 lag):
1. Liches & Witches
2. G&B Uppsala
3. Suicide Squad

AD&D, lilla (5 lag): Deathherrings

AD&D, lilla, bästa DM: Magnus Falk

Air Superiority (över 40):
1. Lars-Olov Olsson
2. Gabriel von Heine
3. Dick Zetterberg

Aquire (16): Christian Holst
ASL: (8) Nils-Gunnar Nilsson

Brunnsäventyret (Call of Cthulhu) (ca 30 lag):
1. Shub-Nigguraths Mörka Unga (Stockholm)
2. Kult-konsult
3. Wing-dong i en taxido

Car Wars (ca 60):
1. Richard Johansson
2. Johan Birgander
3. Jakob Engblom

Diplomacy (42):
1. Henrik "Sneiper" Tonkin
2. Per Westling
3. Jan Stein (Göteborg)

Drakborgen (15): Theo Ztenman
Junta (ca 70): Mattias Melin
Kremlin (ca 30): Niclas Pérez Pérez
Mah Jong (8): Olof Ejenmo
MERP/RoleMaster (ca 20 lag): Köxmixer

En Drottnings Heder (Pendragon) (42):
Drottningar: Gunilla Jonsson / Eva Örndahl
Riddare: Niclas Pérez Pérez / Hans Torstensson

Rail (9): Henrik Vrenning

RuneQuest (12 lag):
1. Felix Crew
2. Lost Sons of Vadrus
3. Myxomatosis (Göteborg)

Sherlock Holmes (20 lag): Delad seger mellan "Björnligan" och "Sällskapet Musselsoppans Vänner".

SpaceMaster (7 lag): F.O.E.

Spelledarmästerskapet (15): Erik Sieurin

Traveller (okänt antal lag): Cat´s Claw

Warhammer (11 lag):
1. Kalle Kottes Kobolder
2. Ordo Septenarius (Helsingborg)
3. Playgirls

Western (19):
Järntrusten (Birgersson, Brännmark, Ejsing, Meerits, Nordgren, Strömberg)

Last ned

PDF Programme [svensk] (11,1 MB)

Scenarier:

AD&D, individuellt Ingemar Ragnemalm AD&D
AD&D, Lilla lagtävlingen Micael Samuelsson AD&D
💾 Brunnsäventyret Lars Hedenskog
Åsa Hedenskog
Peter Printzén
Call of Cthulhu
💾 Bröllop i Svart Peter Åberg AD&D
En Drottnings Heder Jonas Bolander
Carl Cramér
Pendragon
Ett mord har begåtts Mikael Åkersund Parabellum
Parallell Twilight 2000 Mårten Isaksson
Johan Jern
Twilight 2000
Rolemaster/MERP (LinCon 1989) Daniel Arnrup Rolemaster alt MERP
Runequest (LinCon 1989) Mats Persson RuneQuest
Space Master (LinCon 1989) Fredrik Nyström
Marcus Thorell
Space Master
SPACE-B-ALL Helge Lind Paranoia
Spelledarmästerskapet (LinCon 1989) Ingemar Ragnemalm
💾 Storm på Stillhetens Hav Marie Ackegård
Christine Ahlenbäck
Rolf Eriksson
[…]Mikael Rydfalk
Mats Öhrman
AD&D
Svenska AD&D (version 2) AD&D
Traveller (LinCon 1989) Peter Nordgren Traveller
Warhammer Fantasy Roleplay (LinCon 1989) Urban Blom Warhammer Fantasy Roleplay
Western (LinCon 1989) Western

Brettspill:

Air Superiority Staffan Tjernström
Göran Åhlström

Arrangører

Anmälan Mats Persson
Annat Christer Pettersson
Ansvarig Carl Cramér
Program Ingemar Ragnemalm


Send inn rettelser om denne siden