Alexandria

Hilf uns: Aufgabenliste
Korrektionen einschicken

Nach Spielen suchen
Markierungen
Alexandria in Zahlen

Kalender
Blog-Feeds
Preise
Das Jost-Spiel

Uns kontaktieren
Privatsphärepolitik
Einloggen:
Sprache wählen:

dadeennbsv

Aarhus Brætspilsfestival (2020)

Ort: Kragelundskolen, Højbjerg
Datum: 6. - 8. März 2020

Teil von: Aarhus Brætspilsfestival

Über den Kongress:

Vi glæder os til at byde brætspillere i alle størrelser og gørelser velkommen til Aarhus Brætspilsfestival '20 d. 6.-8-marts 2020.

Vi åbner endnu engang dørene til en af Danmarks allerstørste brætspilsweekender og glæder os til at vise jer spillækkerier for begyndere såvel som øvede.

Her er plads til både børn, voksne, familier, hardcore nørder og nysgerrige. Prøv nye og spændende brætspil, fås kyndig vejledning, deltag i turneringer, snus til figurspil, spis god mad og gå på opdagelse i de spændende salgsboder.

Brettspiele:

50 Clues: Død eller levende Jeppe Norsker
50 Clues: Templet i kælderen Jeppe Norsker
Ancient Architects Mads Fløe
Angel Fury Enoch Fryxelius
💾 Arena Mechs Peter Just Jensen
Auto Asger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
Babel Kasper Lapp
Bloom Town Doodle Asger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
Capital Rush Lars Wagner Hansen
City Blox Jacob Berg (II)
City Blox MuMa Jacob Berg (II)
Cooking with Kasper Morten Fausing
Dice Village Kim Berg
Jonathan Callis
Lars Wagner Hansen
Otto Plantener Jensen
Dino Fever Jeppe Norsker
Dungeon Contractors Kåre Torndahl Kjær
Figurama Jacob Berg (II)
Garden Gnomes: Wizard Warfare Morten Nørgaard
Probeabwicklung Gertrudes Værelse Rikke Munchkin Sørensen
Gnome-Elf-Troll Thor Eiland-Dam
Marcus Grønbech
Niels Valdemar Vinding
Happytat Mads Fløe
Probeabwicklung Hellspawn Allan Kirkeby
HeroClash Nikolaj Quist Lauritzen
Probeabwicklung HeroVerse Stefan Hansson
💾 Jumping Frog Lars Wagner Hansen
Ka Pai Mads Fløe
Knight Tales Stefan Hansson
Ladies of Nassau Morten Blaabjerg
NixMas Dario Solina
Probeabwicklung Pedigree Dogs Jesper Kjær
Pelican Assassin Peter Møller
Pixel Brain Jeppe Norsker
Probeabwicklung Playful Gods Søren Brandborg
Politics of Nature Jacob Raffn
Punk never dies Johannes Følsgaard
Lars Wagner Hansen
Jakob Israelsen
[…]Kasper Lapp
Marina May Schwifty
Quick Games Kasper Lapp
Red Wire / Blue wire Kåre Torndahl Kjær
Scoundrel Chris Bjerremose
Niels Elmvig Bruhn
SINS: Rise Of Wrath Daniel Greve
Jacob Lindborg
Sketch Artist Kåre Torndahl Kjær
Spinning Sorcerers! Peter Møller
Star Meeples Peter Hoffgaard Møller
Stew Orleans
Probeabwicklung Ten Minute Towns Mads Fløe
Tennis Asger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
Terraforming Mars: The Dice Game Jacob Fryxelius
💾 The Machine Kasper Lapp
Timely Manor Morten Nørgaard
Up and Away Daniel Greve
Jacob Lindborg

Orgas

Gatekeeper Diddi Hansen
Guru God Christian Keldborg
Linguist Morten Kattenhøj
Universalius (inkl. presse og spons) Thomas Eilertsen
Web- og grafisk design-dronning Tine Kristensen

Links



Korrektionen für diese Seite einschicken