Alexandria

Om Alexandria
Skicka in rättelser
Kontakta oss

Sök efter spel
Etiketter
Alexandria i siffror

Kalender
Jost-spelet
Bloggflöden

Priser

In English
Logga in:
Välj språk:

daennbsv

Aarhus Brætspilsfestival (2020)

Plats: Kragelundskolen, Højbjerg
Datum: 6. - 8. mars 2020

Del av: Aarhus Brætspilsfestival

Om konventet:

Vi glæder os til at byde brætspillere i alle størrelser og gørelser velkommen til Aarhus Brætspilsfestival '20 d. 6.-8-marts 2020.

Vi åbner endnu engang dørene til en af Danmarks allerstørste brætspilsweekender og glæder os til at vise jer spillækkerier for begyndere såvel som øvede.

Her er plads til både børn, voksne, familier, hardcore nørder og nysgerrige. Prøv nye og spændende brætspil, fås kyndig vejledning, deltag i turneringer, snus til figurspil, spis god mad og gå på opdagelse i de spændende salgsboder.

Vi har inte fått något program för detta konvent, så översikten över spel är endast baserad på externa referenser, hågkomster, tidiga rykten, etc, och är därför kanske inte komplett. skicka oss en rättelse.

Brädspel:

50 Clues: Hunting Her down Jeppe Norsker
50 Clues: Templet i kælderen Jeppe Norsker
Ancient Architects Mads Fløe
Angel Fury Enoch Fryxelius
💾 Arena Mechs Peter Just Jensen
Auto Asger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
Babel Kasper Lapp
Capital Rush Lars Wagner Hansen
City Blox Jacob Berg (II)
City Blox MuMa Jacob Berg (II)
Cooking with Kasper Morten Fausing
Dice Village Kim Berg
Jonathan Callis
Lars Wagner Hansen
Otto Plantener Jensen
Dungeon Contractors Kåre Torndahl Kjær
Figurama Jacob Berg (II)
Garden Gnomes: Wizard Warfare Morten Nørgaard
Test run Gertrudes Værelse Rikke Munchkin Sørensen
Gnome-Elf-Troll Thor Eiland-Dam
Marcus Grønbech
Niels Valdemar Vinding
Test run Hellspawn Allan Kirkeby
HeroClash
Test run HeroVerse Stefan Hansson
💾 Jumping Frog Lars Wagner Hansen
Ka Pai Mads Fløe
Knight Tales Stefan Hansson
Ladies of Nassau Morten Blaabjerg
NixMas Dario Solina
Test run Pedigree Dogs Jesper Kjær
Pixel Brain Jeppe Norsker
Test run Playful Gods Søren Brandborg
Politics of Nature Jacob Raffn
Punk never dies Johannes Følsgaard
Lars Wagner Hansen
Jakob Israelsen
[…]Kasper Lapp
Marina May Schwifty
Quick Games Kasper Lapp
SINS: Rise Of Wrath Daniel Greve
Jacob Lindborg
Test run Ten Minute Towns Mads Fløe
Terraforming Mars: The Dice Game Jacob Fryxelius
💾 The Machine Kasper Lapp
Up and Away Daniel Greve
Jacob Lindborg

Arrangörer

Gatekeeper Diddi Hansen
Guru God Christian Keldborg
Linguist Morten Kattenhøj
Universalius (inkl. presse og spons) Thomas Eilertsen
Web- og grafisk design-dronning Tine Kristensen

Länkar

Facebook-begivenhed for festivalen: https://www.facebook.com/events/1192767154243305/



Skicka in rättelser om den här sidan