Alexandria

Über Alexandria
Hilf uns: Aufgabenliste
Korrektionen einschicken

Nach Spielen suchen
Markierungen
Alexandria in Zahlen

Kalender
Blog-Feeds
Preise
Das Jost-Spiel

Uns kontaktieren
Privatsphärepolitik
Einloggen:
Sprache wählen:

dadeennbsv

Fastaval (1996)

Fastaval

Ort: Skjoldhøjskolen og Tilst Skole, Århus, Dänemark
Datum: 3. - 7. April 1996

Teil von: Fastaval

Über den Kongress:

Tema: Film

Gæster: David Berkman (Theatrix) og Gunilla Johnsson og Michael Petersén (Kult)

Forord v. borgmester Thorkild Simonsen.

Besøg af pensioneret psykiater og overlæge, Ebbe Linnemann.

Årets marathonkonkurrence havde temaet "kappestrid". Dommer var Ask Agger.

Første år med DirtBusters-rengøringsholdet.

Banket: 100 kr., standup-comedy v. Palle Schmidt.

Szenarien:

💾 Afglans Kasper Risbjerg Eskildsen Systemløst
💾 Blod, sved og bly Niels Geckler Via Prudensiae
💾 Bødlerne Jacob D. Jaskov
Max Møller
Systemløst
Cinema City Asta Wellejus LARP
Das Heim Frederik Berg Systemløst
💾 De Dansende Mænd Rasmus Rytter Systemløst
💾 De Hensynsløse Jost L. Hansen Via Prudensiae
💾 De Udstødte Merlin P. Mann Basic Roleplaying
Den 5. Substans Pelle Sølvkjær Christensen Systemløst
💾 Den trettende mand Søren Høper Basic Roleplaying
💾 Dr. Hoffmanns børn Morten Juul Systemløst
Et Langt Liv Nikolaj Lemche Sturmbanger Rullebanger
💾 FBI: Fidelity - Bravery - Integrity! Morten Lund Systemløst
💾 För våra synder - en färd in i mörkret Gunilla Jonsson
Michael Petersén
Kult
Hjemvé Dennis Gade Kofod Systemløst
💾 Inkatemplets Hemmelighed Per von Fischer
Sander Jensen
Vision
💾 Jagten Ask Agger Via Prudensiae
Kappestriden Mads Lunau Systemløst
Kollektivet Michael Sonne-Jørgensen Systemløst
Last Prom Malik Hyltoft Systemløst
Morpheus II - the True Story Lars E. Jørgensen
Jeppe H. Nielsen
Systemløst
New Dawn Morten Hembo
Michael Johnsen
Rasmus Høgdall Mølgaard
LARP Vampire
💾 New York Coppers: Gaden uden nåde! Palle Schmidt Basic Roleplaying
💾 Når Et Barn Elsker Kasper Nørholm System 6
Når jeg ser en Shell-tank brænde Peter Jones
Simon Aakjær
Basic Roleplaying
💾 Oculus Tertius Jacob Schmidt-Madsen Systemløst
Paranoia the Gathering Peter Brodersen
Mike Ditlevsen
Paranoia
Poison David Berkman Theatrix
Punktum Allan G. Andersen
Tim Slumstrup Aunkilde
Peter Jones
Punktum
💾 Satan has a New Name Tore Vange Pedersen Vampire: The Masquerade
Servi Sunt Valdemar Lemche Systemløst
Shutdown Jesper Hyllested
Gimle Larsen
LARP
Something Wicked... Danni Börm Systemløst
Stjernestøv (Helcon) Pelle Sølvkjær Christensen LARP Helcon
💾 Tanker Tim Slumstrup Aunkilde Systemløst
The Bomb David Berkman Theatrix
Udødelighedens pris Ulrik Kristiansen Basic Roleplaying
💾 Unge piger søges Thomas Jakobsen
Max Møller
Basic Roleplaying
💾 Vogterens Arving Michael Erik Næsby Basic Roleplaying
Vredens Katedral Peter K. Madsen Systemløst

Brettspiele:

Gremlins Jan Rytter
💾 In Clouds of Glory Thomas Greve
Jesper Hyllested
Gimle Larsen
Lemmings Merlin P. Mann

Preise:

Orgas

Banket-standup Palle Schmidt
General Anders Trolle
Maratonkonkurrence-dommer Ask Agger
Officiel rygklapper Jens Thorup Rasmussen
Ottodommer Christian Nørgaard
Ottodommer Mette Finderup
Ottodommer Nikolaj Lemche
Ottodommer Thomas Jakobsen
Ottooverdommer Kristoffer Apollo
Æresottodommer Kasper Nørholm


Korrektionen für diese Seite einschicken