Alexandria

Om Alexandria
Giv en hånd
Indsend rettelser

Søg efter spil
Tags
Alexandria i tal

Kalender
Blog-feeds
Priser
Jost-spillet

Kontakt os
Privatlivspolitik
Log ind:
Vælg sprog:

dadeennbsv

GothCon XL (2016)

GothCon XL

Sted: Hvitfeldtska gymnasiet, Göteborg, Sverige
Dato: 25. - 27. marts 2016

Del af: GothCon

Om kongressen:

Årets folder designades av Nina Wängberg och Chester Elmroth

Download

PDF Programmet [svensk] (6,4 MB)

Scenarier:

💾 Defrag /C Peter Boldizs
Johan Lindholm
Staffan Lindsgård
Fri form Mutant Chronicles
Det döende skeppet Nils Karlén
Kosta Kostulas
Linus Råde
Coriolis - The Third Horizon
Det Torra Landet Anders Gillbring
Tove Gillbring
Western 4:e upplagan
💾 En vanlig dag på jobbet Ellinor Claesson
Dennis Joelsson
John A. Jonsson
Tenebris
Enligt konstens alla regler Joe Dever
August Hahn
Jocke Tang
Ensamma Vargen
Ett enkelt uppdrag Ensamma Vargen
💾 Fem fördömda hen Magnus Pettersson
Mikael Reidal
Operation: Fallen Reich
💾 Fångar i djupet Christoffer Hagström
Robert Jonsson
Leviathan
💾 Gretel Oskar Rognås Storyteller System Tweakat (Kol & Stål)
Indierummet Arvid Axbrink Cederholm
Kalle Bergman
Jonas Ferry
[…]Björn Jacobsen
Jonatan Kilhamn
Joel Möller
Wilhelm Person
Simon Pettersson
Fredrik Sergler
Jordbruksanläggning Norrviken Nandeep 23 Tomas Härenstam
Thomas Johansson
Mutant: Year Zero
Klockan klämtar för Kastor Mattias Johnsson Haake
Mattias Lilja
Symbaroum
💾 Maffia Mauricio Arias
Andrea Borgström
Nils Bryntesson
[…]Juna Henriksson
Tobias Nilsson
Johannes Wretljung Persson
Henrik Steensland
Björn Thalén
Jakob Törneke
Fri form (konversationsspel)
Old School-hörnan Carl Niblaeus
Johan Nohr
Christian Sahlén
One Night Ultimate Werewolf Tobias Bengtsson
Elisia Videnhart
💾 Paradisets port Johan Berggren Call of Cthulhu 7
💾 Ratland Fredrik Karlandus
Daniel Landgren
Fri form
Spelet om Morwhayle Tomas Härenstam Spelet om Morwhayle
Tempelvakt Simon Engqvist Svavelvinter
Tid ur Led Dag Pettersson
Eli Pettersson
Codex Arboris
Ur mörkrets djup Ensamma Vargen
💾 Zalaria Nightbourne and the Wooden Army of Mars Staffan Lindsgård Systemløst Eget

Arrangører

Anmälningar Fredrik Wahlund
Arrangemang Niklas Lindblad
Auktion Tobias Eliasson
Auktion Rikard Törnblom
Brädspel Simon Danielsson
Brädspel Joakim Öfverholm
Figurspel Kai Nilsson
Figurspel Otto Kahne
Figurspel Martin Brosser
Huvudarrangör Emma Carlström
Kortspel Joppe Widstam
Kortspel Johan Nilsson
Rollspel Pontus Wolke
Rollspel Einar Robillard
Scen Nina Wängberg
Scen Gunnar Juliusson
Tävlingar Ingemar Knaving

Links



Indsend rettelser for denne side