Alexandria

Om Alexandria
Indsend rettelser
Kontakt os

Søg efter spil
Tags
Alexandria i tal

Kalender
Jost-spillet
Blog-feeds

Priser

In English
Log ind:

Fastaval (2011)

Sted: Silkeborg Seminarium og Langsøskolen, Silkeborg
Dato: 20. - 24. april 2011

Del af: Fastaval

Om kongressen:

General: Bo Thomasen

Otto-juryen: Anders Frost Bertelsen (overdommer), Frederik Berg Østergaard, Jeppe Nybo Jørgensen, Jesper Heebøll-Christensen, Luisa Carbonelli og Mikkel Bækgaard.

Æresotto-juryen: Luisa Carbonelli, Frederik Berg Østergaard, Tina Arbjørn, Kristoffer Apollo og Nynne Søs Rasmussen.

Scenarier:

[uden titel] Rasmus Høgdall Mølgaard
Magnus Udbjørg
💾 1+1 Simon James Pettitt
💾 Adams venner Michael Erik Næsby Systemløst
Brabrand Kristian Bach Petersen Fusion
💾 BZ'at Jonas Ellemand
Børnene fra boldbane 7 Sally Khallash
Morten Greis Petersen Fakkelskov
Den mørke side Anne Vinter Ratzer Star Wars D6
DK Claus Kliplev Jacobsen
Jacob Holm Krogsøe
Eiyuu Tachi Michael Sonne-Jørgensen
💾 Et hjerte af metal Anna Sigrid Pii Aunkilde
💾 Familien Max Møller
💾 Femten mand Simon Steen Hansen
Niels Jensen
Anders Troelsen
Hjemmelavet
Hardcore Tobias Wrigstad
Heltens skygge Louise Floor Frellsen
💾 Horny Rock'n'Roll Dirtbusters in the Wet Cave of Chaos Kristoffer Apollo
Hunted Down Andrej Tokarcik
💾 Hvo intet vover Jonas Sanberg Jensen
💾 IKEA Nis Haller Baggesen
💾 Ingen Vej Ud Jesper Stein Sandal
💾 Memoirs of a Hitman Peter Fallesen
💾 Nazisatankirkekrig 2: Unholy Raptor Edition Benjamin S. Jørgensen
Milton Felice Brambati Lund
Sune Terkelsen
💾 Påske - en tragedie Tim Slumstrup Aunkilde
💾 Rorschach Redemption Stefan Skriver Lægteskov Pathfinder
Sandheder Jonas Arboe Harild
💾 Scrapbog Eva Fog
💾 Sex, Drugs & Rock 'n' Roll Morten Jaeger
💾 Skæbne-blade Tina Heebøll Arbjørn
Cecilie Balling
💾 Sort blod Troels Bording Lady Blackbird
The Venetian Tragedy Jason Morningstar
Velkommen til friheden Thais Laursen Munk
💾 Z.A.W. - Return of the Wrestling Dead Carsten Andreasen (II)
Andreas Lieberoth
Sigurd Rubech

Priser:

Bedste Formidling

Femten mand [+]
Sex, Drugs & Rock 'n' Roll [+]
Hvo intet vover [+]
Familien [+]
Skæbne-blade [+]

Bedste Virkemidler

Femten mand [+]
Sex, Drugs & Rock 'n' Roll [+]
BZ'at [+]
Påske - en tragedie [+]
Eiyuu Tachi [+]

Bedste Scenarie

BZ'at [+]
Sex, Drugs & Rock 'n' Roll [+]
Femten mand [+]
Familien [+]
Påske - en tragedie [+]

Bedste Roller

BZ'at [+]
Femten mand [+]
Skæbne-blade [+]
Adams venner [+]
Memoirs of a Hitman [+]

Bedste Fortælling

Scrapbog [+]
Familien [+]
Et hjerte af metal [+]
Heltens skygge [+]
Hunted Down [+]

Juryens Specialpris

Børnene fra boldbane 7 [+]
Adams venner [+]
Eiyuu Tachi [+]
[uden titel] [+]

Æresottoen

Lars Kaos Andresen [+]
Morten Greis Petersen [+]
Astrid Andersen [+]
Jost L. Hansen [+]
Peter Schønnemann Andreasen, Mathias Kromann Bonde, Kristoffer Thurøe, Peter Munthe-Kaas og Rasmus Høgdall [+]

Den Gyldne Svupper

Frederikke Høyer [+]
Edin Šumar [+]
Milton Felice Brambati Lund [+]
Manga Soterios [+]

Scenarieskrivningskonkurrencen

Kære Aisha

Arrangører

Bar Kenneth Juhl Hansen
Bar Ernst Jensen
Bar Jacob Hansen
Bar Per Frederiksen
Bar Christian Ørbech Pedersen
Brandvagt Ezekiel No Castor Borg
Brandvagt Mikkel Justesen
Brandvagt Michael Mørk
Brandvagt Joan Ladekjær Jørgensen
Brætspil Rasmus Ragnvald Olofsson
Brætspil Jeanette Pinderup
Brætspil Emil Rosenstrøm
Brætspil Michael Drud
Brætspil Mathias Tågholt
Brætspil Hans Lerche
Brætspilsboss Morten Andersen
Bunker Ole Sørensen
Bunker Jesper Lindhard
Bunker Joan Zenia Juhl Hansen
Bunker Jost L. Hansen
Bunker Kristian Bach Petersen
Bunker, Økonomi Søren Parbæk
Cafe Sigrid Stenkilde Lynæs
Cafe Julius
Cafe Rolle
Cafe Anders Labich
Cafe Rikke Julie Astrup Larsen
Cafe Lennart
Cafe Peter Fallesen
Cafe Maria Petersen
Cafe Julius Larsen Seerup
Database, udvikling Peter Lind
Dirtbusters Kristoffer Nyrup
El Henrik Krøjmand
Engelskoversætter Anna Sigrid Pii Aunkilde
Engelskoversætter Nis Haller Baggesen
Fotokonkurrence Simon James Pettitt
GDS Marie Rosenørn
General Bo Thomasen
Grafisk identitet, arrangørskilte Morten Lund
Holdlægning Anna Sigrid Pii Aunkilde
Holdlægning Tim Slumstrup Aunkilde
Info Elias Helfer
Info Nis Haller Baggesen
Info Peter Lind
Info Oliver Nøglebæk
Info Anne Serup Grove
Info Anne Skov Bærentsen
Info Bjarke Thomsen
Info Anders Gerlev Hansen
Info Anna Madsen
Info Erik Warming
Info Jesper Veje Walton Simonsen
Info Sean Geggie
Info Regitse Jensen
Info Mark Buje Hein Sørensen
Infoboss Andreas Ravn Skovse
International kontakt Frederik J. Jensen
Jubilæumsfest Mads Havshøj
Jubilæumsfest David Thorhauge
Jubilæumsfest Karoline Cleo Lærke Hatting
Kiosk Astrid Sigaard Andersen
Kiosk René Bokær
Kiosk Julie Lynggaard
Kiosk Juliane Mikkelsen
Kiosk Emil Refn
Kiosk Laura Gerlev
Knudepunkt-kontakt Bo Thomasen
Mad - aftensmad Sven Schiøtte Strandbygaard
Mad - kok Elisabeth Nørresø Haase
Mad - køkkenchef Rasmus Jørgensen
Mad - morgenmad Jens Peder Nielsen
Mad - opsætningsmad Søren Ligaard Hald
Mad - opvaskeansvarlig Helle Løyche
Mad - opvaskeansvarlig Erik Sonne Georg
Mad - sandwich (kiosk- og cafémad) Allan Hald
Mad - sandwich (kiosk- og cafémad) Terese Damhøj Andersen
Mad - sandwich (kiosk- og cafémad) Martin Ravnsgaard Jensen
Mad - sandwich (kiosk- og cafémad) Jesper Wøldiche
Magic Henrik Kantstrup
Onsite IT-support Peter Lind
Oppyntning af fællesområde Anne Serup Grove
Oppyntning af fællesområde Thais Laursen Munk
Ottodommer Frederik Berg
Ottodommer Jeppe Nybo Jørgensen
Ottodommer Jesper Heebøll Arbjørn
Ottodommer Luisa Carbonelli
Ottodommer Mikkel Bækgaard
Ottooverdommer Anders Frost Bertelsen
Ottoproduktion Mads Havshøj
Scenarieansvarlig Klaus Meier Olsen
Scenarieansvarlig Kristoffer Rudkjær
Scenarieskrivningskonkurrence Frederik J. Jensen
Scenarieudlån Christina Vedel-Smith
Skilte, grafisk design onsite, årsudtryk Oliver Nøglebæk
Skole, opstilling og nedtagning Thomas Riemenschneider
Skole, opstilling og nedtagning Mikkel Justesen
SMS, deltager-wifi, IT-usability Peter Brodersen
Spillederansvarlig Charles Bo Nielsen
Tilmelding, udvikling Kristoffer Mads Sørensen
Transport Peter Søgaard Rasmussen
TV Ebbe Valbak
TV Anna
TV Valdemar
TV Isabella Natassja Kaufmann
TV Kasper Qatke
TV Leila Hansen
TV Niels Ladefoged Rasmussen
TV Simon Østergaard
Ungdomslounge Mark Buje Hein Sørensen
Ungdomslounge Jonas Horstmann
Ungdomslounge Jeppe S. Hansen
Ungdomslounge Simon Eriksen
Ungdomsskoleansvarlig Helle Løyche
Warhammer Aslak Lynæs Stenkilde
Warhammer Anders Midtgaard
Wear Anders Gerlev Hansen
Webredaktør Lars Nyberg
Workshops, oplæg og andre aktiviteter Martin Horn Pedersen
Æresottodommer Luisa Carbonelli
Æresottodommer Tina Heebøll Arbjørn
Æresottodommer Kristoffer Apollo
Æresottodommer Nynne Søs Rasmussen
Æresottooverdommer Frederik Berg


Indsend rettelser for denne side